Hoşgeldiniz!

Beşiktaş'tan Bayern Münih Yıldızı Arjen Robben'e Teklif

Arjen Robben
Bayern Münih
Besiktas
Fenerbahçe
Futbol
Lig
Manchester United

Alman takımı Bayern Münih'in yıldız futbolcusu Arjen Robben'in ismi son dönemlerde sık sık Fenerbahçe ve Beşiktaş'la anılıyordu. Mayıs 2018'e kadar Bayern Münih'le sözleşmesi sürecek olan futbolcunun kariyeri boyunca çıktığı 552 maçta 195 gol, 148 gol pası bulunuyor. Şimdilerde Robben'in Beşiktaş'la 2 senelik anlaşmaya varabileceği fakat Fenerbahçe'ye de yeşil ışık yaktığı konuşuluyor.

beşiktaş, bayern münih, fenerbahçe, manchester united, arjen robben, lig, futbol

9 sezondur Bundesliga takımı Bayern Münih'le anlaşması süren Arjen Robben, 2004'te gündeme gelen İngiliz takımı Manchester United'a transfer olacağı iddialarını da şöyle açıkladı, "2004 yılında Ferguson ile bir yemek yemiştim. Tesisleri gezip onunla konuşmuştuk. Fakat sonrasında Manchester ciddi bir girişim yapmadı. Eğer teklif gelseydi imzayı atardım."

 

beşiktaş, bayern münih, fenerbahçe, manchester united, arjen robben, lig, futbol

Alman basınının son dönemdeki haberlerine göreyse Şampiyonlar Ligi'nin Kara Kartal'ı Beşiktaş, Arjen Robben'e 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık bir kontrat önermiş. Beşiktaş'ın Robben'in menajeriyle diyalogta olduğu, yıldız futbolcununsa kararını sezon sonunda vereceği belirtildi.

beşiktaş, bayern münih, fenerbahçe, manchester united, arjen robben, lig, futbol

Bunun yanında Arjen Robben, Fenerbahçe'ye de yeşil ışık yakmıştı. Aziz Yıldırım'ın uzun süredir takıma katmayı istediği 34 yaşındaki futbolcu durumu şöyle değerlendirdi, "Fenerbahçe 3 yıldır benimle ilgileniyor. Taraftarları beni mesaj yağmuruna tutuyor. Çok samimiler. Şartlar oluşursa neden olmasın." Bakalım transfer yarışında kim galip gelecek?