Hoşgeldiniz!

Börü İddialı Başladı, Sosyal Medya Çalkalanıyor!

Twitter'da hakkında 50 binden fazla tweet atıldı! Star Tv'nin yeni mini dizisi Börü oyunculukları, çekim kalitesi ve senaryosundaki Atatürk vurgularıyla çok konuşuldu. Dün akşam ilk bölümüyle seyirciyle buluşan, bir Türk özel kanalında gösterilen ilk 1 saatlik dizi olma özelliği olan Börü'nün yönetmeniyse Dağ filmlerinden tanıdığımız Alper Çağlar. 

Dizi 1'er saatlik 6 bölüm olarak çekilecek ve son bölümü beyazperdede izlenecek. Börü'nün sinema filminin 2018 sonbaharında olması planlanıyor. Kadrosunda Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Ozan Ağaç, Bedii Akın, Gürol Tonbul, Tan Altay, Melis Hacic ve Mesut Akusta gibi isimlerin yer aldığı Börü'de konuk oyuncu olarak Zafer Algöz ve Hüseyin Avni Danyal da yer alacak. 

Dizide 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ isimli Özel Harekat Timi'nin üyeleri, Türkiye'nin 2014'ten bu yana yaşadığı terör yoğunluklu süreçle mücadele edecek. TDK'ya göre Börü kelimesi kurt, yiğit, bahadır, cesur gibi anlamlara geliyor.

Börü'ye Sosyal Medya Yorumları

Dizinin en dikkat çeken sahnelerinden biriyse FETÖ'den dolayı yargılanan Börü'nün eski şefinin mahkemesinin görüldüğü sırada, arkadan atılan "Mustafa Kemal'in askerleriyiz!" sloganları oldu.