Hoşgeldiniz!

Çiçek Kokan Kamusal Alanlar Yaratan Sanatçının Şimdiki Durağı Berlin

17 senedir doğal materyalleri özellikle de çiçekleri malzeme olarak seçen İngiliz enstalasyon sanatçısı Rebecca Louise Law, bu sefer de Berlin’de bir alışveriş merkezini dikey şekilde tavandan sarkan çiçeklerden oluşturduğu sanatıyla süsledi.   

 

“Çiçek yerleştirmelerimin çoğu doğada ne olup bittiğini yansıtıyor. Bunu da bitkilerin şekillerini, bir şeyin nasıl büyüdüğünü gözlemleyerek yapıyor.” Rebecca L. Law

Kamusal alanların statik ve bazı zamanlar da sıkıcı olabilen iç ve dış tasarımlarını renklendiren Law, bu şekilde küçük ama doğayla bağlantılı olan objelerin güzelliğiyle zamanın insan üzerindeki baskısını azaltmaya çalıştığını anlatıyor.

30 bin rengarenk çiçekle bezeli “Garten” isimli Berlin’deki çalışmasında çiçek türü olarak Jerberalar, Kasımpatılar,Orkideler, Ortancalar, Freesialar, Lalegüller bulunuyor.

Rebecca Law daha önce ‘The Grecian Garden’ (Atina), ‘Outside In’ (Times Square, New York), ‘The Beauty of Decay’ (Chandran Gallery, San Francisco) ve ‘Life in Death’ (Shirley Sherwood Gallery, Londra) gibi eserlerini dünyanın kültür başkentlerinde de sergiledi. 

Ayrıca bu güzel çiçeklere daha sonra ne olacak diyenler için de sanatçının solmuş çiçeklerle oluşturduğu eserlerini inceleyebilirsiniz.