Hoşgeldiniz!

Game of Thrones: Yeni Sezon Tarihi Açıklandı

HBO'nun dünyaca ünlü yapımı Game of Thrones'un yeni sezonunun 2018'de yayınlanmayacağına dair dedikodular üzüyordu biliyorsunuz. En son dizide Sansa Stark'ı canlandıran oyuncu Sophie Turner, yeni sezonun 2019'da yayınlanmasının muhtemel olduğunu söyledi ve gerginliğimiz daha da arttı.

Ve HBO açıkladı!

Resmi açıklamaya göre, 7. sezonuyla minik kalp krizlerine sebep olan yapımın 8. ve final sezonu 6 bölümden oluşacak ve 2019'da yayınlanacak. David Benioff ve D.B. Weiss, David Nutter ve Miguel Sapochnik son sezonun yönetmenleri olacak. Sezonun yazarları ise David Benioff & D.B. Weiss, Bryan Cogman & Dave Hill olacak.

Kısacası, bölüm başına 15 milyon dolar harcandığı açıklanan efsane dizi Game of Thrones'un yeni sezonunu, sabırsızlık ve merakla beklemekten başka çaremiz yok. Bu kış zor geçeceğe benziyor...

Son olarak heyecanımızı tavan yaptıracak bir ek bilgi. Dizinin bazen sevilen bazen antipati duyulan karakteri Sansa Stark, gerçek hayattaki ismiyle Sophie Turner, son sezonun senaryosuyla ilgili şunları söyledi: "Şimdi düşünürken dahi tüylerim diken diken oluyor. İçindeyken gerçekten bir bitiş noktası olacağını görmüyorsunuz. Gerçek bir şok oldu. Çok üzücüydü, ama çok da gurur vericiydi."