Hoşgeldiniz!

Harley Quinn Hakkında Bilinmeyenler

Bilinmeyenler
Dc
Film
Harley Quinn
Karakter
Sanat

Suicide Squad'ın çıkmasıyla birlikte Harley Quinn popülaritesi tavan yaptı. Peki Harley gerçekte kim?

Harley Aslında Kalıcı Bir Karakter Değildi

Harley Quinn 1992'de Batman: The Animated Series'de ilk ortaya çıktığında o kadar sevildi ki dizinin diğer bölümlerine de katıldı.

O'na Özel Dizi: Gotham Girls

Harley'nin bu kadar sevilmesi üzerine yapımcılar Harley, Catwoman, Poison Ivy ve daha birçok kadın karakterlerin olduğu bir dizi yayınlamaya başladı.

Karakterin Arka Planı: Harleen Quinzell

Harley'nin bu kadar sevilmesi üzerine yazarlar karakterdeki boşlukları doldurmaya karar verdiler. Harleen Quinzell başarılı bir psikiyatrdı, ta ki hayatı Joker ile kesişinceye kadar. Harleen, Arkham'a gelen Joker'in psikiyatrı olduktan sonra ona aşık olmaya başladı.

Farklı Bir Hikaye: Thrillkiller

DC Comics Joker'in Bianca Steeplechase olduğu, Harley'in psikiyatr değil öğrenci olduğu ve daha birçok değişiklik içeren bir seri yayımladı. Bu hikayede de Joker ve Harley arasında bir aşk vardı, üstelik bu sefer saygı ve sevginin olduğu gerçek bir aşktı.

Harley Quinn'in Bir Kızı Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Babası Joker olan kızımızın adı Lucy Quinn. Ayrıca Joker'in yüksek ihtimalle çocuğundan haberi yok.

Harley İyilerin Tarafında da Yer Aldı

Harley'nin yaramaz bir kız olduğu ortada olsa da DC evrenindeki çoğu kötüye kıyasla iyi bile denilebilir. Joker'e olan saplantılı aşkı yüzünden onun izinden giden Harley bir süre Poison Ivy ve Catwoman ile birlikte yaşamıştı. Batman: The Animated Series'de ise Batman onda umut ışığı olduğunu farketmiş ve Harley'e yardım etmeye çalışmıştı.

Toksinlere Karşı Süper Bağışıklık

Poison Ivy, Harley'i çok sevdiği için ona toksinlere karşı bağışıklık sağlayacak bir serum hazırlamıştı.