Hoşgeldiniz!

IMDb Puanı En Yüksek Netflix Komedi Dizileri

Hayatın bu yoğun temposunda, ne yazık ki bir çoğumuz kendimize zaman ayırmayı ve gülmeyi unutuyoruz. Biz de bu nedenle, arkanıza yaslanıp yoğun temponuzdan uzaklaşmanızı sağlayacak ve yüzünüzü güldürecek Netflix dizi tavsiyelerinde bulunmayı uygun gördük.

İşte sizin için bir araya getirdiğimiz, IMDb puanı 8.0'in üstünde olan Netflix komedi dizileri!

 

1. Bojack Horseman (2014)

bojack horseman

BoJack Horseman IMDb Puanı: 8.5

Seslendirme Kadrosu: Will Arnett, Amy Sedaris, Alison Brie, Aaron Paul, Paul F. Tompkins

Tür: Komedi, Animasyon, Dram

BoJack Horseman Konusu: Netflix’in en sevilen komedi dizileri arasında yer alan BoJack Horseman, insan hayatının olağan sorunlarını gerçekçi bir şekilde anlatması ile büyük beğeni ve ilgi toplamıştır. Bir Emmy de dahil olmak üzere toplam 26 adaylık sahibi olan animasyon dizisi BoJack Horseman, adaylıklarının haricinde toplam 12 ödül kazanmıştır ve en iyi Netflix komedi dizileri arasına girmiştir. 5 sezon halinde yayınlanmış 61 bölümden oluşan dizi, aldığı 6. sezon onayının ardından Netflix’e geri dönmeye hazırlanmaktadır.

90’lı yıllarda oynadığı Horsin’ Around adlı dizi ile ün kazanmış, ancak şöhreti uzun ve kalıcı olamamış olan BoJack Horseman (Will Arnett), durumundan ötürü ağır bir depresyon yaşamaktadır. Hayalet yazarı Diane Nguyen (Alison Brie) ile birlikte yazacağı otobiyografisi sayesinde sektöre büyük bir geri dönüş yapmayı planlayan BoJack, Diane’e anlatması gerektiği için en derinde sakladığı anılarıyla yüzleşmek zorundadır. BoJack’in uğraşması gereken diğer problemleri ise, menajeri ve kız arkadaşı Prenses Carolyn (Amy Sedaris), evinde izinsiz bir şekilde yaşamakta olan ev arkadaşı Todd Chavez (Aaron Paul) ve ebedi rakibi Mr. Peanutbutter’dır (Paul F. Tompkins).

2. Sex Education (2019)

sex education

Sex Education IMDb Puanı: 8.5

Oyuncular: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Emma Mackey, Ncuti Gatwa

Tür: Komedi, Dram

Sex Education Konusu: Netflix’te 2019 yılının başlarında yayınlanan İngiltere yapımı komedi dizisi Sex Education, eğlenceli konusu, başarılı oyuncuları ve senaryosu ile dünya çapında fazlasıyla beğeni kazanmış ve tüm zamanların en sevilen Netflix komedi dizileri arasına girmiştir. Çoğunlukla genç bir izleyici kitlesine sahip olan Sex Education, ilk sezonundaki 8 bölüm ile seyirci karşısına çıkmıştır. Dizinin ikinci sezonu ise Netflix tarafından onaylanmıştır.

Dizide, ergenliğin getirdiği sorunlar ile uğraşmakta olan Otis Milburn’ün (Asa Butterfield) maceraları anlatılmaktadır. Genç adamın annesi Jean (Gillian Anderson), cinsel sağlık terapileri yapmakta olan uzman bir psikiyatristtir. Buna rağmen Otis, cinsel yaşamı ile ilgili sorunlar yaşamakta ve durumu annesine danışmak istememektedir. Okulunda verilen cinsel sağlık dersinde tanıştığı Maeve Wiley (Emma Mackey) ise, Otis’in tam tersine, cinsel kimliğinden çekinmemektedir. Maeve, okuldaki başka bir öğrenciye kendisini iyi hissetmesi için cinsellik ile ilgili tavsiyeler veren Otis’in yeteneğine tanık olur ve bu konuda oldukça başarılı olduğunu düşünür. Bunun üzerinde genç kadın Otis’e büyük bir teklifte bulunur: Birlikte okuldaki gençler için cinsel sağlık terapileri düzenleyeceklerdir.

3. Master of None (2015)

master of none

Master of None IMDb Puanı: 8.3

Oyuncular: Aziz Ansari, Eric Wareheim, Lena Waithe

Tür: Komedi, Dram

Master of None Konusu: İlk olarak 2015 yılında seyirci karşısına çıkan Master of None, en iyi Netflix komedi dizileri arasında yer almaktadır. Yayın hayatı boyunca olumlu yorumlar almış olan dizi, 3 Emmy Ödülü ve bir Altın Küre de dahil olmak üzere toplamda 16 ödül ve 61 adaylık kazanmıştır. Yayın hayatına 2015 yılında başlayan Master of None, 2 sezon olarak yayınlanmış olan 20 bölümün ardından, 2017 yılında final bölümü ile Netflix seyircisine veda etmiştir.

30 yaşında olan eski aktör Dev (Aziz Ansari), New York’ta yaşamaktadır. Dev, hem profesyonel hem de özel hayatında işlerini zorlaştırmakta olan kararsız kişiliği ile mücadele etmektedir. Hayatı komik ve bir o kadar da anlamlı olaylar ile dolu olan Dev, kim olduğunu, hayattan ne istediğini, yaşı ilerledikçe ortaya çıkan sorunlarını ve akşam yemeği için ne yiyeceğini kararlaştıracağı bir yolculuğa çıkacaktır.

4. The Kominsky Method (2018)

the kominsky method

The Kominsky Method IMDb Puanı: 8.2

Oyuncular: Michael Douglas, Alan Arkin

Tür: Komedi

The Kominsky Method Konusu: Amerikalı ünlü yazar-yapımcı Chuck Lorre tarafından hayata geçirilen ve usta bir oyuncu kadrosuna sahip olan 2018 yapımı Netflix komedi dizisi The Kominsky Method, sadece Netflix dizileri kategorisinde kalmayarak tüm zamanların en başarılı komedi dizileri arasında görülmektedir.

2 Altın Küre sahibi olan The Kominsky Method’ın, toplamda 3 ödül ve 7 adaylığı bulunmaktadır. İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizi, ikinci bir sezon için Netflix’ten onay almıştır.

Dizinin ana karakteri Sandy Kominsky (Michael Douglas), geçmişinde başarılı bir aktörlük kariyerine sahip olmuştur. Aktörlüğü bırakmasının ardından sektörden ayrılmak istemeyen Sandy, The Kominsky Method adlı stüdyosunda oyunculuk dersleri vermektedir. Yakın arkadaşı ve menajeri olan Norman’ın (Alan Arkin) eşini kanserden kaybetmesi üzerine Sandy ve Norman, hayatlarının anlamını ve eski ve yeniyi sorgulayacakları bir yolculuğa çıkarlar.

5. The End of the F***ing World (2017)

the end of the fucking world

The End of the F***ing World IMDb Puanı: 8.2

Oyuncular: Jessica Barden, Alex Lawther

Tür: Komedi, Macera, Dram

The End of the F***ing World Konusu: Netflix’in bir Emmy ve BAFTA adaylığına sahip, İngiltere yapımı komedi dizisi The End of the F***ing World, Netflix’in en başarılı dizileri arasında yer almaktadır. Netflix komedi dizileri denildiğine ilk akla gelenlerden biri olan The End of the F***ing World, senaryosu, oyuncuları ve konuyu ele alış biçimi ile oldukça beğeni toplamıştır. Bir sezon ve 8 bölüme sahip olan macera ve komedi dizisi The End of the F***ing World 2. sezon için de yapımcılarından onay almıştır.

17 yaşındaki James (Alex Lawther), bir psikopat olduğunu düşünmekte ve hobi olarak çeşitli hayvanları öldürmektedir. Bu hobisinin kendisini artık tatmin etmediğini düşünen genç adam, durumu bir adım ileriye taşıyarak bir insanı öldürmeye karar verir. Kurbanı olarak da 17 yaşındaki sorunlu sınıf arkadaşı Alyssa’yı (Jessica Barden) gözüne kestirir. Alyssa’nın James’e birlikte kaçmayı teklif etmesi üzerine ikili, korkutucu maceralar da yaşayacakları trajikomik yolculuklarına adım atarlar.

6. Orange Is the New Black (2013)

orange is the new black

Orange Is the New Black IMDb Puanı: 8.1

Oyuncular: Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba

Tür: Komedi, Suç, Dram

Orange Is the New Black Konusu: Piper Kerman’ın, aynı adlı anılarından uyarlanan Netflix komedi dizisi Orange Is the New Black, tüm zamanların en çok izlenen Netflix dizisi olma unvanını taşımaktadır. Başarılı oyuncuları ve hapishanede geçen eğlenceli senaryosu ile büyük beğeni toplayan dizi, 4 Emmy ödülü de dahil olmak üzere toplamda 47 ödül kazanmış ve 128 adaylık sahibi olmuştur. 6 sezon ve 78 bölümden oluşan Orange Is the New Black, 7. ve son sezonu ile 2019’da Netflix’e geri dönecektir.

30’lu yaşlarında olan New Yorklu Piper Chapman (Taylor Schilling), eski kız arkadaşı ve uluslararası bir uyuşturucu kaçakçısı olan Alex Vause (Laura Prepon) için taşıdığı uyuşturucu madde dolu bir valiz dolayısıyla, Litchfield Federal Hapishanesi'nde yatmak üzere, 15 ay cezalandırılmıştır. 10 yıl önce gerçekleşen bu olaylar, artık nişanlanmış ve sakin bir hayat sürmekte olan Piper’ı, nişanlısını ve ailesini derinden yaralar. Alışmış olduğu konforlu hayatını geride bırakmak zorunda kalan Piper, çok geçmeden kendisini yabancı olduğu tehlikeli bir ortamda, tek başına ve korkmuş bir halde bulur. Ancak eski aşkı ve azılı düşmanı Alex de, çok geçmeden bu macerada ona katılacaktır.

7. On My Block (2018)

on my block

On My Block IMDb Puanı: 8.1

Oyuncular: Sierra Capri, Jason Genao, Brett Gray, Diego Tinoco

Tür: Komedi, Gençlik, Romantik

On My Block Konusu: 2018 yapımı, beğenilen Netflix komedi dizisi On My Block, Netflix’in sevilen dizileri arasında yer almaktadır. Bir komedi gençlik dizisi olan On My Block, içinde barındırdığı romantizm ile de romantik komedi severlerin kalbini kazanmıştır. Bir Teen Choice ödülüne sahip olan Netflix romantik komedi dizisi, ilk sezonunda yayınlanan 10 bölüme ek olarak, ikinci sezon için de onay almayı başarmıştır.

Los Angeles’ın merkezinde bulunan zorlu bir mahallede yaşayan dört genç, yıllardan beri çok iyi arkadaştırlar. Yıllar boyunca zaman zaman çeşitli sınavlardan geçmek durumunda kalan bu arkadaşlık, gençlerin liseye başlamalarıyla en zorlu sınavı ile karşı karşıya kalır. Bu dört gencin kendilerini, hayat amaçlarını ve aşklarını bulacakları yolculukları, kadim dostluklarını zorlamaya başlayacaktır.

8. Russian Doll (2019)

russian doll

Russian Doll IMDb Puanı: 8.1

Oyuncular: Natasha Lyonne, Charlie Barnett

Tür: Komedi

Russian Doll Konusu: Orange Is the New Black’in sevilen oyuncusu Natasha Lyonne, bu yeni Netflix komedi dizisi ile tekrar karşımıza çıkıyor. Lyonne tarafından Amy Poehler ile birlikte hazırlanmış olan Russian Doll, 1 Şubat 2019 tarihinde yayınlanmasının ardından, kısa bir süre içinde olumlu yorumlar almayı başarmıştır. Russian Doll'un 1. sezonundaki 8 bölümün ardından, ilerleyen zamanlarda yeni bir sezon ile tekrar izleyici karşısına çıkması planlanıyor.

Nadia Vulvokov (Natasha Lyonne), 36. yaş gününü kutladığı gece bir arabanın kendisine çarpması sonucu hayatını kaybeder. Ancak kısa bir süre sonra genç kadın kendisini, gecenin erken saatlerinde gerçekleşen yaş günü partisinde canlı bir şekilde bulur. Nadia, sürekli öldüğü ve kendisi için düzenlenen partide hayata geri döndüğü korkunç bir döngünün içerisinde kapalı kalmıştır. Olaylar karşısında akıl sağlığını sorgulamaya başlayan genç kadın, kendisininkine benzer başka bir döngüde sıkışıp kalmış Alan Zaveri (Charlie Barnett) ile tanışır ve ikili birlikte, bu gizemli olayı aydınlatmak için bir maceraya koyulur.

9. Big Mouth (2017)

big mouth

Big Mouth IMDb Puanı: 8.1

Seslendirme Kadrosu: Nick Kroll, John Mulaney

Tür: Komedi, Animasyon

Big Mouth Konusu: Netflix’in sevilen animasyon komedi dizisi Big Mouth, yayınlanmaya başladığı günden itibaren olumlu eleştiriler almıştır. Eğlenceli ve akıcı senaryosu ile büyük beğeni kazanan dizi, biri Emmy olmak üzere toplamda 8 adaylık sahibi olmuştur. 2017 yılında yayın hayatına başlayan dizi, 2 sezon halinde 20 bölüm olarak yayınlanmıştır. Big Mouth’un, 8 Şubat 2019’da çıkacak Sevgililer Günü Özel bölümünün ardından bu yıl içerisinde yayınlanacak üçüncü bir sezon ile yayın hayatına kaldığı yerden devam etmesi planlanıyor.

Nick Birch (Nick Kroll) ve Andrew Glouberman’ın (John Mullay) da aralarında bulunduğu bir grup 7. sınıf öğrencisi, ergenliğin ve kendi cinsel kimliklerini yeni yeni tanımaya başladıkları bu dönemin getirmiş olduğu problemler ile uğraşmaktadırlar. Kendilerini tanımak için çıkmış oldukları bu yolculukta gençlere hormon canavarları eşlik etmektedir.

10. F is for Family (2015)

f is for family

F Is for Family IMDb Puanı: 8.0

Seslendirme Kadrosu: Bill Burr, Laura Dern, Justin Long

Tür: Komedi, Animasyon, Dram

F Is for Family Konusu: Komedyen Bill Burr’ün yazarlığını yaptığı animasyon dizisi F Is for Family, sevilen Netflix komedi dizileri arasında yer almaktadır. Biri Emmy olmak üzere 2 adaylık sahibi olan dizi, 3 sezon ve 26 bölüm olarak yayınlanmıştır. F Is for Family’nin 24 Ocak 2019 tarihinde, 4. sezonu ile ekranlara döneceği haberi duyurulmuştur.

F Is for Family, 1970’li yılların tipik Amerikan ailelerinden biri olan Murphy ailesini konu edinmektedir. Evin babası Frank (Bill Burr), ailesini geçindirmek için çok çalışmakta fakat işinden nefret etmektedir. Anne Sue (Laura Dern), toplumun istediği gibi bir anne ve eş olabilmek için saçlarını süpürge etmektedir. Ailenin üç çocuğunun her biri ise, kişilikleri ile toplum beklentileri arasında kapana kısılıp kalmıştır. Bu olayların hepsi, mükemmel bir 70’ler ailesinin tablosunu oluşturmaktadır.

 

Netflix'in en komik dizilerini sıraladığımız liste sona ermiştir. Netflix dizileriyle ilgili diğer popüler listelerimizeyse aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Netflix Korku Dizileri: Tüylerinizi Ürpertecek 10 Dizi Önerisi
2018'i Sallayacak En İyi Netflix Dizileri
2019'a Damga Vuracak En Yeni Netflix Dizileri