Hoşgeldiniz!

İzlemeyi Heyecanla Beklediğimiz 2019 Netflix Filmleri

2019’un Ocak ayını neredeyse geride bırakmak üzere olduğumuz şu günlerde, günümüz film-dizi sektörünün öncü platformu Netflix, heyecan verici yeni projeleriyle ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Özellikle içinde bulunduğumuz soğuk kış aylarında yapılabilecek en güzel şeylerden biri film izlemek. İşte bu yüzden birçok insan, izlenebilecek en yeni ve en iyi filmleri öğrenme telaşında. Biz de bu arayışınızı kolaylaştırmak adına, 2019'da Netflix’te yayınlanacak komedi, dram, animasyon ve daha birçok farklı türdeki 10 yeni filmi derledik. İşte 2019’da yayınlanması beklenen, en iddialı ve en yeni Netflix filmleri!

Netflix'in en eğlenceli komedi filmleriyle ilgili olan bu popüler liste de ilginizi çekebilir:

2017 ve 2018'in Netflix Komedi Filmleri

1. Polar (25 Ocak 2019)

polar netflix

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens

Tür: Aksiyon, Polisiye

Polar Konusu: Heyecanla beklediğimiz en yeni Netflix filmlerinde ilk sırayı Polar alıyor. 25 Ocak’ta yayınlanacak olan Netflix filmi, daha şimdiden, Hannibal dizisinin başarılı oyuncusu Mads Mikkelsen’ın da bulunduğu başarılı oyuncu kadrosu ile göz doldurmayı başarıyor. Polar’ın en iyi Netflix filmleri arasına adını yazdırıp yazdıramayacağını ise kısa bir süre sonra hep birlikte göreceğiz.

Filmde dünyanın en başarılı seri katili olan Duncan Vizla’nın (Mads Mikkelsen) başından geçen aksiyon dolu maceralar anlatılmakta. Vizla emekli olmaya hazırlanmaktadır; fakat eski iş vereninin kendisi için başka planları vardır. Bu planın bir getirisi olarak Vizla , isteği dışında gerçekleşen olaylar sonucu, kendisini daha genç, daha hızlı ve acımasız katillerden oluşan bir ordunun karşısında bulur.

2. Ánimas (25 Ocak 2019)

animas

Oyuncular: Luis Bermejo, Clare Durant, Iván Pellicer

Tür: Korku, Gerilim

Ánimas Konusu: İspanya-Belçika ortak yapımı Ánimas, ilk olarak 4 Ekim 2018 tarihinde Sitges Film Festivalinde gösterilmiştir. İlerleyen günlerde dünya çapında yayınlanacak olan bu yeni Netflix filmi, bakalım korku ve gerilim filmi severlerin beğenisini kazanabilecek mi?

Filmde, bir gencin görmekte olduğu ürpertici hayallerin, arkadaşının bir kızla sevgili olması ve ona kötü davranan babasının esrarengiz ölümünün ardından artmasının ve korkunç bir boyut almasının hikayesi anlatılıyor. “Bu defa, korku hiç beklenmedik bir yerden geliyor.”

3. Velvet Buzzsaw (1 Şubat 2019)

velvet buzzsaw

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, John Malkovich, Tom Sturridge, Natalia Dyer

Tür: Korku, Gizem, Gerilim

Velvet Buzzsaw Konusu: Ünlü oyuncu Jake Gyllenhaal’ın başrolünde yer aldığı Netflix’in yeni gerilim filmi Velvet Buzzsaw'da, sanat ve doğaüstü güçler aynı karede yer alıyor. Film, 2019 Sundance Film Festivali'nin de "Resmi Seçimi" olmayı başarmış. Sürükleyici ve gerilim dolu konusu ile Velvet Buzzsaw, Netflix’in izlenmesi gereken filmleri arasında yer alacağa benziyor.

Los Angeles’ın modern sanat dünyasında geçen bu gerilim filminde, sanat adeta sanatçılar ve koleksiyoncular arasında büyük paraların dönmekte olduğu bir ticarete çevrilmiştir. Bu ticaret esnasında, kimliği belirsiz bir ressamın eserleri keşfedilir. Eserler, çok geçmeden koleksiyoncular ve sanat severler tarafından fazlasıyla rağbet görmeye başlar fakat bu esrarengiz eserler, kısa süre sonra kibirleriyle gerçek sanatı gölgeleyenlerin peşine düşecektir.

4. High Flying Bird (8 Şubat 2019)

high flying bird

Oyuncular: André Holland, Zazie Beetz, Melvin Gregg

Yönetmen: Steven Soderbergh

Tür: Dram, Spor

High Flying Bird Konusu: Ünlü yönetmen Steven Soderbergh tarafından yönetilen 2019 yapımı bu Netflix filmi, spor tutkunlarının kalbini kazanacağa benziyor. Sıra dışı yönetmenin bu filminin de, öncekiler gibi ses getirme ve en iyi Netflix filmleri arasına girme olasılığı fazlasıyla yüksek.

Bir spor menajeri olan Ray Burke (André Holland), profesyonel basketbol sektöründe yaşanan bir kilitlenme esnasında, kendisini lig ve oyuncuların arasında bir yüzleşmede bulur. Kariyeri söz konusu olan Ray, her türlü riski almaya hazırdır. Yasalarda bulduğu bir açık sayesinde inanılmaz bir plan kuran Ray, 72 saat içinde planını uygulamalı ve sektörün güçlü oyuncuları üzerinde üstünlük kurmalıdır. Ancak bu plan önemli bir soruyu akıllara getirir: Oyunu kim kazanıyor ve kim kazanmalı?

5. The Breaker Upperers / Ayrılmak İstiyorum (15 Şubat 2019)

the breaker upperers

Oyuncular: Madeleine Sami, Jackie van Beek

Tür: Komedi

The Breaker Upperers Konusu: Başrol oyuncularının yazıp yönettiği Netflix komedi filmi The Breaker Upperers, izleyenleri fazlasıyla güldüreceğe benziyor. Yeni Zelanda yapımı bu yeni Netflix filmi, daha şimdiden bir çok film eleştirmeninin beğenisini toplamayı başarmış.

Aynı adam ile ilişki yaşadıklarını öğrenen Mel (Madeleine Sami) ve Jen (Jackie van Beek), ortak öfkeleri ve kinleri sayesinde kısa süre içinde yakın arkadaş olurlar. Aşka inancı kalmayan ikili 30’lu yaşlarının sonuna geldiklerinde, para karşılığında çiftleri ayıracakları küçük bir şirket kurmaya karar verir. İşler tahmin ettiklerinden de iyi gitmektedir. Bu platonik ve bir birbirine muhtaç ikili, kimse ile duygusal olarak bir ilişki yaşamamakta, bu sayede kinlerini ilk günkü gibi canlı tutmakta ve işlerini daha da büyütmektedir. Ancak rastlayacakları eski bir düşman, ikilinin arkadaşlığını büyük bir sınav vermek zorunda bırakacaktır.

6. Paddleton (22 Şubat 2019)

paddleton

Oyuncular: Mark Duplass, Ray Romano

Tür: Dram

Paddleton Konusu: İzleyenleri duygusal bir yolculuğa çıkaracak olan 2019 yapımı Netflix filmi Paddleton, filmlerde genellikle görmeye alışkın olmadığımız gerçek hayat ve bizlere yaşattığı sürprizlere tanık olmamızı sağlıyor. Dram dizilerinden çok, kurgusal yapımlarıyla başarı sağlamış olan Netflix, Paddleton ile en iyi Netflix filmleri listelerinde dram yapımları da görmemizi sağlayacak gibi duruyor.

Paddleton’da, orta yaşların sonlarına gelmiş iki komşunun hikayesine tanık oluyoruz. Birbirleriyle fazla ortak noktalara sahip olmayan bu iki adam, hayatın kendilerine hazırladığı beklenmedik sürprizler sonrasında tahmin edemeyecekleri bir arkadaşlığa doğru yolculuğa çıkıyorlar. Bu iki arkadaştan daha genç olanı Michael’a (Mark Duplass) ileri evre kanser tanısı konması da, bu iki arkadaşın yolculuğunun derinleşmesine ve daha da duygusal bir hâl almasına sebep oluyor. Hastalığının daha çok ilerlemesini istemeyen Michael, hayatını sonlandırmayı düşünmektedir ancak bunu tek başına yapmaya hazır değildir. Güvenebileceği tek dostunun kendisine yardım etmesini ve hayatının son zamanlarında yanında olmasını istemektedir.

7. The Boy Who Harnessed the Wind / Rüzgârı Dizginleyen Çocuk (1 Mart 2019)

the boy who harnessed the wind

Oyuncular: Chiwetel Ejiofor, Norma Dumezweni, Joseph Marcell, Maxwell Simba

Tür: Dram, Biyografi

The Boy Who Harnessed the Wind Konusu: En yeni Netflix filmlerinden biri olan The Boy Who Harnessed the Wind, William Kamkwamba’nın olağanüstü gerçek hikayesinden uyarlanmış. İnsanı derinden etkileyen konusu ile daha şimdiden ilgi çekmeyi başaran İngiltere yapımı film, ilk olarak 25 Ocak 2019 tarihinde Sundance Film Festivali'nde seyirci karşısına çıkacak, 1 Mart 2019’da ise Netflix üzerinden bütün dünyada yayınlanmaya başlayacak.

Malavi’nin küçük bir köyünde yaşayan 13 yaşındaki William Kamkwamba (Maxwell Simba), ailesiyle birlikte köyün diğer sakinlerini de etkileyen kıtlıktan muzdariptir. Kütüphanede rüzgâr türbinleri hakkında okuduğu bir kitaptan etkilenen William, merakının da yardımıyla ailesini ve köyünü kıtlıktan kurtarmak için bir plan yapar. Tüm engellere rağmen planından vazgeçmeyen küçük çocuk, köyüne rüzgar türbinleri kurabilmek için olağanüstü bir mücadeleye başlar.

8. The Dirt (22 Mart 2019)

the dirt

Oyuncular: Machine Gun Kelly, Iwan Rheon, Douglas Booth, Daniel Webber

Tür: Biyografi, Müzik, Dram

The Dirt Konusu: Özellikle müzik tutkunlarının ilgisini çekecek Netflix’in yeni biyografi filmi The Dirt, dünyaca ünlü rock grubu Mötley Crüe üyeleri tarafından yazılan aynı adlı otobiyografik romanın film uyarlamasıdır. Ünlü rock grubunun başarı hikayesini anlatacak olan film, alışılmışın dışında olacağa beziyor.

The Dirt, toplum ile bağ kuramayan dört kafadarın, Hollywood sokaklarından başlayarak adım adım başarı basamaklarını tırmanmalarının ve global bir ikon haline gelmelerinin hikayesini anlatıyor.

Nikki Sixx’i Doglas Booth’un; Mick Mars’ı Iwan Rheon’un; Tommy Lee’yi Machine Gun Kelly’nin ve Vince Neil’ı Daniel Webber’ın canlandırdığı yeni film izleyenleri, 80’lerin başarılı ve bir o kadar da çılgın rock grubunun hikâyesinde heyecan ve eğlence dolu bir yolculuğa çıkaracak.

9. Eli (2019)

eli

Oyuncular: Charlie Shotwell, Lili Taylor, Sadie Sink

Tür: Korku

Eli Konusu: Tam tarihi açıklanmamasına rağmen, 2019’un ilerleyen aylarında yayınlanması planlanan Netflix filmleri de var. İşte Eli da, bu 2019 yapımı Netflix filmlerinden biri. Korku filmi tutkunlarının merakla beklediği film, oldukça ilgi çekici bir konuya sahip.

Eli (Charlie Shotwell), ne olduğu bilinmeyen ve onu dış dünyadan koparan, ağır hastalığa yakalanmış küçük bir çocuktur. Her türlü tedaviyi deneyen ancak küçük oğullarının sağlığında bir gelişme görmeyen Eli’ın anne ve babası, son umutları olarak küçük çocuğu deneysel tedaviler üzerinde çalışan bir doktora götürmeye karar verirler. Üzerinde birçok ağır tedavi yöntemi denenen ve bu tedaviler sonucunda iyileşmesi gerken Eli, korkutucu olaylar yaşamaya başlar. Bu olayların etkisinde kalmaya başlayan küçük çocuk kime güvenebileceğini sorgulamaktadır.

10. Klaus (2019)

klaus

Seslendirme Kadrosu: Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Rashida Jones, Joan Cusack

Tür: Animasyon

Klaus Konusu: 2019’da çıkması beklenen taptaze Netflix filmlerinden biri de, sevilen animasyon filmi serisi Çılgın Hırsız’ın yönetmeni Sergio Pablos tarafından yazılıp yönetilen 2D animasyon filmi Klaus. Son animasyon teknolojileri ve klasik el çizimleri ile hazırlanan Netflix animasyon filmi, izleyenleri sihirli bir yolculuğa çıkaracak.

Film, biraz bencil bir adam olan genç bir postacıyı merkezine alıyor. Genç postacı, evinden oldukça uzak ve küçük bir İskandinav kasabasında çalışması için görevlendirilir. Kasabaya giden postacı, beklenmedik bir şekilde burada, kendisini toplumdan soyutlamış bir oyuncak ustası ile tanışır ve ustayla arkadaş olur. Genç postacının bu ilginç adamla olan arkadaşlığı, Noel Baba’nın gizemli hayatı hakkındaki gerçekleri öğrenmesine yardımcı olacaktır.

 

2019'un en yeni Netflix dizilerini derlediğimiz liste sona erdi. Birbirinden başarılı Netflix filmlerini, IMDB puanlarına göre sıraladığımız listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz:

IMDB Puanlarına Göre En İyi Netflix Filmleri

Netflix üzerinden izlenebilecek en iyi Kore filmlerini derlediğimiz listeyeyse aşağıdan ulaşabilirsiniz: 

Netflix Kore Filmleri