Hoşgeldiniz!

'Maksadını Aşan' Röportaj İddiasına Ayşe Arman'dan Cevap

Ayşe Arman'ın Asımcan Gündüz'ün kendi gibi müzisyen oğlu Evrencan Gündüz'le gerçekleştirdiği Hürriyet'in Pazar ekinde yayınlanan röportaj, ikilinin arasının gerildiği bir iddiayla gündeme gelmişti.

Genç müzisyen Evrencan Gündüz, röportajın 'maksadını aştığı' ve bazı ifadelerin 'kişisel kanaat eklenerek' yayınlandığına dair Instagram hesabından bir bildiri yayınlamıştı. Bakalım Evrencan'ın yayınladığı şikayet yazısı neydi ve Ayşe Arman'ın Gündüz'ün iddialarına yanıtı ne oldu.

Bu arada, Evrencan Gündüz'ün önemli ve büyük bir müzisyen olan, Avrupa ve Amerika'da da iyi bir müzisyen olarak tanınan babası Asımcan Gündüz 2016 yılında vefat etmişti. Röportajda da Ayşe Arman'ın Evrencan'la röportajı “Benimki iyi bir insandı ama iyi bir baba değildi” başlığıyla yayınlandı. Röportajda Evrencan Gündüz'ün ağzından babasına dair “Babamın kendisi çocuktu, baba olacak insan değildi. Herkes dünyaya baba olmak için gelmiyor. Benimki de iyi bir insan ama iyi bir baba değildi. Ağır gelmiş babalık. Annemi ve beni bırakıp ‘Ege’ye giden ilk otobüs hangisi?’ demiş” sözleri yayımlandı.

Ayşe Arman Röportajı Böyle Duyurdu

Evrencan'sa Kendi Instagramından Röportaja Tepkisini Bu Şekilde Bildirdi

"Bu konuda tek ve son açıklamamdır."

Bu iddialara Ayşe Arman'ın cevabıysa şu oldu "Bunca yıllık gazeteciyim. Bana söylenmeyen bir şeyi yazmam. Kayıtsız röportaj da yapmam. Evren Can Gündüz’ün kaset çözümü de elimde. Röportajda yazdıklarım benim yorumum değil, kendi anlattıklarıdır. Konuyu uzatarak genç bir sanatçıyı kırmak istemiyorum. Kendisini çok sevdim ve pırıl pırıl bir müzisyen olduğuna inanıyorum. Amacım babası Asım Can’ın anısına saygısızlık etmek de değildi. Bu konuda tek ve son açıklamamdır."