Hoşgeldiniz!

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Güney Kore Dizileri

Kore kültürü gerek sineması, gerek müzik grupları, gerekse makyaj malzemeleriyle hayatımızda gün geçtikçe daha çok yer tutmaya başladı. Sizler için seçtiğimiz en iyi Kore dizileri, ülkemizde de hayran kitlesini gün geçtikçe arttırıyor. Çoğu gençlik dizisi olan bu çıtır dizileri, Kore kültürünü yakından tanımak isteyenler çekinmeden izleyip hoşça vakit geçirebilir.

10. Playful Kiss

playful kiss

Oyuncular: Güney Kore dizilerinin romantik örneklerinden olan Playful Kiss'in başrollerinde Kim Hyun Joong ve Jung So Min yer alıyor.

Playful Kiss IMDB Puanı: 7.2

Yapım Yılı/Bölüm Sayısı: Kore dizilerinin alışıldık olay örgüsünden sıyrılamasa da keyifli bir dizi olan Playful Kiss, 2010'da başlamış ve 16 bölümden oluşan 1 sezonun ardından ekranlara veda etmiş.

Türü: Komedi, Romantik

Playful Kiss Konusu: Ha Ni adlı liseli bir kız, deha çocuk Seung Yo'ya görür görmez aşık olur. Başta pek de yolunda gitmeyen işler Ha Ni'nin başına gelen trajik bir olaydan sonra yoluna girecektir.

 

9. You've Fallen For Me

you've fallen for me

Oyuncular:  Jung Yong-Hwa, Park Shin-hye, Kang Min-hyuk

You've Fallen For Me IMDB Puanı: 7.3

Bölüm Sayısı: 15

Yapım Yılı: 2011

Türü: Dram , Müzikal , Romantik

You've Fallen For Me Konusu: Sevilen Güney Kore dizisi You've Fallen For Me'nin orijinal adıysa Heartstrings. Lisenin sevilen müzik grubunun üyesi Lee Sin ve geleneksel Kore müziğine ilgi duyan Lee Gyo Won'un romantik hikayesinin işlendiği sevilen Kore dizisini mutlaka izlemelisiniz. 

8. Personal Taste

personal taste

Oyuncular: Min-Ho Lee, Ye-jin Son, Ji-seok Kim

Personal Taste IMDB Puanı: 7.6

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2010

Türü: Komedi, Dram

Personal Taste Konusu: 28 yaşında ve bekar bir kadın olan Kae-in (Ye-jin Son) çareyi eşcinsel ve onu sevebilecek bir erkekle birlikte olmakta bulur. Bir yanlış anlaşılma zinciri sonucu eşcinsel sandığı Jin-ho (Min-ho Lee) ise onu şaşırtmak üzeredir. 

7. Dream High

dream high

Oyuncular: Jin-young Park, Suzy Bae, Iu 

Dream High IMDB Puanı: 7.7

Bölüm Sayısı: 32

Yapım Yılı: 2011

Türü: Komedi, Müzikal, Romantik

Dream High Konusu: Kore gençlik dizilerinin en güzellerinden olan Dream High, bir sanat okulunda okumakta olan öğrencilerin yaşadıkları, eğlenceli olduğu kadar da zorlu olayları konu alıyor. 

6. Goong / Princess Hours

goong, princess hours

Oyuncular: Eun-hye Yun, Ji-Hoon Ju, Ji-Hyo Song 

Princess Hours IMDB Puanı: 7.8

Bölüm Sayısı: 24

Yapım Yılı: 2006

Türü: Komedi, Romantik

Goong/Princess Hours Konusu: Bir başka romantik komedi Güney Kore dizisiyse Princess Hours. 1911'de Kore'nin son kraliyet ailesinin döneminde geçen dizide Kral'ın oğlu Shin, bir balerin olan Hyorin'le evlenmek istemesine rağmen başka bir kızla evlendirilir ve olaylar gelişir. 

5. You're Beautiful

you're beautiful

Oyuncular: Shin-Hye Park, Keun-Suk Jang, Yong-hwa Jung

You're Beautiful IMDB Puanı: 7.9

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2009

Türü: Komedi, Dram, Müzikal

You're Beautiful Konusu: Tamamlanmış Kore dizileri önerilerimizden bir diğeriyse müzikle komediyi harmanlayan You're Beautiful. Kardeşinin müzikle ilgili hayallerini gerçekleştirmek için kendi hayallerinden vazgeçen Mi Nyeo'nun hikayesinin işlendiği Kore dizisini mutlaka izlemelisiniz. 

4. 49 Days

49 days

Oyuncular:  Yo-won Lee, Gyu-ri Nam, Hyeon-jae Jo

49 Days IMDB Puanı: 8.1

Bölüm Sayısı: 20

Yapım Yılı: 2011

Türü: Dram

49 Days Konusu: Dram türündeki bir Kore dizisi olan 49 Days, oldukça güzel bir yaşantısı varken trafik kazası geçirerek komaya giren Ji Hyun Shin'in hikayesine odaklanıyor. İzlenmesi gereken Kore dizilerinden olan 49 Days'te Azrail genç kadına yaşayabilmesi için zorlu bir şart koşuyor ve işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. 

3. Boys Over Flowers

boys over flowers

Oyuncular: Hye-Sun Ku, Min-Ho Lee, Hyun-joong Kim, Bum Kim

Boys Over Flowers IMDB Puanı: 8.1

Bölüm Sayısı: 25

Yapım Yılı: 2009

Türü: Komedi, Dram, Romantik

Boys Over Flowers Konusu: Romantik komedi türündeki en güzel Kore dizilerinden biri olan Boys Over Flowers, Shin Hwa adındaki elit bir liseye başlayan fakir bir kızın yaşadıklarına odaklanıyor. Okul konulu Kore dizilerinin de güzel bir örneği olan dizide baş karakter Geum Jan Di'yle birlikte liseye başlamış gibi hissedeceksiniz.

2. City Hunter

City Hunter

Oyuncular: Min-Ho Lee, Min-Young Park, Sang-Jung Kim

City Hunter IMDB Puanı: 8.3

Bölüm Sayısı: 20

Yapım Yılı: 2011

Türü: Aksiyon, Romantik, Gerilim

City Hunter Konusu: İzlenmesi gereken Kore dizilerine bir başka örnekse City Hunter. Babasının arkadaşı tarafından hükümetten intikam almak için yetiştirilen Lee Yun-seong'un hikayesini konu alan Güney Kore dizisinde hem aksiyon hem aşk hem de gerilim var.

1. Secret Garden

secret garden

Oyuncular: Ji-won Ha, Hyun Bin, Sang-Hyun Yoon

Secret Garden IMDB Puanı: 8.3

Bölüm Sayısı: 20

Yapım Yılı: 2010

Türü: Komedi, Dram, Fantastik

Secret Garden Konusu: Tamamlanmış Kore dizilerinden biri olan Secret Garden, genç bir CEO'nun dublörlük yapan bir kadına aşık olmasını konu alıyor. Fakir kız zengin oğlan konulu bir Güney Kore dizisi olan Secret Garden, aynı zamanda en çok izlenen Kore dizilerinden biri. 

 

Okul yıllarına geri dönmek veya başladığı diziyi bir çırpıda bitirmek isteyen Kore dizisi meraklılarına önerdiğimiz listelerse aşağıda:

Okul Konulu Kore Dizisi Önerileri

En Güzel Mini Kore Dizileri