Hoşgeldiniz!

Perihan Savaş'tan Erken Kaybettiği Eşine Dokunaklı Mektup

Oyuncu Perihan Savaş 1987 yılında evlendiği ve 1995 yılında vefat eden eşi Yılmaz Zafer için oldukça duygusal mektup kaleme aldı ve bu mektubu Sevgililer Günü'nde yayınladı.

Perihan Savaş, kendisi gibi sinema sanatçısı olan Yılmaz Zafer'le 1987 yılında mutlu bir evlilik yapmıştı. Bu evlilikten Savaş Zafer adında bir de oğulları oldu. Ne yazık ki Yılmaz Zafer henüz 39 yaşındayken 1995 yılında bir kalp krizi geçirdi ve sonrasında da hayatını kaybetti. Seneler sonra eşine hala aşık olduğunu satırlara döken ve ona "Adamım" diye seslenen Perihan Savaş'ın etkileyici mektubu şöyle:

"Adamım, iyi yüreklim, güzel eşim, bana aşkın nasıl olduğunu öğreten adam... 'Kavuşamazsın aşk olur, kavuşursun ama yarım kalır, o zaman da büyük aşk olur' derler ya hani. Öyleydi seninle olan aşkımız. Beni ve biricik oğlumuz Savaş'ı yarım bıraktın ama ikimiz de gökyüzüne baktığımız her an senin gülen ve güzel yüzünü görüyoruz. Çok özlüyoruz seni.

Sanıyor musun ki gündüzler sadece gündüz... Sen gittiğinden beri geceler uzuyor, geceler güne dönmüyor adamım. Gün aydınlanmıyor. Aydınlık diyorlar ama benim sensiz gönül gözüm aydınlığı göremiyor ki. Fakat oğlumuz için ve aşkımızı güçlü tutmak için, aşkımıza olan saygım ve sevgimi çoğaltmak için sen durmadan çabalıyorsun benim içimde. Senin gücünle oğlumuzu büyütüp bugünlere geldim..."

"...Turgut Uyar'ın da dediği gibi; 'Çünkü herkesin bir gideni vardır, içinden bir türlü uğurlayamadığı' Bana güzel olan her duyguyu fazlasıyla yaşattığın için sonsuz teşekkür ederim. Huzur içinde yat güzel yürekli adamım. Oğlumuz bana emanet."

Oğulları Savaş Zafer Şimdi Böyle Görünüyor...