Hoşgeldiniz!

Romantik Kore Dizileri Arasından Güldürmeyi de Başaranlar

Kore dizilerinde son yıllarda oldukça keyifli işler çıktığı herkesçe kabul gören bir gerçek. Destek ve yatırımlar da geldikçe bu olumlu ivmenin daha da artacağı gayet öngörülebilir.

Bizler romantik olan Kore dizilerini sizler için derledik. 

1. Couple or Trouble

couple or trouble

1987 yapımı Hollywood filmi Overboard örnek alınarak hazırlanmış bir romantik komedi dizidir. 

2006 yılında 16 bölüm olarak gösterilmiştir.

Couple or Trouble Konusu: Kaba, kuralları olan ve kibirli Anna Jo (Han Ye-seul) eşi Billy Park (Kim Sung-min) ve tamirci Jang Chul-soo (Oh Ji-ho)'nun başrollerde olduğu bir yapımdır.

2. A Gentleman's Dignity

a gentlemans dignity

En eğlenceli Kore dizilerinden biri olabilir. 2012 yılında 20 bölüm olarak yayınlanmıştır.

Başrollerde Jang Dong-gun, Kim Ha-neul, Kim Min-jong, Kim Su-ro, ve Lee Jong-hyuk oynamıştır.

A Gentleman's Dignity Konusu: Orta yaşlardaki 4 erkeğin (Ahjussi'lerin) okul yıllarından süregelen arkadaşlıkları ve doğaldır ki, karşıt cinsleriyle olan münasebetleri konu edilmiştir.

3. Birth of A Beauty

birth of a beauty

2014-2015 yıllarında 21 bölüm olarak yayınlanmış bir romantik komedi dizisidir.

Birth of a Beauty Konusu: Han Tae-Hee ( Joo Sang-Wook ) büyük bir şirketin mirasçısı konumundadır. Sevdiği kadını elde etmek için çirkin ve aşırı kilolu olan Sa Geum-Ran'ı güzel Sara'ya ( Han Ye-Seul ) tercih eder. Bu arada da Han Tae-Hee, Sara'ya aşık olur. Olaylar da burada başlar.

4. Boys Over Flowers

boys over flowers

Türkçe adıyla "Yaban Çiçeği", 2009 yılında yayınlanmış romantik komedi türünde bir Kore dizisidir.

TRT tarafından yayınlanmışlığı da vardır.

Ku Hye-sun - Geum Jan-di Lee Min-Ho - Goo Jun-Pyo "Shinhwa Group Varisi", Kim Hyun-joong - Yoon Ji-hoo "Başkanın Torunu", Kim Joon - Song Woo-bin, Kim So-eun - Chu Ga-eul, Kim Sang Beom - So Yi-jung başrollerde oynamaktadır.

Boys Over Flowers Konusu: Geum Jan-Di'nin ailesi fakirdir. Babası da bir kuru temizlemecidir. Bir olaydan dolayı Kore'nin en iyi kolejlerinden birinde burslu olarak okumaya hak kazanır. Ancak burası önceki okulları gibi değildir çünkü başta Goo Jun-Pyo olmak üzee zengin öğrenciler onun kuyusunu kazmaya çabalar.

5. Bride of the Century

bride of the century

2014 yılında 16 bölüm olarak yayınlanmıştır. Geneli itibarıyla fantastik komedidir. Başrollerde Lee Hong-gi ve Yang Jin-sung yer almaktadır.

Bride of the Century Konusu: TaeYang Şirketi Kore'nin en önemli ve büyük holdinglerinden birisidir. Ölüm ve bazı istenilmeyen durumlardan sonra mirasçıların yerine geçmek isteyen kötü niyetli kişileri anlatan bir dizidir.

 

6. Coffee Prince

coffee prince

Tam adı "The 1st Shop of Coffee Prince" olan dizinin kısaltması "Coffee Prince" ismi kullanılmakta. 2007'de 17 bölüm olarak yayınlanmıştır.

Başrollerde Yoon Eun-hye, Gong Yoo, Lee Sun-kyu ve Chae Jung-an rol almaktadır. Romantik komedi türünde en beğenilen Kore dizilerindendir.

Coffee Prince Konusu: Eun Chan babasını küçükten yitirmiş ve kız kardeşi ile annesini o yaşlarda idare ederek bakımını üstlenir duruma gelmiş. Bu yüzden iki, bazen de üç işte bile çalıştığı olmuştur. Bu dönemlerde zengin Han Kyul ile tanışır. Han Kyu, Chan'i baştan beri erkek zanneder. Bu dönemlerde Han kyul kahve dükkanı açar fakat sadece erkekleri çalıştıracaktır. Eun Chan sırf burada çalışabilmek adına yalanına devam etmek zorunda kalır ama gerçeklerin anlaşılması çok uzun sürmeyecektir.

"My Lovely Sam Soon" dizisine benzemektedir. 

7. Cunning Single Lady

cunning single lady

2014 yılında 16 bölüm yayınlanmıştır. 

Cunning Single Lady Konusu: Ae Ra'nin hayallerinde bir devlet memuru ile evlenip ömür boyu sıradan ama düzenli bir hayat yaşamayı hayal etmiştir.

Sonunda muradına erer ve Jung Woo ile hayatını birleştirir fakat sonrasında istemediği şeyler gelişir. Kocası memurluktan istifa ederek bilgisayar odaklı bir işe geçer. Fazlasıyla da sermaye harcar. 

Bu duruma alışamayan Ae Ra boşanmayı seçer fakat ardından Woo'nun CEO olduğunu görür. Tekrar birleşmek için tüm yolları seçer.

Lee Min Jung ve Joo Sang Wook müthiş oyunculuklar sergiliyor.

8. Emergency Couple

emergency couple

2014'te 21 bölüm olarak yayınlanmıştır.

Başrollerinde  Song Ji-hyo, Choi Jin-hyuk, Lee Pil-mo, Choi Yeo-jin ve Clara oynamaktadır.

Emergency Couple Konusu: Tıp fakültesi öğrencisi olan Oh Chang-min ve diyetisyen Oh Jin-hee'nin ailelerinin baskılarına rağmen yaşadığı zorlukları ve imkansız aşklarını anlatan bir dizidir. Chang-min'in ailesi Jin-hee'nin kendi ailelerine yakışmadığını düşünür. Jin-hee de kendisini aşağılık kompleksine sokar. 

Kader onları çeşitli zamanlarda ve başka başka şartlar altında hastanede karşılaştıracaktır.

 

9. Fated to Love You

fate to love you

2014 yılında 20 bölüm olarak yayınlanmıştır. 2008 yapımı aynı isimli bir Tayvan dramasından uyarlanmıştır.

Başrollerde  Jang Hyuk, Jang Na-ra, Choi Jin-hyuk ve Wang Ji-won yer almaktadır.

Fated to Love You Konusu: Jang Hyuk bir kimya şirketinde müdürdür. Evvelden bu yana aşık olduğu dansçı bir kız arkadaşı vardır.

Jang Na ra ise hukuk firmasında sekreter olarak çalışmaktadır. Çok iyi niyetli bir kişiliktir ve kimsmeye hayır demeyen bir insandır. İkisi de sarhoştur ve o geceden sonra her şey gelişir.

10. Flower Boy Next Door

flower boy next door

2013 yılında 16 bölüm olarak yayınlanmıştır. "My Cute Guys" adıyla yayınlandığı ülkeler de vardır. 

Flower Boy Next Door Konusu: Yaklaşık 3 sene temel ihtiyaçları hariç dairesinden dışarı çıkmayan Go dok mi apartmanının karşısında bulunan doktoru izler. Tabii doktorun bu durumdan haberi yoktur ama kuzeni Enrique Keum baştan bu yana durumun farkındadır ve bu durumu çözmek için elinden geleni yapar.

 

"Başka çeşidini de canım çekti şimdi yav..." diyenler içinse sizleri şöyle Kore dizileri vitrinimize alalım:

Keyifle İzleyeceğiniz En Yeni Kore Dizileri

En Güncel Tarihi Kore Dizisi Önerileri

Okul Konulu Kore Dizisi Önerileri