Hoşgeldiniz!

Tekrar Tekrar İzlenesi En İyi 18 Kore Filmi

En İyi
Film
Kore
Kore Filmi
Sınema
18

Bazı Türk film yapımcılarının 'aman ne uğraşacam Kore filminden uyarla geç' diyebileceği, klibi çekilmemiş amatör seslerinlerin kendine en iyi derbeder klip yapabileceği filmler burada efendim.

Keulraesik - The Classic (Klasik)

Babasını çok küçük yaşta kaybeden Ji-hae annesinin yeniden evlenmesini istemiştir, fakat annesi bu konuya hiç cazip bakmamıştır. Çalışmak için yurt dışına giden Ji-hae annesine olan özlemini geçmişe ait bir çok şeyi gün yüzüne çıkararak gidermektedir.

Spring, Summer, Fall, Winter and Spring (İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış ve İlkbahar)

İsminden de anlaşılacağı üzere (Bom Yeoreum Yaeul Gyeoul Geurigo Bom) film mevsimleri içermektedir fakat 5 bölümden oluşmaktadır. Mevsimler arasında 10-20 yıllık süreler geçirilerek çırak Budist keşişin hayatı anlatılır. Filmde küçük keşişe verilen Budizm öğretisi üzerinden hayat dersleri verilirken, her bölümde çeşitli Budizm imge ve simgeleri kullanılır. Çok az diyalog içermektedir.

Kimssi Pyoryugi - Castaway On The Moon (Kim’in Adası)

Kim adında bir adam intihar etmek için kendini nehrin karanlık sularına atar. Fakat nehir onu ıssız bir adaya sürekler ve gözlerini o adada açar. Nehrin kenarında bulunan binaların bir dairesinde genç bir kız yaşar bu kız asosyal, bu kız dairesinden dışarı adım atmaz, bu kız dünyayı dürbünle izler. Bizim Kim bu kızın dürbününe takılır ve macera başlar.

Deiji - Daisy (Papatya)

Patronu, yani sevgilisiyle uzaklara kaçmaya planlayan Su-Jin'nin istasyonda ekilmesiyle filmimiz başlar. Su-Jin bu hatasıyla ailesine, en çok da kendisine zarar verir. Bir de unutkanlığı olan bu karakterimizin başına gelmeyen kalmaz.

Ajeossi - The Man from Nowhere (Mazisi olmayan adam)

Ana karakterimiz olan Tae-sik'in hayatını sadece küçük bir kız olan So-mi'ye adar. Fakat So-mi'nin annesi uyuşturucu bağımlısı olduğu için her ikisi de uyuşturucu mafyasının elindedir. Som-mi'yi kurtarmayı planlıyan Tae-sik'nin asıl planlamadığı bir şey vardır ; Som-mi iki canavar kardeş olan Man-sik ve Jong-sik'inin elindedir.

Hansel & Gretel

Her şey umursamaz bir delikanlı olan Eun-soo'nun annesinin yanına giderken yolda kaza yapmasıyla başlar. Uyandığında ise gizemli bir kızla tanışır. Kız bunu ormanın derinliklerinde olan peri masallarından fırlamış evine götürür. Eun-soo, o evde tanıştığı kızın hiç büyümeyen kardeşleri ile hapsedilir. Bir süre sonra o evi ziyaret edenlerin ve o evde kalan yetişkinlerin korkunç bir şekilde öldürüldüğünü öğrenir.

Madeo - Mother (Anne)

Oğlunun üzerine yıkılmış korkunç cinayetin asıl suçlularını arayan bir annenin hikayesi...

Joheunnom nabbeunnom isanghannom - The Good, The Bad, The Weird (İyi, Kötü ve Tuhaf)

1930'ların kaos içindeki hayatta Kuzeydoğu Asya'da, Kore Yarımadası Japon Emperyalistlerinin eline düşmüştü pek çok Koreli Çinle ülkelerini ayıran Mançurya'ya, atlarla dolu uçsuz bucaksız otlaklara ve vahşi topraklara kaçmıştı, ve bu acımasız yerde hayatta kalabilmek için bazıları atlı haydutlara dönüşmüştü. Hırsız olan Tae-gu (Tuhaf) Japon subay trenini soymaya kalkışır, ancak işler karışır ve Japonlarla silahlı çatışmaya girer.O kurşun yağmurunun ortasında Qing Hanedanının Mançurya'da bir yere gömdüğü hazinenin yerini gösteren esrarengiz bir haritayı ele geçirir. Fakat haritayı arayan bir de soğuk kanlı Chang-yi de (Kötü) vardır. Tae-gu bide Chang-yi ile çatışmak zorunda kalır. Bu çatışmada birisi Tae-gu'yu tuttuğu gibi o ortamdan çeker alır. Bu kişi ödül avcısı Do-won (İyi)'un ta kendisidir. Ve bu üç adam Do-won (İyi), Chang-yi (Kötü) ve Tae-gu (Tuhaf) çok geçmeden uğruna savaştıkları bu haritanın Koreli direnişçileri, Çinli, Rus, Koreli dağ haydutlarını ve Japon ordusunu da bir mıknatıs gibi çektiğini keşfedeceklerdir ve kaçınılmaz olan son savaş geldiğinde trendeki yoğun kurşun yağmurunun hafif bir çisentiden başka bir şey olmadığını göreceklerdir.

Chugyeogja - The Chaser (Ölümcül Takip)

Eski bir polis memuru olan Joong ho, yeni hayatında paradan başka hiç bir şeyi düşünmeyen bir kadın satıcısı olmuştur. Bir süre sonra tele kızlarının bire bire kaybolduğunu fark eden ve sinirlenir, çünkü kızların satıldığını düşünür. Bu işin izini sürerken, en son işe gönderdiği Mi jin'in gittiği adamın diğer kaybolan telekızların gittiği adamla aynı adam olduğunu saptar. Ve macera başlar.

Saibogujiman kwenchana - I'm a Cyborg, But That's OK (Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil)

Film genç bir kızın kendisini sayborg sanarak büyükannesini kurtarmaya çalışmasıyla başlıyor. Hastanede bir çocukla tanışıyor ve bu çocukta genç kızımıza yardım ediyor. Film genellikle hastanede yatan hastaların gözünden ve bu iki gencimizin etrafında ilerliyor.

Dalkomhan insaeng - A Bittersweet Life (Acı Tatlı Hayat)

Gökdelenlerin arasında lüks bir otelde müdür olarak çalışan Sun-Woo işinde mükemmel olmasından dolayı patronu tarafından çok sevilir. Çok sert bir patron olan Kang sevgilisinin peşine Sun-Woo'yu takip etmesi için gönderir. Sevgilisin ona ihanet ettiğini çok geçmeden öğrenen Kang cezasının ölüm olduğunu söylese de Sun-Woo buna karşı çıkar.

Nae meorisokui jiwoogae - A Moment To Remember (Hatırlanacak Bir An)

Hayatı boyunca yanlış aşkların peşinden giden genç bir kız, en sonunda hayatının aşkını bulur. Fakat bazı şeyler yolunda gitmemeye başlar. Umursamadığı unutkanlık hastalığı git gide daha çok anı silmeye başlar.

Oldeuboi - Oldboy (İhtiyar Delikanlı)

Oh Dae-su evinin önünden kaçırılana kadar ailesiyle mutlu bir hayat sürmekteydi. 15 yıl boyunca kendine özel yapılan hücrede tutsak olan Oh Dae-su serbest bırakıldığında bunu ona yapan kişileri bulup intikam alacağına yemin etmiştir. Japon lokantasında Mido isimli biriyle tanışır ve ondan yardım sözü alır. Daha sonra karşısına çıkan Evergreen lakaplı bir adam neden mahkum tutulduğunu öğrenmesi için Oh Dae-su'ya 5 gün süre verir, eğer öğrenmezse Mido'yu öldüreceğini söyle. Oh Dae-su bu gerçekle birlikte başka gerçeklerde öğrenir...

Yeopgijeogin geunyeo - Hırçın Sevgilim

Kyun-woo bir akşam üstü okuldan çıkar ve metroda çok güzel fakat şarhoş bir kıza rastlar. Kız metro hattının ucunda ayakta durmakta zorlanırken Kyun-woo onu trenin düşmekten kurtarır. Yolcular kızı Kyun-woo'nun sevgilisi sandığı için ona suçlayıcı suçlayıcı bakarlar. Bu bakışlara dayanamayan Kyun-woo kızı kucaklayıp bir motele götürür.

Salinui chueok - Memories of Murder (Cinayet Günlüğü)

1986 yılında askeri diktatörlük altında olan Güney Kore, sıklık ve baskı altında yönetilirken, tecavüze uğrayan ve vahşice öldürülen bir kadın cesedi bulunur. Bu soruşturmanın başına, yerel dedektif polis memuru Park Doo-man getirilir. Fakat soruşturmada başarısız olmasıyla birlikte işleri sarpa sardırır ve daha kötü hale sokar. Daha sonra Seul'dan yeni bir dedektif olan Seo göreve atanır fakat bu dedektifte başarısız olur ve işler içinden çıkılamayacak bir hal alır.

Janghwa, Hongryeon - A Tale of Two Sisters (Karanlık Sırlar)

Zorunlu bir ayrılığın ardından, aylar sonra evlerine geri dönen Sumi ve Suyon, annelerinin ölümü ardından üvey anneleri ile yaşamak zorunda kalırlar. Babaları ise ; Üvey anneleriyle sorun yaşayan kızlarını daha çok görmezden gelmeyi terci eder. Üvey anneleriyle sorun yaşıyan kızların daha derin bir sorunları vardır. Önemsenmeyen bu sorunlar dördünün de hayatını cehenneme çevirmeye yetecektir.

Minyeoneun Goerowo (Şişman Sevgilim)

Koreli popüler şarkıcı Amy için dudak senkronizasyonu yapan vokalist Hanna, gizli aşkı Sang-ju'nun aşağılayıcı sözlerini duyana kadar kilolarını hiç takmıyordu. Fakat bu lafın altında kalmayan Hanna yepyeni bir görünüme kavuşmayı kafasına fena koymuştur.

Bin-Jip - Boş Ev

Tatile giden insanların evlerini kullanarak yaşayan ve karşılığını kendince bozulmuş ev aletlerini onararak ödeyen tuhaf bir adam, bir gün gittiği evde kocasından hunharca şiddet gören kadını görür. Başlarda birbirinden farklı görünen bu iki insan yakınlaştıkça birbirlerine ne kadar çok benzediklerini anlarlar.