Hoşgeldiniz!

Uma Thurman Tacizin Perde Arkasını Anlattı, Tarantino'yu Da Suçladı

Hollywood'da tacize uğrayan kadınlar tarafından başlatılan "#metoo" (ben de) ve "#timesup" (zaman doldu) furyasıyla Hollywood'da cinsel tacize maruz kalan kadınlar ve hatta erkekler susmamaya başladı. Woody Allen, James Franco, Kevin Spacey ve Harvey Weinstein gibi birçok isim hakkında inanılmaz iddialar ortaya atıldı. Özellikle yapımcı Harvey Weinstein, çoğu kadını mağdur etmiş biri gibi görünüyor. 

Uma Thurman da geçtiğimiz günlerde Harvey Weinstein'i kendini taciz etmekle suçladı ve "Kill Bill" ve "Pulp Fiction" (Ucuz Roman) gibi kült filmlerde birlikte çalıştığı yönetmen Quentin Tarantino'yla ilgili de çarpıcı itiraflarda bulundu

Quentin Tarantino'nun Kill Bill'in ve Pulp Fiction (Ucuz Roman)'ın şiddet içeren sahnelerinde kendisini darbe alırken görmekten hoşlandığını ve bir kez de kendisine tükürdüğünü anlattı. Uma Thurman'ın ifadelerine göre, içinde Uma Thurman'ın olduğu şiddet içerikli sahneleri birden çok kez çekmekten keyif alan yönetmen, Thurman'ın çekimde bir araba kazası yapıp beyin sarsıntısı geçirmesine bile sebep olmuş. Uma Thurman, bu kazanın arkaplanını şöyle anlatıyor: “Quentin karavanıma geldi ve her yönetmen gibi hayır cevabı almaktan hiç hoşlanmamıştı. Çok kızgındı çünkü onlara çok zaman kaybettirmiştim. Ama korkuyordum. Bana 'Sana söz veriyorum, araba gayet iyi, yol da dümdüz bir yol” dedi. Bana 'Saatte 40 mille git yoksa saçın doğru şekilde uçuşmaz ve yeniden çekmek zorunda kalırız' dedi. Ama içinde bulunduğum şey bir ölüm kutusuydu. Koltuk doğru şekilde yerine oturtulmamıştı. Kumlu bir yoldu ve kesinlikle dümdüz değildi.”

 “Direksiyon karnımın hizasındaydı ve bacaklarım altımda sıkışmıştı. Acıyı hissettiğimde şöyle düşündüm: 'Aman Tanrım, bir daha asla yürüyemeyeceğim'. Hastaneden boynumda boyunluk, dizlerimde hasar, kafamda yumurta büyüklüğünde bir şişlik ve beyin sarsıntısıyla döndüm. Arabayı görmek istedim ve çok üzgündüm. Quentin ile çok büyük bir kavga ettik, ve onu beni öldürmeye çalışmakla suçladım. O da buna çok sinirlendi, çünkü, anlaşılır bir şekilde beni öldürmek istememişti”. Ayrıca bu kazadan sonra Uma Thurman'ın vücudunda kalıcı hasarlar da meydana gelmiş. 

Uma Thurman'ın yapımcı Harvey Weinstein'le ilgili iddiaları ise 1994'te Londra'da bir otelde kendisiyle birlikte olmak için ısrarcı bir tavra girmesiyle ilgili.