Hoşgeldiniz!

Unutulmaz Ünlüleri Canlandıran Unutulmaz Ünlüler

Özellikle sansasyonel veya tarihi kişileri canlandırıyorsanız oyunculuklardaki herhangi bir kusur daha çok göze batar. Zaten güzel ve yakışıklı olan oyuncular çoğu filmde kendini izletebiliyor fakat bu tür filmlerde eğer karaktere benzemiyor ve karakterin tavrını hakkıyla takınamıyorsanız seyirci en acımasız jüri kesilir. Yani, sevdiğimiz ve saydığımız önemli figürleri hakkıyla canlandırmak zor iş olsa gerek. Size hazırladığımız bu "Efsaneleri Canlandıran Efsaneler" listesinde unutulmaz kişileri beyazperdeye en iyi aktaran oyuncuları sıraladık. 

Michael Fassbender - Steve Jobbs

2015 yapımı Danny Boyle yönetmenliğinde çekilen "Steve Jobs" isimli filmde Michael Fassbender'a Kate Winslet ve Seth Rogen eşlik ediyor.

Salma Hayek - Frida

2002 yapımı Julie Taymor yönetmenliğinde çekilen "Frida"da Salma Hayek'e Alfred Molina ve Antonia Banderas eşlik ediyor.

Nicole Kidman - Virginia Woolf

2002 yapımlı Stephen Daldry yönetmenliğinde çekilen "The Hours" isimli filmde Nicole Kidman'a Meryl Streep ve Julianne Moore eşlik ediyor.

Aaron Taylor Johnson - John Lennon

2009 yapımı Sam Taylor-Johnson yönetmenliğinde çekilen "Nowhere Boy" filminde Aaron Taylor-Johnson'a Kristin Scott Thomas ve Anne-Marie Duff eşlik ediyor.

Joaquin Phoenix - Johnny Cash

2005 yapımlı James Mangold yönetmenliğinde çekilen "Walk The Line" isimli bu filmde Joaquin Phoenix'e Reese Witherspoon ve Ginnifer Goodwin eşlik ediyor.

Marion Cotillard - Edith Piaf

2007 yılında Olivier Daha tarafından yönetilen "La Vie en Rose (Kaldırım Serçesi)" filminde Marion Cottilard'a Gerard Depardieu ve Sylvie Testud eşlik ediyor.

Sienna Miller - Edie Sedgwick

2006 yılında George Hickenlooper yönetmenliğinde çekilen "Factory Girl" filminde Sienna Miller'a Guy Pearce (Andy Warhol rolünde) ve Hayden Christensen eşlik ediyor.

Eddie Radmayne - Stephen Hawking

2014 yapımı James Marsh yönetmenliğinde çekilen "The Theory of Everything" (Her Şeyin Teorisi) isimli filmde Eddie Radmayne'e Felicity Jones ve Tom Prior eşlik ediyor.

Robert Downey Jr. - Charlie Chaplin

1992 yapımlı Richard Attenborough'un yönetmenliğini yaptığı "Chaplin"de Robert Downey Jr.'a Geraldine Chaplin ve Paul Rhys eşlik ediyor.

Michelle Williams - Marilyn Monroe

2011 yapımı Simon Curtis yönetmenliğinde çekilen "My Week With Marilyn"(Marliyn'le Bir Haftam) filminde Michelle Williams'a Eddie Redmayne ve Kenneth Branagh eşlik ediyor.

Jamie Foxx - Ray Charles

2004 yapımı Taylor Hackford yönetmenliğinde çekilmiş "Ray" isimli filmde Jamie Foxx'a Regina King ve Kerry Washington eşlik ediyor.

Bonus: Rami Malek - Freddie Mercury

Henüz çekimleri devam eden ve Aralık 2018'de vizyona girmesi beklenen "Bohemian Rhapsody" filminde harika bir Freddie Mercury canlandırmış gibi gözüken ve bizi sabırsızlandıran Rami Malek'e Lucy Boynton ve Aidan Gillen eşlik edecek gibi gözüküyor.