Hoşgeldiniz!

Yengeç Burcu Özellikleri, İyi ve Kötü Yanları

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Doğum Tarihleri: 23 Haziran-22 Temmuz

Uğurlu Taşları: Akuamarin, İnci

Grup: Su

Yönetici Gezegen: Ay

Şanslı Sayı: 2

Şanslı Gün: Pazartesi

Ruhuna En Uygun Şehirler: İstanbul, Amsterdam, Manchester

Çiçekler: Nilüfer, Beyaz Gül, Zambak

Hassas, alıngan hatta kuruntulu olabilen Yengeç burcunun en çok kullandığı cümle 'Hissediyorum'dur. Sorumluluk sahibi, sevdiğini sahiplenen, özverili ve duygusaldırlar. Empati ve önsezileri oldukça gelişmiştir. Kendilerini kıran insanlarıysa zor affederler. Neşeli, iyi kalpli, yardımsever günleri de olur somurtkan ve alıngan günleri de. Sevgilerini pek belli etmeseler de ailelerini ve arkadaşlarını fazlaca önemserler. Ev onların mutlu ve güvende hissettikleri yerdir. 

 

Yengeç Burcu Fiziksel Özellikleri

yengeç burcu, yengeç, fiziksel

Yengeç burcunun fiziksel özellikleri şöyledir: Beyaz veya kumral tenli, yuvarlak surat yapılı, orta/kısa boyludur. Gözleri genelde mavidir. Saçları gür ama mattır. Yüzleri güzeldir ve bu, yönetici gezegenleri olan Ay'dan gelen bir armağandır. Vücutları dikkat etmezlerse tombullaşabilir. Zor diyetlerden hoşlanmazlar.

Yengeç Burcu Aşk Hayatı Ve İlişki Durumu Nasıl?

yengeç burcu, aşk, yengeç, burçlar

Uygun Eş: Boğa, Akrep, Balık

Uygun Olmayan Eş: Koç, İkizler, Yay, Aslan, Kova

Sadık ve anlayışlı bir burç olan Yengeç için güvenmek zor olsa da bir kez aşık olan Yengeç'in kıskacından kurtulmak zordur :) Sahiplenici ve anaç bir yapıları olduğundan partnerlerine karşı oldukça sevgi dolu ve korumacılardır. Duygularını kolay ifade edemeyen Yengeçler için aşklarını itiraf etmek oldukça zordur. Romantik ilişkilerde de utangaç ve tedbirlidir. Hafızasına güvenen Yengeç ilişkide çelişkili ifadeler kullanan partnerine şüpheyle yaklaşacaktır. Sahiplenen bir yapısı olduğundan ilişkide de oldukça kıskançtır. Partneri Yengeç'in ihtiyaç duyduğu güveni ona verirse o, harika bir sevgili olur. Ayrıca Yengeçler yapıları gereği kusursuz birer ebeveyn olurlar.

Yengeç Burcu İş Hayatı ve İş Yaşamı Nasıldır?

yengeç, iş, iş hayatı, iş yaşamı, yengeç burcu iş

İş ortamında da dürüstlüğe ve saygıya önem verirler. Güvenmeleri uzun sürse de sevgi çemberindeki kişilere kimsenin zarar vermesine izin vermezler. Detaycı ve meraklıdır. İş hedeflerinde de hedefe kilitlenmek onun tarzı değildir. Önce ortamı tanır ve işte de sorumlu ama tedbirli olur. İnsanlarla empati yapmadaki başarısı onu iyi bir yönetici yapar. 

Bulunduğu yeri evi gibi yapmak istediğinden, iş yeri ve muhtemelen işteki masası da kişisel hatıralarıyla dolu ve sıcacıktır. 

En iyi yapabileceği meslekler öğretmenlik, dadılık, doktorluk ve denizciliktir.

Yengeç Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri

Yengeç burcu erkeği sakin ve dengelidir. Gizemli bir tablo çizerler ve bu duygularını çok derin yaşamalarından kaynaklanır. Düşünceli ve nazik olan Yengeç erkeği çevresince de sevilir ve yokluğunu hissettirir. Adaptasyon süreçleri çok hızlıdır ve anın tadını çıkarırlar.

Yengeç erkeği, iyi bir baba ve eş olur. Evcil hayvan besleme konusunda da çok iyidir. Yengeç kadınında olduğu gibi erkeklerinde de koruma içgüdüsü çok fazladır.

Alıngandırlar ve bazen iyi niyetleri suistimal edilebilir. Dürüstlüğü savunan Yengeç erkeğinin gönlü çok zengindir. Bazı durumlarda ketum ve dengesiz olabilir. Yalan söylemeyen ve kendisine sadık olabilecek kadınlardan hoşlanır. 

Yengeç Burcu Kadınının Genel Özellikleri

Yengeç burcu kadını fiziksel olarak genelde yuvarlak bir yüze, normal boyutta gözlere, belirgin çene yapısına ve gür saçlara sahiptir. Ten rengi genellikle açık veya kumraldır. Burcun yönetici gezegeni olan Ay'dan gelen bir yüz güzellikleri olan Yengeç kadınları giyim konusunda zevklidir ve tarzı kendine özgüdür. Modayı yaratan Yengeç kadını, moduna göre giyinmekte oldukça başarılıdır.

Yengeç burcu kadını ilişkide empatiyi fazlaca kullanır. Karşısındaki kişiye anlayış ve şefkatle yaklaştığı için karşısındakinden de bunu bekler. Romantizm Yengeç kadını için oldukça önemlidir. Sevdiklerini korumak için gerekirse kendini tehlikeye atabilecek olan Yengeç kadını zaman zaman sahiplendikleriyle ilgili kıskanç davranabilir. Evinde veya konfor alanında vakit geçirmekten zevk alan Yengeç kadını evini dekore etmekten ve evinin misafirlerle dolup taşmasından oldukça hoşlanır. Oldukça anaçtır ve aile kurmak, çocuk sahibi olmak ister. Fakat evleneceği kişiyi ince eleyip sık dokuyacaktır. 

Sahiplendiği için ayrılıktan da en çok yara alan burçlardan birisidir. Sıcakkanlı Yengeç kadını istediği ilgiyi bulamazsa üzülür ve içine kapanır. Sezgileri kuvvetlidir ve duygusal olarak da hassastırlar. Bu nedenle kolaylıkla hayal kırıklığına uğrarlar. Partnerlerine sadıktırlar ve “Seni seviyorum” sözünü duymak onlar için fazla önemlidir.Eleştiriye pek açık olmayan Yengeç burcu kadını, kendisini eleştirenlere tırnaklarını gösterebilir.