Hoşgeldiniz!

YouTuber Logan Paul'un Ormanda Bulduğu Ceseti Yayınlaması Olay Oldu

Kanalları yoluyla milyonlara ulaşan internet fenomenlerinin yaptıkları hatalar da işte böyle yıkıcı olabiliyor. 22 yaşındaki YouTuber'ın 15 milyon takipçisi var. Ya da vardı diyelim. Geçen günlerde yüklediği uygunsuz içerik uyarılı bir videosuyla 23 saat içinde YouTube'da Trend listesine girdi fakat bu videoda kabul edilemez bir duyarsızlık cereyan ediyordu. 

Videoda Japonya'nın İntihar Ormanı olarak bilinen Aokigahara Ormanı'nda trekking yapan YouTuber ve ekibi, kendini asmış bir cansız bedenle karşılaşıyor. Cesetle dalga geçip eğlendikleri yetmiyormuş gibi, bu bedeni ve intihar mektubunu kanalda yayınlamak üzere kaydediyorlar. Tabii ki bu iğrenç olay üzerine takipçi kitlesi daha çok Amerikalı çocuk ve gençler olan Paul'a sosyal medyadan tepki yağdı. YouTube bu tepkiler üzerine videoyu sildi fakat olayın yankıları dinmek bilmiyor. Paul sonrasında sosyal medya hesaplarından birkaç özür metni ve videosu yayınladı fakat yaptığı bu duyarsız ve insanlık dışı davranışıyla, ölülere saygı duymayıp bir de onlarla dalga geçip gençleri de intihara teşvik edebilir bir video yayınladığı için bu hatanın geri dönüşü olmazmış gibi duruyor. Her şeyi eğlence olarak gören bu gelişmemiş zihniyeti kınıyoruz.

Bahsettiğimiz videonun bedenle dalga geçtikleri kısmı. Gülerek "Bir ölü beden bulduğumuza inanamıyorum." diyen gençlerin aklı, videoyu yayınlayana kadar neredeydi kim bilir. Videonun sonunda Paul "Aslında bu şekilde gülüyorum ama hissettiklerimin yansıması bu değil. Gülmek benim bu durumla başa çıkma mekanizmam." şeklinde konuşuyor.