Hoşgeldiniz!

Alan Walker

ALAN WALKER KİMDİR?

Alan Walker

Alan Walker

24 Ağustos 1997 yılında İngiltere’de doğmasına rağmen Norveç’te büyüyen Alan Walker, progressive house ve elektrco house tarzlarında müzikler yapar.

Başlangıç

Walker, İngiltere’nin Northampton şehrinde doğduktan sonra 2 yaşındayken Norveç’e gider. Burada büyüyen Alan, annesinin Norveçli olmasından dolayı ülkeye karşı yabancılık çekmez. Küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe büyüyen Walker, 2012 yılında kendi kısıtlı imkanlarına dahil olan yardımlar sayesinde müzik yapmaya başlar.

Sanatçıya ün kazandıran Alan Walker faded isimli parça, İnternette milyonlarca kez dinlenirken; sanatçı yeni ve özgün eserleri meydana getirmekten vazgeçmez. 2015 yılında duyulan Alan Walker spectre, bir önceki parça gibi büyük ün kazanır. Daha sonra yayımlanan Alan Walker force ise eldeki üçlemenin altın tepesini oluşturur; zira sanatçının yükselişinin iyiden iyiye görünür hale geldiğini söyleyebiliriz.

Walker, ‘’Fade’’ adlı şarkısını tekrar yorumlayarak ‘’Faded’’ adı altında yayımlar ve şarkı Norveç ile İsviçrede’ki müzik listelerinde bir numaraya oturur. İskandinav ülkeleri olan Finlandiya, Danimarka, İzlanda gibi yerler de şarkıyı kendi listelerinde bir numaraya koyar; tabi bu ülkelere İngiltere, Hollanda, Almanya gibi Avrupa ülkelerini de ekleyebiliriz.  

Tarz ve Değişim

Sanatçının eserlerindeki elektronik tarz, yeni müzik kültürünün bir parçası olarak kabul edilebilir; zira modernize edilen toplumlarda kendisini gösteren makine çağı, müzik sektörü içerisinde bu şekilde tezahür sergiler. Dünya genelinde epey popüler olan Walker, yayımladığı eserleri sık sık değiştirerek mükemmel olan üzerinde aramalar yapar ve bu sebeple eserlerin yayım tarihinde bazı sapmalar görülebilir.

Kendi başına tarz olan Alan Walker şarkıları, dile getirilen parçaların haricinde ‘’Sing me to sleep’’ gibi yaratıcı içerikteki eserlere de sahip durumda olmasına rağmen; bununla yetinmeyerek daha iyilerini arar. Bu sebeple Alan Walker dinle denildiği zaman oldukça kaliteli bir listeyle karşılaşılacağını söyleyebiliriz; zira sanatçının meydana getirdiği her eserde farklı bir ihtimam, özen ve gayret var.

 

Walker’in bilişim çağında genç yaşta ortaya çıkmasıyla başladığı müzik yolculuğu, onu prodüktör haline getirerek önünü açmaya devam ederken; Alan Walker’in adını daha sık duyacağımızdan emin olabilirsiniz.

Alan Walker Albümleri:

Sing Me To Sleep (Edición de lujo) - Single (2016), Faded (Remixes II) - Single (2016), Yesterday Is My Home - Single (2016), Faded (Remixes) - EP (2016), Faded (Restrung) - Single (2016), Sing Me to Sleep - Single (2016), Sing Me to Sleep (Marshmello Remix) - Single (2016), Boats - Single (2016), Faded (Sanhi. Remix) - Single (2016), Faded (Sanhi. remix) - Single (2016), Premium (Edición de lujo) - Single (2016), AW , Final Master (Edición especial) - Single (2016), Spectre - Single (2015), Force - Single (2015), Faded - Single (2015), Hatful of Rain - Single (2014), Fade - Single (2014)

ALAN WALKER ŞARKILARI

Alan Walker - Force [NCS Release] 04:01
Force Alan Walker 1.171 izlenme

EN YENİ ALAN WALKER ŞARKILARI

Alan Walker - Alone 02:43
Alone Alan Walker 245 izlenme
Alan Walker ft. Kelly Clarkson - Baby Don't Go (Mix by Mustafa Alp Erkan) 03:04
Ft. Kelly Clarkson - Baby Don't Go Alan Walker 211 izlenme
Alan Walker - Sing Me To Sleep 03:11
Sing Me To Sleep Alan Walker 14.131 izlenme
Alan Walker - Faded 03:32
Faded Alan Walker 50.470 izlenme
Alan Walker - Force [NCS Release] 04:01
Force Alan Walker 1.171 izlenme
Alan Walker - Spectre [NCS Release] 03:46
Spectre Alan Walker 3.448 izlenme

BENZER SANATÇILAR

Rihanna
Rihanna
Bruno Mars
Bruno Mars
Lady Gaga
Lady Gaga
Skrillex
Skrillex
Usher
Usher
Nicki Minaj
Nicki Minaj
Alexandra Stan
Alexandra Stan
Far East Movement
Far East Movement
Black Eyed Peas
Black Eyed Peas
Akon
Akon
Flo Rida
Flo Rida
Sean Kingston
Sean Kingston
R.I.O.
R.I.O.
The Pussycat Dolls
The Pussycat Dolls
Taio Cruz
Taio Cruz