Hoşgeldiniz!

Ariana Grande

ARİANA GRANDE KİMDİR?

Ariana Grande

Ariana Grande

Başta yaşıtları olmak üzere oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan Ariana Grande (Butera) , 26 Haziran 1993 tarihinde dünyaya gelmiş olan ABD’li oyuncu ve şarkıcıdır. Broadway’de henüz 15 yaşında iken sahne almış olması ve Nickelodeon’un sitcom dizisi olan Victorious’ta canlandırmış olduğu Cat Valentine karakteri ile tanınmıştır.

Müziğe olan aşırı düşkünlüğü onun 13 yaşında okulu bırakmasına neden olacak kadar büyüktür. Çıkış albümü için dünyaca ünlü ve başarılı sanatçı Katy Perry’den yardımlar almıştır. ‘Put Your Hearts Up’  ismini taşıyan çıkış albümü 2013 yılına aittir. Grammy’nin Yılın Yapımcısı ödülünü kazanan ve aynı zamanda Sanatçı Dalında En İyi Uluslararası Müzik Klibi ödülüne layık görülmüş olan şarkısı ‘Break Free’ kısa zamanda oluşan hayran kitlesini ve ilk kez dinleyenleri dahi etkilemeyi başarmıştır. Bu nedenle Ariana Grande şarkıları, yeni neslin güçlü bir bağ kurmasını sağlamıştır.

Pop türünde başarısı ile çeşitli ödüller kazanmasına yardımcı olan şarkılarından bir başkası ise 2014 yılında çıkarmış olduğu albümünde bulunan ‘Problem’ isimli parçadır. Güzelliği ve sempatikliği ile özellikle gençlerin ilgisini çekmeyi başaran Ariana, dinlenmeyi hak eden yeni nesil sanatçılar arasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.

Oynadığı filmler, katılmış olduğu ve sunduğu programlar oldukça fazladır. Albümleri ve şarkılarındaki artan başarısı, tarzının giderek olgunlaştığını göstermektedir. Büyük bir kariyere çok sağlam adımlar attığı söylenebilir. Tarzında kendini belli eden ve dikkat çekici bir estetik havaya sahip olması onu sempatik kılıyor. Ses renginin getirdiği büyük avantajlara sahip genç sanatçı, özel hayatını çok ön plana çıkarmadan yaşamayı tercih etmektedir. Güçlü sesi geleceğin nadir bulunan seslerinden olmaya hazır görünmektedir. Yaşının küçük olmasına rağmen oldukça başarılı isimler ile düet yapmış olması onu daha tanınır kılmıştır. Enerjik olması, şarkılarına oldukça net bir biçimde yansımaktadır. Ve bu sayede en hit parçalarda yerini almakta. Gerek düet yaptığı sanatçılar ve başka ünlü isimler gerekse oldukça geniş dinleyici kitlesi, hakkında oldukça güzel ve olumlu yorumlar yapmaktadırlar. Yeni karakterler yaratmaya aday gösterilmektedir. Dinamizm için Ariana dinle!

Ariana Grande Albümleri:

Dangerous Woman (2016), Dangerous Woman (Deluxe) (2016), Dangerous Woman (Deluxe) (2016), Focus - Single (2015), Christmas & Chill - EP (2015), Santa Tell Me - Single (2014), My Everything (2014), My Everything (Deluxe) (2014), The Way (feat. Mac Miller) - Single (2013), Yours Truly (2013), Put Your Hearts Up - Single (2011)