Hoşgeldiniz!

Bebe Rexha Şarkıları

BEBE REXHA KİMDİR?

Bebe Rexha

Bebe Rexha

Ailesi 1980 yılında Arnavutluk’tan Amerika’ya göç ettikten 9 yıl sonra 30 Ağustos 1989 yılında Brooklyn New York’ta doğan Bebe’nin bu adı seçmesi de ilginç bir hikayeye dayanıyor. Gerçek adı Bleta olan şarkıcının adının Arnavutçadaki karşılığı “Bambus Arısı” olunca, isminin anlamına uygun bir sahne ismi kullanmak için arayışa geçen sanatçı Bebe adını tercih etmiştir.

Ailesi tarafından müzik eğitimi alması yönünde de desteklenen Bebe Rexha, ailesinin piyano kursunu karşılayacak maddi gücü olmaması sebebiyle, trompet kursuna devam etti. Burada kısa sürede yeteneğini gösteren Bebe, sesinin farklı renklere sahip olması ile dikkat çekti. Son derece tiz seslere dahi rahatlıkla çıkabilen Bebe, ıslık sesi olarak tabir edilen ses inceliğine rahatlıkla çıkabilen ses rengini, şarkılarında sıklıkla kullanmaktadır. Müzik aranjörleri tarafından dikkat çekici bulunan, Bebe Rexha şarkıları  i can t stop drinking about you, Undermybed, Cash cash, Take me home geniş kitlelerce sevilmiştir.  Bunun yanında, A.Y.F ve I don’t wanna grow up adlı albümlerinin yanında Eminem, Nick Jonas, Selena Gomez ve Iggy Azalea gibi ünlüler tarafından seslendirilen şarkılarda yardımcı yazarlık da yapmıştır.

2000 yılından 20012 yılına kadar, Black Cards adlı müzik gurubunun vokalistliğini yapan Bebe kendi solo albümleri ve sahne performanslarında da büyük başarılar yakalamıştır. 

Müzik kariyerinde en önemli noktalardan biri olan En iyi Push Sanatçısı dalında MTV Avrupa Müzik Ödülü adayları arasına girmesi, yapmış olduğu kaliteli çalışmaların bir sonucu olarak gösterilmektedir. Yapmış olduğu çalışmalarda evinde sıklıkla duyarak büyüdüğü Arnavut Müziğinden etkilenen Bebe, Stevie Wonder, Aliyah, Tori Amos, John Legend gibi isimlerin çalışmalarından da etkilenmiş, bu etkilere yaptığı çalışmalarda da yer vermiştir. Video müzik yayını yapan internet sitelerinde Bebe Rexha dinle komutuyla aranılan ve dinlenen şarkıları arasında sadece No broken hearts kısa zamanda 126 binin üzerinde dinlenme rakamlarına ulaşmıştır. Bu rakam listelerde yer alan tüm şarkılarının da eklenmesi ile 1 milyon sayısına yaklaşmıştır.

Son olarak sanatçının G-Eazy tarafından par ezgileri katılarak kullanılan şarkısı Bilboard 100’de 7. Sıraya kadar çıkma başarısı göstermiştir.

Bebe Rexha Şarkıları Albümleri:

Baby, I'm Jealous (feat. Doja Cat) [A Cappella] - Single (2020), Baby, I'm Jealous (feat. Doja Cat) - Single (2020), Baby, I'm Jealous (feat. Doja Cat) - Single (2020), Last Hurrah - Single (2019), Last Hurrah (Acoustic) - Single (2019), You Can't Stop the Girl (From Disney's "Maleficent: Mistress of Evil") - Single (2019), Last Hurrah (David Guetta Remix) - Single (2019), Abominable (Original Motion Picture Soundtrack) (2019), Maleficent: Mistress of Evil (Original Motion Picture Soundtrack) (2019), Expectations (2018), I Got You: The Remixes - EP (2017), I Got You (Acoustic Version) - Single (2017), All Your Fault: Pt. 1 - EP (2017), The Way I Are (Dance With Somebody) [feat. Lil Wayne] - Single (2017), The Way I Are (Dance With Somebody) [DallasK Remix] - Single (2017), The Way I Are (Dance with Somebody) - Single (2017), All Your Fault: Pt. 2 - EP (2017), No Broken Hearts (feat. Nicki Minaj) - Single (2016), No Broken Hearts (feat. Nicki Minaj) [The Remixes] - Single (2016), I Got You - Single (2016), I Got You (Cheat Codes Remix) - Single (2016), I Don't Wanna Grow Up - EP (2015), I Don't Wanna Grow Up - EP (2015), I'm Gonna Show You Crazy - Single (2014), I Can't Stop Drinking About You Remix EP (2014), I Can't Stop Drinking About You - Single (2014), Gone - Single (2014)