Hoşgeldiniz!

Bruno Mars Şarkıları

BRUNO MARS KİMDİR?

Bruno Mars

Bruno Mars

Bruno Mars, 8 Ekim 1985 ABD doğumlu şarkıcı, söz yazarı ve yapımcıdır. Bruno Mars’ın doğum adı Peter Gene Hernandez’dir. Sahne adı olarak Bruno Mars ismini kullanmaktadır. Sanatçı Flo Rida gibi ünlü isimlere şarkılar yazarak adını duyurmuştur. Bruno Mars the lazy song şarkısıyla birçok başarıya imza attı ve ünlendi birçok kişi tarafından da tebrikler almayı başarmış oldu. Şarkıcı olarak ünlenmeden önce Adam Levine, Flo Rida, Alexandra Burke, Travie McCoy gibi birçok ünlü isme prodüktörlük yapmıştır.  Bruno Mars’ın müzikle ilgilenmesine ailesinin katkısı büyüktür. Perküsyonist olan babası ve dansçı olan annesinden esinlenerek kendisi de dans eğitimi almıştır. Elvis Presley’i kendine ilham kaynağı olarak gören Mars, Little Elvis olarak Midweek adlı derginin bir sayısında yer aldı. 1992 yılında Honeymoon in Vegas filminde Little Elvis’i canlandıran Mars, Michael Jackson’dan da oldukça ilham almıştır. Müzik kariyeri için Los Angeles’a taşınan Bruno Mars, Eminem ve Royce da 5’9 ile düet yapmıştır. Mirror adlı şarkıda da Lil Wayne ile şarkıya eşlik etmiştir.

2012’de Grammy Ödülleri’nde aday olması rağmen ödül alamadı. Fakat bir önceki yıl 7 dalda aday olduğı Grammy Ödülleri’nden bir ödülle dönmeyi başardı. Bruno Mars uptown funk adlı şarkıyı 2014 yılında Mark Ronson’un Uptown Special albümü için seslendirmiştir. Bruno Mars locked out of heaven şarkısıyla birçok başarıya imza attı. Bu şarkıyla en iyi şarkı dalında MTV Avrupa Ödülü’nü aldı ve MTV Video Müzik ödüllerinde de en iyi müzik klibi ödülünü almayı başardı. 2016 yılına kadar üç albüm çıkaran Mars adından oldukça söz ettiren şarkıcılar arasında yerini alıyor.

 

Kariyerinde hızla yükseliş yaşayan sanatçı için Bruno Mars şarkıları dinle diye bakıldığında birçok Bruno Mars şarkıları karşınıza çıkacaktır. Hem kendi söylediği şarkılar hem düetleri hem de başka ünlü şarkıcılara verdiği ve destek olduğu şarkılarla öne çıkan Bruno Mars’ ın seslendirdiği Just The Way You Are, Grenade, Count On Me, 24K Magic Treasure, Runaway Baby gibi birçok şarkı örnek verilebilir.

Bruno Mars Şarkıları Albümleri:

Finesse (Remix) [feat. Cardi B] - Single (2018), 24K Magic (2016), Gorilla (feat. R Kelly & Pharrell) [G-Mix] - Single (2013), Locked Out of Heaven (Remixes) - EP (2013), Unorthodox Jukebox (2012), It Will Rain - Single (2011), The Grenade Sessions - EP (2011), Doo-Wops & Hooligans (2010), Doo-Wops & Hooligans (Deluxe Version) (2010), Just the Way You Are - Deluxe Single (2010)