Hoşgeldiniz!

David Guetta

DAVİD GUETTA ŞARKILARI

David Guetta & Showtek - Bad Ft. Vassy (Lyric Video) 02:50
Showtek - Bad Ft. Vassy
David Guetta - Dangerous (Metal Cover) 01:57
Dangerous
David Guetta Feat.akon-Sexy Bitch 03:30
Sexy Bitch Ft. Akon
David Guetta - Play Hard Ft. Neyo Akon 04:01
Play Hard
David Guetta - I Love Dance 03:28
I Love Dance
David Guetta - Turn Me On 03:30
Turn Me On Doctor, doctor, need you bad, call me, babe Doctor, doctor, where you at? Give me something I need your love, I need your love, I need your loving You got that kind of medicine that keeps me coming My body needs a hero, come and save me Something tells me you'll know how to save me I've been feeling real low Oh, I need you to come and rescue me Make me come alive, come on and turn me on Touch me, save my life, come on and turn me on I'm too young to die, come on and turn me on Turn me on, turn me on, turn me on, turn me on Make me come alive, come on and turn me on Touch me, save my life, come on and turn me on I'm too young to die, come on and turn me on Turn me on, turn me on, turn me on, turn me on Boy, I'm aching, make it right My temperature is super high If I scream, if I cry It's only 'cause I feel alive My body needs a hero, come and save me Something tells me you'll know how to save me I've been feeling real low Oh, I need you to come and rescue me Make me come alive, come on and turn me on Touch me, save my life, come on and turn me on I'm too young to die, come on and turn me on Turn me on, turn me on, turn me on, turn me on Make me come alive, come on and turn me on Touch me, save my life, come on and turn me on I'm too young to die, come on and turn me on Turn me on, turn me on, turn me on, turn me on You've got my life in the palm of your hands Come and save me now, I know you can Don't let me die young I just want you to father my young I just want you to be my doctor We can get it cracking chiropractor I know you can save me and make me feel alive Make me come alive, come on and turn me on Touch me, save my life, come on and turn me on I'm too young to die, come on and turn me on Turn me on, turn me on, turn me on, turn me on
David Guetta - Ain't A Party Without Me 03:13
Ain't A Party Without Me
David Guetta Feat. Nicki Minaj - Hey Mama (Dynaxtty Remix) 04:34
Feat. Nicki Minaj - Hey Mama
David Guetta Feat. Sia - She Wolf - Orjinal Klip (İlkkez) 03:57
She Wolf Ft. Sia
David Guetta - Lovers On The Sun Ft Sam Martin 03:23
Lovers On The Sun Ft Sam Martin

DAVİD GUETTA KİMDİR?

David Guetta

David Guetta

Dünyaca ünlü Fransız bir DJ olan Pierre David Guetta, 1967 yılı 7 Kasım günü Paris’te doğdu. DJ’liğe 17 yaşındayken Paris’te bir kulüpte başladı. Başlarda zamanın popüler şarkılarını çalarken sonraları radyoda duyduğu bir şarkıyla House müziği keşfetti. Sonraki yıllar kendi setlerinini kullanmaya başladı.  

1980 ve 1990 yıllarında bir çok kulüpte DJ’lik yaptı. 1990'da, Fransız rapçi Sidney Duteil ile "Nation Rap" adındaki hip-hop düetini piyasa sürdü. 1990'ların ortalarında ünlü mekanlarda çıkmaya devam etti. 1994 yılında "Up & Away" isimli şarkıyı bir vokalist olan Robert Owens ile birlikte çalışarak yayınladı. 1995 yılında Le Palace isimli bir kulübün yöneticisi oldu ve bu kulüpte partiler düzenledi. Daha sonra Gum Productions'ı kurarak, bu şirketin adıyla 2001’de  Just a Little More Love isimli ilk albümünü çıkardı. Bu albüm 300 bin sattı. Arkasından 2004 ve 2007 yıllarında sırasıyla içinde ünlü şarkılarından biri olan The World Is Mine isimli şarkısı bulunan, Guetta Blaster ve Pop Life albümlerini piyasaya sürdü. Love Is Gone isimli singleı ile Amerika’daki dans listelerinde en üst sırada yer aldı.

Birçok ödül dalında adaylığa sahip oldu ve ödüller kazandı. David Guetta bazı şarkıları çok ünlü oldu. David Guette şarkıları dinlemeyenler bile çevrelerinden David Guetta dinle sözlerini fazlaca duymuşlardır.

David Guetta Turn Me On  isimli şarkısını 2011’de beşinci albümü Nothing But The Beat ile çıkardı. Bu şarkı Nicki Minaj tarafından seslendirildi.  Bu albümde aynı zamanda Ne-Yo ve Akon gibi ünlülerin seslendirdiği Play Hard şarkısı da çok tutuldu. Albüm için yaptığı açıklamalarda ‘’Dans müziği yapıyor olabilirim, ancak bu Kings of Leon ve Coldplay gibi gruplardan etkilenmeyeceğim anlamına gelmez.’’ cümlesini kurdu.

2014’te ayrıldığı eşi Cathy Guetta’dan 2 çocuk sahibi olan Guetta, dans müziğine damgasını vurdan sanatçılardan biri.

Bir çok şarkıcı ile çalışan David Guetta Hey Mama şarkısını altıncı albümünde yine Nicki Minaj ve beraberinde Bebe Rexha’ya seslendirtti.

 

UEFA Euro 2016 için yaptığı şarkı David Guetta ft Zara Larsson This One's For You yazılarak milyonlarca kişi tarafından aratıldı ve dinlendi.

David Guetta Albümleri:

This One's for You (feat. Zara Larsson) [Official Song UEFA EURO 2016™] - Single (2016), Listen (2014), Shot Me Down (feat. Skylar Grey) - Single (2014), Lovers on the Sun EP (2014), Play Hard (feat. Ne-Yo & Akon) [New Edit] - Single (2013), Nothing But the Beat Ultimate (2012)