Hoşgeldiniz!

David Guetta Şarkıları

DAVİD GUETTA ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

David Guetta & Showtek - Bad (Feat. Vassy) 02:50
Showtek - Bad Ft. Vassy
David Guetta - Sexy Chick 03:19
Sexy Bitch Ft. Akon
David Guetta - A Party 424 Meters Under The Sea Teaser 00:22
A Party 424 Meters Under The Sea Teaser
David Guetta Ft Fergie - Gettin Over You 03:07
Feat. Lmfao - Getting Over You
David Guetta - Titaniu 04:05
Titaniu [Sia] You shout it out Sen avazın çıktığı kadar bağırdın But I can't hear a word you say Ama ben söylediğinden bir kelime duyamadım I'm talking loud not saying much Fazla söylemeden yüksek sesle konuşuyorum I'm criticized but all your bullets ricochet Eleştirildim ama tüm mermilerin geri sekti You shoot me down, but I get up Sen beni vurdun, ama ben kalktım [Chorus] I'm bulletproof, nothing to lose Ben kurşun geçirmezim, kaybedecek bir şeyim yok Fire away, fire away Yak, yak Ricochet, you take your aim Geri sekti, nişanını al Fire away, fire away Yak, yak You shoot me down but I won't fall Sen beni vurdun ama ben düşmeyeceğim I am titanium Ben titanyumum You shoot me down but I won't fall Sen beni vurdun ama ben düşmeyeceğim I am titanium Ben titanyumum [Sia] Cut me down Beni boydan boya kestin But it's you who have further to fall Ama daha ileri düşen sensin Ghost town, haunted love Hayalet kasaba, perili aşk Raise your voice, sticks and stones may break my bones Sesini yükselt, sopalar ve taşlar kemiklerimi kırabilir I'm talking loud not saying much Fazla söylemeden yüksek sesle konuşuyorum [Chorus] I'm bulletproof, nothing to lose Ben kurşun geçirmezim, kaybedecek bir şeyim yok Fire away, fire away Yak, yak Ricochet, you take your aim Geri sekti, nişanını al Fire away, fire away Yak, yak You shoot me down but I won't fall Sen beni vurdun ama ben düşmeyeceğim I am titanium Ben titanyumum You shoot me down but I won't fall Sen beni vurdun ama ben düşmeyeceğim I am titanium Ben titanyumum [Sia] Stone-hard, machine gun Taş gibi sert, makineli tüfek Firing at the ones who run Koşanlara ateş ediyor Stone-hard, thus bulletproof guns Taş gibi sert, bu yüzden kurşun geçirmez silahlar [Chorus] You shoot me down but I won't fall Sen beni vurdun ama ben düşmeyeceğim I am titanium Ben titanyumum You shoot me down but I won't fall Sen beni vurdun ama ben düşmeyeceğim I am titanium Ben titanyumum You shoot me down but I won't fall Sen beni vurdun ama ben düşmeyeceğim I am titanium Ben titanyumum You shoot me down but I won't fall Sen beni vurdun ama ben düşmeyeceğim I am titanium Ben titanyumum I am titanium Ben titanyumum I am titanium Ben titanyumum
David Guetta & Sia - Flames 03:13
Sia - Flames
David Guetta - Titanium Ft. Sia 04:05
Titanium Ft. Sia
David Guetta & Bebe Rexha - Say My Name (ft. J Balvin) 03:30
Bebe Rexha - Say My Name
David Guetta Feat. Estella - One Love (Yeni) 03:29
Ft. Estelle - One Love
David Guetta & Anne-Marie - Don't Leave Me Alone 03:08
Anne-Marie - Don't Leave Me Alone

DAVİD GUETTA KİMDİR?

David Guetta

David Guetta

Dünyaca ünlü Fransız bir DJ olan Pierre David Guetta, 1967 yılı 7 Kasım günü Paris’te doğdu. DJ’liğe 17 yaşındayken Paris’te bir kulüpte başladı. Başlarda zamanın popüler şarkılarını çalarken sonraları radyoda duyduğu bir şarkıyla House müziği keşfetti. Sonraki yıllar kendi setlerinini kullanmaya başladı.  

1980 ve 1990 yıllarında bir çok kulüpte DJ’lik yaptı. 1990'da, Fransız rapçi Sidney Duteil ile "Nation Rap" adındaki hip-hop düetini piyasa sürdü. 1990'ların ortalarında ünlü mekanlarda çıkmaya devam etti. 1994 yılında "Up & Away" isimli şarkıyı bir vokalist olan Robert Owens ile birlikte çalışarak yayınladı. 1995 yılında Le Palace isimli bir kulübün yöneticisi oldu ve bu kulüpte partiler düzenledi. Daha sonra Gum Productions'ı kurarak, bu şirketin adıyla 2001’de  Just a Little More Love isimli ilk albümünü çıkardı. Bu albüm 300 bin sattı. Arkasından 2004 ve 2007 yıllarında sırasıyla içinde ünlü şarkılarından biri olan The World Is Mine isimli şarkısı bulunan, Guetta Blaster ve Pop Life albümlerini piyasaya sürdü. Love Is Gone isimli singleı ile Amerika’daki dans listelerinde en üst sırada yer aldı.

Birçok ödül dalında adaylığa sahip oldu ve ödüller kazandı. David Guetta bazı şarkıları çok ünlü oldu. David Guette şarkıları dinlemeyenler bile çevrelerinden David Guetta dinle sözlerini fazlaca duymuşlardır.

David Guetta Turn Me On  isimli şarkısını 2011’de beşinci albümü Nothing But The Beat ile çıkardı. Bu şarkı Nicki Minaj tarafından seslendirildi.  Bu albümde aynı zamanda Ne-Yo ve Akon gibi ünlülerin seslendirdiği Play Hard şarkısı da çok tutuldu. Albüm için yaptığı açıklamalarda ‘’Dans müziği yapıyor olabilirim, ancak bu Kings of Leon ve Coldplay gibi gruplardan etkilenmeyeceğim anlamına gelmez.’’ cümlesini kurdu.

2014’te ayrıldığı eşi Cathy Guetta’dan 2 çocuk sahibi olan Guetta, dans müziğine damgasını vurdan sanatçılardan biri.

Bir çok şarkıcı ile çalışan David Guetta Hey Mama şarkısını altıncı albümünde yine Nicki Minaj ve beraberinde Bebe Rexha’ya seslendirtti.

 

UEFA Euro 2016 için yaptığı şarkı David Guetta ft Zara Larsson This One's For You yazılarak milyonlarca kişi tarafından aratıldı ve dinlendi.

David Guetta Şarkıları Albümleri:

Don't Leave Me Alone (feat. Anne-Marie) - Single (2018), Light My Body Up (feat. Nicki Minaj & Lil Wayne) - Single (2017), 2U (feat. Justin Bieber) - Single (2017), This One's for You (feat. Zara Larsson) [Official Song UEFA EURO 2016™] - Single (2016), Listen Again (2014), Shot Me Down (feat. Skylar Grey) - Single (2014), Lovers on the Sun EP (2014), Dangerous (feat. Sam Martin) [Remixes EP] (2014), Listen (2014), Play Hard (feat. Ne-Yo & Akon) [New Edit] - Single (2013), Nothing But the Beat Ultimate (2012)