Hoşgeldiniz!

Diplo Şarkıları

DİPLO KİMDİR?

Diplo

Müziğin Her Yerinde Aynı Anda Olmak Diplo İçin Zor Değil

10 Kasım 1978 yılında, Los Angeles Calilornia’da doğan Diplo’nun gerçek adı, Thomas Wesley Pentz’dir. Amerika’da müzik konusunda önemli çalışmalar yapan Diplo, aynı zamanda Liseli Polisler adında bir filimde rol almıştır. Dj’lik, müzik prodüktörlüğü ve söz yazarlığının dışında, Skrillex İle Jack Ü adlı grupta aktif rol üstlenmiştir. Diplo, yapmış olduğu albümlerinde sadece bir tarza bağlı kalmaması ile sevenlerini zaman zaman şaşkınlığa uğratan çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmaları hayata geçirirken sahibi bulunduğu müzik prodüksiyon şirketinin avantajlarını da kullanmıştır.

Bazen Hip hop, bazen melankolik tarzda albümler çıkaran Diplo, aynı zamanda Mad Decent adlı bir plak şirketinin de kurucusu ve yöneticisidir. Philadelphia’da bir dönem öğretmenlikte yapmıştır. Müzik alanında aktif rol almaktan çekinmeyen Diplo, DJ Jillionaire ve Walshy Fire’in de aralarında kurucu olarak yer aldığı Major Lazer’in kurucusu olmuştur.

Dikkat çeken Diplo şarkıları arasında; diplo revolution, diplo boy oh boy, diplo be right there, diplo blame gibi unutulmazlar dikkat çekmektedir. Sanatçıya ait şarkılara diplo dinle kalıbı ile arama yaparak internet üzerinden ulaşabilirsiniz. 

İngiliz müzisyen M.I.A ile çalışmaları Diplo için mesleki kariyerinin başında, kendisine gelecekte ihtiyaç duyacağı deneyimleri yaşama fırsatı sunması açısından önemli bir rol oynamıştır. Daha sonra M.I.A’nın arkadaşı olan Prodüktör Switch ile bir araya gelerek Jameika dans grubu projesini ve bir çizgi filmi hayata geçirmiştir.

Diplo kendi adına yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra, Birtney Spears’tan Madonna’ya, Shakira’dan Justin Bieber’e kadar pek çok ünlü ismin prodüksiyon ve mixtape işlerini yapmaktadır. Diplo özellikle Madonna ile yaptığı çalışmalarda son derece aktif bir rol oynayarak, Madonna’nın albüm çalışmalarında yapımcılık yapmış ve sanatçının 2015 yılında yapmış olduğu Rebel Heart albümünde birkaç şarkının prodüktörlüğünü yaparak bu konuda da son derece başarılı olduğunu gösterme fırsatı bulmuştur. 

Kendine has yorumlarının yanı sıra yapmış olduğu tüm çalışmalarda ve oluşumlarda son derece hassas ve titiz çalışmasıyla mükemmeliyetçi yapısının tüm özelliklerini işine yansıtan Diplo, sanatçının güz önünde bulunmalarını, eğitimlerinin aksaması endişesi ile istemediği Lockett Pentz ve Lazer Pentz adlı iki çocuğu vardır.