Hoşgeldiniz!

Dj Snake Şarkıları

DJ SNAKE KİMDİR?

Dj Snake

Dj Snake

Sahne adı olarak dj snake ismini kullanıyor olsa da asıl ismi William Sami Etienne Grigahcine olan sanatçı Cezayir kökenli Fransız bir isimdir. 13 Haziran 1986 tarihinde Paris’te doğan sanatçı DJ olarak ortaya koyduğu performanslara ve yapımcı olarak yer aldığı projelerle dikkat çeken bir isim olmaktadır.

Müzik hayatı içerisine çok hızlı bir şekilde girmeyi başarmış olan Dj Snake ilk olarak 2011 yılında Lady Gaga tarafından çıkarılan Born This Way albümünde yer aldı. Albümdeki Government Hooker isimli şarkının yapımcısı olarak düzenlemeler yapan Dj Snake bu parça üzerinde yaptığı çalışmaların ardından aynı yılın Grammy ödüllerinde yılın albümü dalında adaylık kazandı.

Bu çalışmanın ardından kendisine çevrilen ilgiye karşılık olarak tamamen kendisinin hazırlamış olduğu ilk single parçası olan Bird Machine şarkısı ile kendisinden beklenenleri ortaya koymayı başarırken aynı zamanda tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmeyi de başardı. Bu süreçte Lady Gaga ile Artpop albümünde çalışmaya devam eden sanatçı Lil Jon ile ortak çıkardığı single çalışması ile herkes tarafından tanınan bir DJ oldu. Bu çalışmaya adını veren dj snake turn down for what isimli şarkı ile Grammy’ye tekrar aday gösterildi.

 

2014 yılında Aluna George ve 2015 yılında Major Lazer ile birlikte çalışarak tekrar başarılı projelerin altına imzasını atmayı başaran DJ Snake, Lean On şarkısı ile en sevilen parçalardan birini yaptı ve uzun süre listelerde üst sıralarda kaldı. Aynı şarkı için özel olarak Hindistan’da klip çekimleri de yapıldı. Klip, internette çeşitli platformlarda en çok izlenen müzik videolarında üst sıralarda yer aldı. Klipleri ile de ilgi gören dj snake get low şarkısına çekmiş olduğu kliple de izlenme rekorları kırdı. 2015 yılında Middle ve 2016 yılında Encore albümlerinde yer alan parçalarda yapımcı ve DJ olarak gören yapan dj snake şarkıları için kendisine gelen talepler sonucunda çok sayıda ünlü isimle birlikte çalışma fırsatı buldu. Justin Bieber’dan Skrillex’e kadar DJ Snake’in beraber yer aldığı projeler dj snake dinle ile dinlenebilir.

Dj Snake Şarkıları Albümleri:

Magenta Riddim - Single (2018), Taki Taki (feat. Selena Gomez, Ozuna & Cardi B) - Single (2018), Here Comes the Night (feat. Mr Hudson) [Remixes] - EP (2017), Broken Summer (feat. Max Frost) - Single (2017), 4 Life (feat. G4shi) [Habstrakt Remix] - Single (2017), A Different Way (feat. Lauv) - Single (2017), A Different Way (feat. Lauv) [Bro Safari & ETC!ETC! Remix] - Single (2017), A Different Way (feat. Lauv) [Noizu Remix] - Single (2017), DJ SNAKE (2016), Talk (feat. George Maple) - Single (2016), Propaganda (2016), Propaganda - Single (2016), Encore (2016), Let Me Love You (feat. Justin Bieber) [Andrew Watt Acoustic Remix] - Single (2016), Ocho Cinco (feat. Yellow Claw) [Remixes] (2016), Encore (2016), Let Me Love You (feat. Justin Bieber) [Tropkillaz & MC Livinho Remix] - Single (2016), Let Me Love You (feat. Justin Bieber) [With You. Remix] - Single (2016), Middle (feat. Bipolar Sunshine) - Single (2015), Party All Day - Single (2011), King of Bass (2006), How Low? (1996), Last Remix (feat. DJ AK) (1994)