Hoşgeldiniz!

Ed Sheeran Şarkıları

ED SHEERAN KİMDİR?

Ed Sheeran

Ed Sheeran

17 Şubat 1991 yılında West Yorkshire'da dünyaya gelen İngiliz şarkıcı ve söz yazarı ed sheeran asıl adı Edward Christopher Sheeran ile de tanınır. İngiltere Framlingham’da büyüdü.  Okul döneminde müziğe karşı ilgisi olan sanatçı erken yaşlarda gitar çalmaya başladı ve eğitim gördüğü Thomas Mills Lisesi'nde şarkı sözleri yazmaya başladı. İlk olarak müzik yapmaya başladığı 2005 yılında kayıtlar doldurmaya başladı. Sanatçı 2007 yılında Want Some isimli bir albüm çıkarttı. 2008 yılında Londra’ya taşınan ed sheeran şarkıları bu zamanlardan sonra dinlenmeye beğenilmeye başladı. Bu dönemde Londra’da bazı mekanlarda sahneye çıkmaya başlayan sanatçı bazı şarkılar yazarak turnelerde yer almaya başladı. Bazı program çekimlerinde yer aldı ve birçok konsere katıldı.

Sanatçı 2011 yılına gelindiğinde Atlantic Records ile anlaşarak bir albüm piyasaya çıkarttı + adındaki albüm oldukça ilgi gördü. Başarılı bir şekilde dinlenilen ve beğenilen Bu albümden sonra 2014 yılında x isimli albümünü piyasaya sürmüştür. Bu albümde ed sheeran thinking out loud isimli şarkısı ile oldukça ilgi gördü günümüzde bile sanatçının en sevilen şarkısı bu olmaktadır. Ayrıca aynı albümde yer alan ed sheeran photograph isimli şarkısı ile de çok fazla ilgi gördü ve beğenildi. Başarılı bir şekilde müzik kariyerine devam eden sanatçının aynı albümde bulunan ed sheeran one şarkısı da çok fazla ilgi görmüş durumdadır.

İlk albümü sonrasında yaptığı müzik ile başarı sağlamış ve albümün çıktığı İngiltere’den taşarak tüm dünyada şöhret yakalayabilmiştir. Sanatçının ikinci ed sheeran sing isimli şarkısı da çok fazla sevilmiş ve beğenilmiştir. Oldukça büyük bir başarı yakalayan şarkıcı özellikle video paylaşım sitelerinde müzik paylaşım sitelerinde çok fazla dinlenmektedir. Sanatçının şarkıları için ed sheeran dinle şeklinde yapılacak aramalarda tüm şarkıları bulunabilmektedir. Sanatçı başarılı bir şekilde ikinci albümünde bulunan ed sheeran bloodstream isimli şarkısı ile de başarı yakalamış durumdadır. Oldukça önemli bir hayran kitlesi oluşturan sanatçı İngiltere ve Amerika’da birçok konsere katılmış ve turneler düzenlemiştir. Günümüzde de çok fazla ilgi görmekte ve çok sevilerek dinlenilmektedir.

Ed Sheeran Şarkıları Albümleri:

Shape of You (Stormzy Remix) - Single (2017), Shape of You (Galantis Remix) - Single (2017), ÷ (Deluxe) (2017), Shape of You - Single (2017), Castle on the Hill - Single (2017), Perfect Duet (with Beyoncé) - Single (2017), Perfect Symphony (with Andrea Bocelli) - Single (2017), ÷ (2017), Shape of You (Latin Remix) [feat. Zion & Lennox] - Single (2017), Shape of You (Major Lazer Remix) [feat. Nyla & Kranium] - Single (2017), Photograph (Felix Jaehn Remix) - Single (2015), x (2014), Don't - EP (2014), x (Deluxe Edition) (2014), The Hobbit - The Desolation of Smaug (Original Motion Picture Soundtrack) [Special Edition] (2013), + (Deluxe Version) (2011), + (2011)