Hoşgeldiniz!

Efecan Dianzenza Şarkıları

EFECAN DİANZENZA ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Efecan Dianzenza - Ayıp Ettin 03:23
Ayıp Ettin
Efecan Dianzenza - Hopp (Canlı Performans) 03:25
Hopp

EFECAN DİANZENZA KİMDİR?

Efecan Dianzenza

Survivor yarışma programıyla ünlenen DJ ve müzisyen Efecan Dianzenza, 14 Temmuz 1990'da Türk bir anne ve İngiliz bir babanın çocuğu olarak İngiltere'de dünyaya geldi. Ancak İngiltere'de çok fazla yaşamayan Efecan, 3 yaşındayken ailesiyle birlikte İzmir Karşıyaka'ya taşındı.

Küçük yaşlarda futbolla tanıştıktan sonra 9 yaşındayken Karşıyaka altyapısında futbol oynamaya başladı. Yaklaşık 5 yıl burada oynayıp futbol temelini oluşturduktan sonra, 14 yaşında Antalyaspor'a geçti. Müzikle daha ciddi şekilde ilgilenmeye başlaması da, Antalya'daki arkadaşları sayesinde olmuştur. Evinde kendi için bir stüdyo kurmuş müzik tecrübesini artırmıştır. 16 yaşındayken bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi kulübüne transfer olmasıyla birlikte İstanbul yılları başladı. Futbol hayatını sürdürürken bir yandan da bazı mekanlarda müzik yaptı.

Liseyi bitirmesinin ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Akademisi Antrenörlük Bölümü'nü kazandı ve futbol kariyerini sonlandırdı. Modellikle de ilgilenmeye başlayan Efecan, 2010 yılında Eskişehir'de yapılan Model of Models yarışmasının erkekler kategorisindeki birincisi olarak Singapur'daki Mr. International'a katılmaya hak kazandı. 2011'de düzenlenen bu yarışmada 6. olmayı başardı. Yine o yıl, Petek Dinçöz'ün Sihirbaz şarkısının klibinde oynadı. Ruj İzi adlı bir çalışması piyasaya çıktı

"Dianz" adıyla uzun yıllar sürdürdüğü müzik hayatının önemli ürünlerinden biri de, 2015 yılında Volga Tamöz ile çıkardığı Hopp adlı single çalışması oldu. Büyük şöhret kazanması ise Survivor 2016 yarışmasına katılmasından sonra gerçekleşti. Gönüllüler ekibinde yer alan Efecan burada zaman zaman ciddi tartışma ve kavgalarla anıldı.

Yarışmanın ardından da müzik yaşantısını sürdüren Efecan, 2016'nın sonbahar aylarında Ayıp Ettin adlı çalışmasını dinleyicilerin beğenisine sundu.

Efecan Dianzenza, uzun süredir Duygu Çavdar ile birliktedir.

Efecan Dianzenza Şarkıları Albümleri:

Ayıp Ettin - Single (2016)