Hoşgeldiniz!

Ellie Goulding

ELLİE GOULDİNG KİMDİR?

Ellie Goulding

Ellie Goulding

30 Aralık 1986 yılında Lyonshall, Herefordshire, İngiltere’de doğan Ellie Goulding şarkı sözü yazarı ve prodüktör, şarkıcı ve müzisyendir. Erken yaşlardan beri müziğe ilgisi olan sanatçı ilk albümünü 2010 yılında çıkarttı. Lights isimli albümü oldukça ilgi görmüş ve UK Albums Chart'ta ilk sıralara kadar çıkmıştır. Albümde yer alan Ellie Goulding Lights şarkısı çıkış şarkısı olarak da çok fazla ilgi görmüş ve beğenilmiştir. Listelerde üst sıralara çıkan şarkı yanında Ellie Goulding burn isimli şarkıda çok fazla ilgi görmüş ve klibi de video paylaşım sitelerinde çok fazla izlenmiştir. İlk albümünde oldukça ilgi gören ve beğenilen sanatçı İngiltere dışında bir şöhrete ve ilgiye de sahip olmuştur.

Sanatçı 2012 yılında Halcyon isimli bir albüm daha çıkartmıştır. Çok sevilen ve ilgi gören bu albümünde de çok fazla şarkısı hit olmuş ve hayranları tarafından sevilmiştir. Özellikle Ellie Goulding beating heart isimli şarkısı çok fazla sevilmiş ve beğenilmiştir. Çok fazla sevilen ve beğenilen şarkıcı ikinci albümü ile de bu ilgi beğeniyi almıştır. Başarılı bir şekilde müzik kariyerine devam eden şarkıcı ikinci albümünde Ellie Goulding how long will i love you isimli şarkısı ile de gündeme gelmiş ve çok fazla sevilmiştir. Sanatçının şarkıları ve güçlü sesi çok fazla beğenilmiş ve birçok elektronik ortamda dinlenmeye başlamıştır. Sanatçı için Ellie Goulding dinle şeklinde arama yaparak çok sayıda şarkısına ulaşmak mümkün olabilmektedir.

 

2015 yılına gelindiğinde sanatçı üçüncü albümünü piyasaya çıkarttı. Delirium isimli albüm ile oldukça başarılı bir şekilde performansını sürdüren Ellie Goulding love me like you do isimli şarkısı ile bu albümde başarı yakalamıştır. Bu albümde de büyük başarı yakalayan sanatçı birçok konser vermiş ve çok fazla hayranı ile buluşmuştur. İngiltere dışında da çok sayıda konser vermiştir. Güçlü sesi ile çok sevilen Ellie Goulding şarkıları çok fazla dinlenmektedir. Sanatçının başarılı bir şekilde sürdürdüğü kariyerinde üçüncü albümü ile başarısını devam ettirmektedir.  Üçüncü albümde Ellie Goulding on my mind şarkısı ile de başarı yakalamıştır.

Ellie Goulding Albümleri:

Still Falling for You (From "Bridget Jones's Baby" Original Motion Picture Soundtrack) - Single (2016), Delirium (Deluxe) (2015), Delirium (Deluxe) (2015), Halcyon Days (2014), Halcyon Days (Deluxe Version) (2014), Beating Heart - Single (2014), Burn (Remix EP) (2013), Halcyon (International Version) (2012), Your Song - Single (2010), Lights (2010), Bright Lights (Deluxe Edition) (2010)