Hoşgeldiniz!

Emina Sandal Şarkıları

EMİNA SANDAL KİMDİR?

Emina Sandal

Mustafa Sandal’ın eşi Emina Yahoviç Sandal, Sırp ve Boşnak Kökenli bir ailenin 3 çocuğundan en küçüğüdür. Sırbistan’ın tarihi bölgesi olan Sancak’ta Ocak ayının 15’inde doğmuştur. Emina Sandal biyografisi incelendiğinde en çok göze batan 1982 doğumlu olmasıdır. Kendi ülkesinde Diva ya da müziğin prensesi olarak bilinen ünlü sanatçı şarkıcılık dışında beste yazarlığı, dansçılık ve oyunculuk da yapmaktadır.
Çok küçük yaşta babasını kaybettikten sonra mimar olma hayallerinin yerini şarkıcılık alan Emina Sandal’ın hayatı 7 yaşında başladığı müzik eğitimleri ile şekillenmiştir. Bundan sonra Sırbistan sınırları içerisindeki en iyi müzik okulunda eğitim gören Emina, bir tatil için geldiği Türkiye’de annesi ile birlikte tatil yaparken Mustafa Sandal ile tanışmış ve bu zamanla büyük bir aşkın ortaya çıkmasına neden olmuştur. Türk müziğinin önemli isimlerinden olan Mustafa Sandal ile 2008 yılında Kuruçeşme’de evlenen Emina Sandal’ın erkek kardeşi de Türk milli basketbol takımında profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Mustafa Sandal’ın eşi Emina, kardeşi Mirsad Türkcan nedeniyle Emina Türkcan ismi ile de bilinmektedir. Mirsad Yahoviç çeşitli ülkelerde basketbol oynadıktan sonra Türk Milli takımına girebilmek için bu soyadını almıştır. Ama Emina resmi kaynaklarda ülkesinde Emina Jahovic, Türkiye’de ise Emina Sandal ismi ile anılır.

Mustafa Ve Emina Sandal’ın Evliliği
Türk pop müziğinin önemli ismi Mustafa Sandal eşini bir gece kulübünde tanıyarak ondan çok hoşlandığını ve bunun üzerine annesinden izin alarak Emina Sandal ile görüşmeye başladığını her fırsatta dile getirir. İkili 2008 yılının Ocak ayında evlenerek ilk çocukları olan Yaman’ı da yine aynı yıl dünyaya getirdi. 2010 yılında eşinin destekleri ile Show TV’de yayınlanmaya başlayan Lale Devri isimli dizide oyunculuk için başrolü kabul etti ve kameralar karşısına geçti. Emina Sandal her ne kadar Türkçe öğrenmiş olsa da aksanının akıcı olmaması ve bir Türk gibi konuşamaması nedeniyle dizide kendisine dublaj yapıldı. 2011 yılının başlarında diziden ayrıldı ve şarkıcılık kariyerine ağırlık vermeye başladı. Daha önce Sırpça şarkılar seslendiren ve iki kez de ülkesini temsil etmek için Eurovision yarışmasına aday gösterilen Emina, bu yıldan sonra artık Türkçe şarkı çalışmalarına başladı.

2012 yılında ikinci erkek çocuğu Yavuz Sandal'ı dünyaya getirdi.

Emina Sandal Şarkıları Albümleri:

Yakışmaz - Single (2013), Kimse Yok Mu? - Single (2012)