Hoşgeldiniz!

Halsey Şarkıları

HALSEY KİMDİR?

Halsey

Halsey Kimdir

 

Sahne adı Halsey olan Ashley Nicolette Frangipane, 29 Eylül 1994 doğumlu Amerikalı bir şarkıcıdır. New jersey’de doğan şarkıcı anne tarafından biraz İtalyan, biraz Bulgar ve biraz da İrlandalıyken baba tarafından da Afro- Amerikan bir ırka sahiptir. Müzikle iç içe büyüyen ve küçük yaşlardan itibaren keman, viyola ve çello çalan Ashley, 14 yaşındayken akustik gitara geçiş yapar. Vermiş olduğu ilk röportajlarından birinde 16- 17 yaş civarlarındayken bipolar bozuklukla savaştığını anlatan Ashley müzikle hayata tutunduğunu ve müziğin onu tedavi ettiğini belirtmiş. Yine 18 yaş civarında ekonomik sorunlar yaşayan şarkıcı, yapığı müzik sayesinde para kazanmaya başlamış. Yine verdiği bir röportajda kendisini tri-bi (biracial- çift ırklı, biseksüel ve bipolar) olarak betimlemiş. Bu yüzden oldukça geniş ve özgürlükçü bir hayat görüşüne sahip olduğunu söyleyen şarkıcı, şarkı sözü yazamaya 17 yaşındayken başladığı için 17 sayısının onun için anlamının büyük olduğunu ve bu sayının uğurlu sayısı olduğunu söylemiş.

 

 2014 yılında Astralwerks adlı müzik şirketiyle anlaşarak ilk EP’si olan Room 93’ü çıkaran Ashley, sandığından daha büyük bir başarı elde etti. Ardından 2015 yılında çıkardığı Badlands adlı ilk albümü ile Billboard’un 200 Listesinde, ilk hafta da 94.000 kopya satarak ikinci sıraya yerleşti.

 

Albüm Ashley’in dijital olarak piyasaya sunduğu Halsey Ghost and New Americana adlı iki single’ı ile ünlendi. Ardından 9 Şubat 2016’da bir üçüncü single olan Halsey Colors ile müzik dünyasını resmen salladı.

 

Albümün dördüncü single’ı olan Castle ise 8 Nisan 2016’da The Huntsman: Winter’s War adlı filmin fargman müziği olarak kullanıldı.

 

Halsey’e göre konsept bir albüm olduğunu düşündüğü Badlands’ı oluştururken 5. Element gibi kıyamet sonrası filmlerden ilham aldığını belirtti. Badlands’ı yaratırken aslında bir yandan da gerçek hayatın zorluklarından kaçtığını belirten şarkıcı, iyimser yaklaşarak hala gidilecek iyi bir yerlerin olabileceğini düşünüyor. 

 

 

Albümünün büyük yankı uyandırması sonucu müzik listelerinde her çıkardığı single sonrası oldukça iyi yerlere gelen Halsey dinle ve Halsey şarkıları yazarak şarkıcının tüm video klip ve şarkılarına ulaşabilirsiniz. İlk albümüyle bu kadar büyük bir başarı elde eden şarkıcı ilerleyen zamanlarda çok büyük işlere imza atacağa benziyor.