Hoşgeldiniz!

Iggy Azalea Şarkıları

IGGY AZALEA KİMDİR?

Iggy Azalea

İggy Azalea

7 Haziran 1990 tarihinde dünyaya gelen Avustralyalı rap şarkıcısı ve manken iggy azalea Beğenilen sesi ve şarkıları ile dünyada tanınan ve dinlenen bir şarkıcı olmaktadır. Başarılı şekilde Hip Hop şarkıları seslendiren sanatçı 2011 yılından itibaren sahnelerde yer almaktadır. İlk yıllarında birçok konserin açılış sanatçısı olarak ve vokalisti olarak yer almıştır. Gösterdiği başarı ile ilk albümünü 2014 yılında çıkartmıştır. The New Classic ismiyle piyasaya çıkan albümde birçok şarkısı oldukça sevilmiş ve albümün büyük başarı yapmasını sağlamıştır. Bu albümde iggy azalea work şarkısı ile ciddi bir başarıya imza atmıştır. Oldukça sevilen bu şarkısı çok dinlenilmiş ve klibi birçok müzik kanalınca çokça dönmüştür.

Video sitelerinde de en çok izlenilen kliplerden bazıları sanatçıya ait olmaktadır. Yine ilk albümünde iggy azalea fancy isimli şarkısı da çok fazla ilgi görmüş ve dinlenmiştir. Şarkıcının birçok şarkısı yanında bu şarkısı da çok sevilmiş ve ona ciddi bir şöhret kazandırmıştır. Hip Hop ve EDM tarzlarında şarkıları bulunan sanatçının ilk albümünde bulunan iggy azalea black widow özellikle klibi ile çok fazla ilgi görmüştür. Çok sevilen şarkı da müzik listelerinde üst sıralara tırmanmış ve çok fazla sevilmiştir. Başarılı şekilde ilk albümünü yayınlayan ve çok olumlu tepkiler alan sanatçı, en çok satanlar listesinin üst sıralarında yer almayı başarmıştır. Bu sayede birçok konser veren iggy azalea şarkılar söyleyerek hayranları ile buluşmuştur.

 

2014 yılında çıkarttığı ilk albümünde bulunan birçok parça için düetlerde yapan şarkıcı farklı sanatçıların albümlerinde ve şarkılarında da düetleri ile bulunmuştur. Jennifer Lopez ile yaptıkları Booty şarkısı Jennifer Lopez’in A.K.A. albümünde yer almıştır. Şarkıcı ayrıca 2016 yılında bir şarkı da yayınlamıştır. Başarılı şekilde iggy azalea team isimli şarkısı ile büyük ilgi görmüştür. Şarkıcı ülkesi ve yaşardığı ülke olan Amerika dışında büyük bir kitleye şarkılar söylemektedir. Oldukça sevilen HipHop şarkıcısı olan iggy azalea dinle için internet üzerinden birçok farklı platform kullanılabilmektedir. Sanatçı 2016 yılında ikinci albümünü çıkartarak sevenleri ve hayranları ile buluşmuştur. Başarılı şekilde de müzik kariyerine devam etmektedir.

Iggy Azalea Şarkıları Albümleri:

Switch (feat. Anitta) - Single (2017), Mo Bounce - Single (2017), Switch (feat. Anitta) - Single (2017), Team - Single (2016), Team (Young Bombs Remix) - Single (2016), Team - Single (2016), The New Classic (Deluxe Version) (2014), Fancy (feat. Charli XCX) - Single (2014), The New Classic (2014), Reclassified (2014), The New Classic (Deluxe Version) (2014), Reclassified (2014), The New Classic (2014), Work - Single (2013), Change Your Life (feat. T.I.) - Single (2013), Bounce - EP (2013), Work (Remixes) - EP (2013)