Hoşgeldiniz!

Imagine Dragons Şarkıları

IMAGİNE DRAGONS KİMDİR?

Imagine Dragons

Imagine Dragons

Imagine Dragons genellikle Dan Reynolds denildiği zaman bilinen,  son zamanlarda Demons albümü ile popülerliği artmış durumda olan bir indie rock grubudur. 2008 yılında Utah’ta Dan Reynolds tarafından temelleri atılan grup daha sonraki süreç içerisinde grubun kurulma aşamasında yer alan Andrew Tolman ve Brittany Tolman ile yollarını ayırmış, ikilinin yerini Dant Platzman ve Ryan Walker almıştır. Genellikle extended play albümler çıkarma taraftarı olmuşlar, albümlerini bu yönde şekillendirmişlerdir. Extended play; normal bir albüme oran ile daha kısa olan, genellikle 4 ya da 5 şarkıdan oluşan albümlere verilen isimdir. Tam tersi olan albüm çeşidi ise long play olmaktadır. İlk ve ikinci extended playlerini Imagine Dragons ve Hell and Silence isimlerinde müzik piyasasına 2010 yılında çıkardılar. Çıkardıkları ilk iki albüm ile oldukça sükse yaratan Imagine Dragons It’s Time adlı üçüncü extended play albümlerini ilk iki albümden hemen bir yıl sonra çıkarmışlardır.

 

2012 yılının aksiyonlu geçen yaz mevsiminde Night Vision albümlerini yayınladılar. Bu aynı zamanda grubun kendi grup tarihi boyunca çıkaracakları olan iki stüdyo albümünden ilki olacaktı. Night Vision albümünde Imagine Dragons Radioactive şarkısı ile müzik dünyasında büyük bir yankı uyandırmak ile kalmayıp aynı zamanda da grubun popülaritesini hatırı sayıda yükseltmiştir. Öyle ki Radioactive adlı şarkı Amerika Birleşik Devletleri’nde listelerde zirveye oynamış, albüm satışlarında gözle görülür bir şekilde artış meydana gelmiştir. Albüm satışları öyle bir hâl almıştır ki rock grupları arasında ilk defa bu denli albüm satışı gerçekleşmiştir. Night Vision albümü ile yıldızı parlayan grubun albümü Amerika dışında birçok farklı ülkelerde satışa sunulmuş, bu sayede Imagine Dragons şarkıları dünyaya açılmıştır. Hâl böyle iken de 2012 yılında internetteki arama motorlarında Imagine Dragons dinle kelimeleri oldukça sık aranmıştır. Imagine Dragons Who We Are adlı şarkıyla da çıkış yapmış, hayranlar tarafından sıkça dinlenen şarkılardan biri haline gelmiştir. Grup, kısa müzik tarihinde oldukça iyi işler başarmıştır.

Imagine Dragons Şarkıları Albümleri:

Thunder - Single (2017), Believer - Single (2017), Evolve (2017), Evolve (2017), Levitate (From "Passengers") - Single (2016), Shots - EP (2015), Smoke + Mirrors (Deluxe) (2015), I Was Me - Single (2015), Roots - Single (2015), Smoke + Mirrors (2014), Radioactive (feat. Kendrick Lamar) - Single (2014), Battle Cry - Single (2014), Night Visions (Deluxe) (2013), Monster - Single (2013), It's Time - Single (2012), Night Visions (2012)