Hoşgeldiniz!

Imany Şarkıları

IMANY KİMDİR?

Imany

Imany

Aşkların doruklarda yaşandığı mevsim olan ilkbaharda, 5 Nisan 1979 yılında Fransa’nın Bouches-du-Rhone kentinde dünyaya gelen Imany; son zamanların belki de en ünlü simalarından, en çok tanınan ve bilinen kişilerinden, kısa sürede gözle görülür bir şekilde tatmin edici seviyede kendisine hayran kitlesi yaratan, en marjinal ve farklı kimliğe sahip şarkıcılardan bir tanesi denebilir. Asıl adı Nadia Mladjai olmak ile birlikte Imany kendisinin kullanmayı seçip uygun gördüğü sahne adıdır. Şan dersleri aldıktan sonra müzik kariyerine atılan şarkıcı aynı zamanda söz yazarıdır. Şarkıcılık uğruna Amerika Birleşik Devletleri’nde icra ettiği mesleği olan mankenliği bırakmış, memleketi Fransa’ya kesin dönüş yaparak tamamen kendini şarkıcılığa adamıştır. Her ne kadar Don’t Be So Shy isimli single parçası ile bilinip tanınsa da kendisinin müzik ile geçmişi az çok vardır. Son zamanlarda çoğunlukla başta gençler olmak üzere birçok mekânda Imany şarkıları duymak, Imany’nin şarkıları ile muhattap olmak artık olağan bir hâl almış vaziyette. Popülerliği günden güne artan sanatçı aynı zamanda çok da iyi bir sosyal medya kullanıcısıdır. Imany You Will Never Know isimli parça ile ismini duyurmuş olmasının yanı sıra bu parçadan sonra kariyerindeki engebeli ve virajlı yolda aynı seviyede ve başarıda adım adım ilerleyerek müzik dünyasında kendine sağlam bir yer edinmeyi başarmıştır.

 

Imany The Shape of a Broken Heart ismini taşıyan ilk albümünü 2011 yılında müzik piyasasına sürmüş, müzik dünyasındaki usta isimler tarafından da beğenilerek müzik kariyerinde zirveye doğru bir anda fırlamıştır. Aynı zamanda Imany There Were Tears gibi birçok single parça da çıkarmış, hali hazırda mevcut birden fazla albümlerinin dışında single parçası da bulunmaktadır. Imany dinle ya da dinlemeyin, müzik tarzını beğenin ya da beğenmeyin fakat bir gerçek var ki o da Imany’nin işini profesyonelce yaptığı, büyük bir hayran kitlesi tarafından sevilerek dinlenildiğidir. 2016 yılında Imany No Reason No Rhyme adlı şarkısıyla tekrar gündeme gelmiştir. Imany The Rising Tide ve türevleri gibi birçok eseri müzik dünyasına armağan etmiştir.

Imany Şarkıları Albümleri:

Don't Be so Shy (Filatov & Karas Remix) - Single (2016), The Wrong Kind of War (2016), Sous les jupes des filles (Original Motion Picture Soundtrack) [Bonus Track Version] (2016), The Wrong Kind of War (Deluxe Edition) (2016), Sous les jupes des filles (Bande originale du film) (2014), The Shape of a Broken Heart (2012), The Shape of a Broken Heart (2011), Acoustic Sessions - EP (2010)