Hoşgeldiniz!

İsmail Türüt Şarkıları

İSMAİL TÜRÜT ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

İsmail Türüt - Darbe Şarkısı 09:06
Darbe Şarkısı İsmail Türüt - Darbe Şarkısı (2016) Şarkı Sözleri (Lyric)__________________________: Bomba sesi tank sesi dedik bu neyin nesi Savaş çıktı zannettik 15 Temmuz Gecesi Gayet açık gayet net ihanet var ihanet! İhanet edenlere olur mu hiç Merhamet Canından bezdirmişti darbeler insanları Halk sokağa döküldü doldurdu meydanları…. Çevirdiniz millete tankları,tüfekleri Dar ağacına asın satılmış köpekleri Çevirdiniz millete tankları tüfekleri Çıkarın şu idamı asın şu köpekleri… Bin yıldır yurdumuzda sular hiç durulmadı Puştluklar devam etti puşlar hiç yorulmadı Ne savaşlar yaşadık Meclis hiç vurulmadı Bu savaş başka savaş böylesi görülmedi Millet işe el koydu puşta yol verilmedi… Çevirdiniz Millete tankları,tüfekleri Dar ağacına asın satılmış köpekleri Çevirdiniz millete tankları,tüfekleri Çıkarın şu idamı asın şu köpekleri…
İsmail Türüt - Nazlıcanım 03:53
Nazlıcanım www.usakhabermerkezi.com
İsmail Türüt - Babasından İstedim 04:47
Babasından İstedim
İsmail Türüt & Zeynep Başkan - Karadeniz Kadını 04:05
Zeynep Başkan - Karadeniz Kadını İsmail Türüt & Zeynep Başkan - Karadeniz Kadını (Video Klip) 2015 Şarkı Sözleri; Ayşe Fatma Emine say say bitmez adını Karadeniz gibidir. Karadeniz kadını. Karadeniz Kadını da Karadeniz kadını Elindedir kınası dilindedir duası Anaların anası Karadeniz kadını Karadeniz Kadını da Karadeniz kadını Ne korkan ne ürkektir Emsali yok tem tektir Çok erkekten erkektir Karadeniz kadını Karadeniz Kadını da Karadeniz kadını Hayal olur düş olur evinde güneş olur Kale gibi eş olur Karadeniz kadını. Karadeniz Kadını da Karadeniz kadını Yar ararsan yar ondan namus onda ar onda Çok fazilet var onda Karadeniz kadını. Karadeniz Kadını da Karadeniz kadını Keşan giyer Allanır ne pişirse ballanur 14`li da kullanır Karadeniz kadını Barabelli kullanır Karadeniz kadını.
İsmail Türüt - Yar Fadimem (Official Video) 03:42
Yar Fadimem
İsmail Türüt - Yakışır 04:15
Yakışır
Ismail Turut-Ates Cemberi 04:35
Ates Cemberi
Ismail Turut-Imamin Erigi 03:27
İmamın Eriği
İsmail Türüt - Viya Viya 03:58
Viya Viya
İsmail Türüt - Şerife 04:42
Şerife

İSMAİL TÜRÜT KİMDİR?

İsmail Türüt

İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kendisi Karadenizli bir türkücü ve kendi ismi ile hazırlanan televizyon programının sunucusu olarak Türkiye’de geniş bir tanınırlığa sahiptir. Üstelik 100’den fazla eserde söz yazarı, besteci gibi kimlikleri ile imzası vardır. Özellikle 1998 senesinden beri halk tarafından tanınmakta ve takip edilmektedir.

İsmail Türüt Hayatı
İsmail Türüt hakkında Rize’nin Ambarlık Köyü'nde Mustafa ve Hamide Türüt çiftinin çocukları olarak dünyaya geldiği bilgisini görüyoruz. Üç erkek ve bir kız, toplamda 4 kardeşi vardır. Kendisi ise ailenin ikinci çocuğudur. İsmail Türüt’ün babası bir çay fabrikasında işçi olarak çalışıyordu. İlkokulu köyünün okulunda okuyarak yazları Cimil Yaylası’nda çobanlık yaptı. Fakat bu zamanlarda dahi türkü söylerdi ve hayali de bir gün ses sanatçısı olmaktı. Bu uğurda henüz 14 yaşındayken İstanbul’a gelerek bir tanıdıklarının marketinde çalışmaya başladı. İstanbul macerası bir fırında çalışması ile devam etti. Bir yandan da düğün salonları, çay bahçeleri gibi yerlerde ve küçük gazinolarda uvertürlük yaptı.

İsmail Türüt Şarkıları ve Müzik Yaşamı
İlk kaseti olan Laz Uşağım çalışmasını 1982 senesinde çıkardı. Karadeniz yöresinde ünlü bir isim olup kasetlerini satmayı başardı ve sanat yaşamı bir süre bu şekilde sürdü. Fakat asıl ünlenmesi 1998 senesinden sonra gerçekleşti. Bu tarihe kadar 20 kadar kaset yapmıştı ama gerçek çıkışını İbrahim Tatlıses’in firması ile çalışarak çıkardığı Oflu ile Bayburtlu kaseti sayesinde yaptı.
İsmail Türüt Deniz Gözlüm, Karadeniz Sofrası, Dünya Tatlısı gibi albümler ile kalıcı bir başarı edinmiştir. Özellikle İsmail Türüt Darbe şarkısı ile yeni bir popülerlik kazanmış ve pek çok habere konu olmuştur. En yeni şarkılarından Ey Gidi Yalan Dünya da oldukça sevilmektedir.

İsmail Türüt Klipleri ve Programı
Kendisi 7 sene kesintisiz olarak sevenlerine Kanal 7 ekranlarından Türüt Show ile seslenmiştir. Sonra aynı programı TGRT'de sürdürmüştür. Aynı kanalda Tirvana adlı bir dizi çekti. Ayrıca İsmail Türüt klipleri irdelendiğinde, çok kısa süre içerisinde 15 farklı klip çektiği görülmektedir. Evli ve 4 çocuk babası olarak müzik yaşamına devam etmektedir.

İsmail Türüt Şarkıları Albümleri:

Dört Mevsim (2014), İsmail Türüt Seçmeler - Single (2014), Kırktan Sonra (2010), Piryoz, Vol. 2 (2005), Deli Zekiye (2004), Piryoz (Kıyı Türküleri) (2003), Sosyete Kızı Suzan (1999), Reis / Kaderi Ben Yazmadım (1998), Karadeniz Sofrası (1998), Gönül Yarası (1997), Hamsi Gözlüm, Vol. 2 (1995), Yakışır (1994), Akıllı Ol (1993), Mahkeme (1992), Zorla Güzellik Olmaz (1992), Belalı Damat (1991), Oy Gelin (Karadeniz Show) (1990)