Hoşgeldiniz!

Kanye West Şarkıları

KANYE WEST KİMDİR?

Kanye West

Kanye West

8 Haziran 1977 yılında Amerika Birleşik Devletleri Atlanta, Georgia’da dünyaya gelen Kanye West rap şarkıcısı ve prodüktördür. Tam adı Kanye Omari West olan sanatçı müzik hayatına yapımcı olarak başladı. Ancak 2000’li yıllar ile birlikte kendisinin de söylediği rap şarkıları dinlenmeye başladı. Çıkarttığı tekli şarkılar çok fazla dinlenmekte ve ilgi görmekteydi. Birçok kez Grammy ödülüne layık olan sanatçı bu ödül törenlerinde şarkılar söyleyerek kendinden bahsettirdi. 2002 yılında ciddi bir trafik kazası geçirse de çalışmalarını bırakmadı ve sağlığına kavuşarak tekli kanye west şarkıları söylemeye devam etti. İlk albümünü ise 2004 yılında çıkarttı. The College Dropout isimli bu albümden sonra 2005 yılında Late Registration isimli albümünü çıkarttı.

İkinci albümünde kanye west gold digger isimli şarkısı ile oldukça ilgi gördü klip de şarkı kadar ilgi çekti ve müzik kanalları ile video paylaşım sitelerinde çok kez izlendi. Yaptığı şarkılar ve albümü ile çok fazla kişiye ulaşan şarkıcı ciddi bir hayran kitlesine de ulaştı. Başarılı bir şekilde kariyerini sürdüren şarkıcı 2007 yılında Graduation isimli albümünü piyasaya çıkarttı çok sevilen albümde kanye west stronger isimli şarkısı oldukça sevildi ve müzik listelerinde üst sıralara kadar ulaştı. Bu konuda yaşadığı başarı ile birçok konser veren turnelere çıkan şarkıcı yapımcılık ve prodüktörlük konusunda da çok başarılı bir şekilde yoluna devam etmeyi başarıyordu.

 

Sanatçı 2010 yılına gelindiğinde My Beautiful Dark Twisted Fantasy isimli albümünü çıkarttı bu albümde kanye west all of the lights isimli şarkısı çok fazla dikkat çekti ve beğenildi Oldukça başarılı bir şekilde müzik kariyerine devam eden şarkıcı birçok ödül alarak başarılarını taçlandırdı. Sanatçı 2016 yılına gelindiğinde çıkarttı Fade isimli şarkısı ile de büyük bir başarı yakaladı. Çok sevilen kanye west fade isimli şarkısı ile son dönemde büyük bir başarıya imza atmış oldu. Çok sevilen sanatçının şarkıları birçok platformda bulunabilmektedir. Yüksek satış rakamlarına ulaşan kanye west dinle ile internet araması da mümkün olabilmektedir. Rap şarkıcılığı ve prodüktörlük konularında ciddi başarılara imza attı.

Kanye West Şarkıları Albümleri:

Famous - Single (2016), Fade - Single (2016), All Day (feat. Theophilus London, Allan Kingdom & Paul McCartney) - Single (2015), Only One (feat. Paul McCartney) - Single (2014), Yeezus (2013), Mercy (feat. Big Sean, Pusha T, 2 Chainz) - Single (2012), All of the Lights - Single (2011), My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010), Power - Single (2010), 808s & Heartbreak (2008), Flashing Lights - Single (2008), Graduation (2007), Stronger - EP (2007), Late Registration (2005), The College Dropout (2004)