Hoşgeldiniz!

Kygo Şarkıları

KYGO KİMDİR?

Kygo

Kygo

11 Nisan 1991 Bergen, Norveç doğumlu Dj şarkılara yaptığı remxilerle kendine özel bir hayran kitlesi yarattı. Son zamanların en ünlü Norveçlilerinden biri olan Kygo yaptığı remixler ile çokça beğenilen bir DJ’dir. Gerçek adı ile Kyrre Gørvell-Dahll House müzik tarzında müzik yapan en başarılı isimler arasında yer almaktadır. Kariyerinde DJ’lik, müzisyenlik ve şarkı sözü yazarlığı apoletlerini taşıyan sanatçı genç yaşına rağmen hatrı sayılır bir üne sahiptir. Özellikle Firestone, Sky Go ve Fragile gibi şarkıları listelerde fırtınalar estirmiştir.

Müzik yapmaya henüz altı yaşında iken başlayan Norveçli sanatçı internetten popüler olan video klip videoları izleyerek kendini geliştirdi. İskoçya’da Edinburgh’s Heriot-Watt Üniversitesinde devam eden ticaret ve finans eğitimini ilgi alanı olan müziğe daha fazla zaman ayırabilmek için yarıda bıraktı. Daha çok dijital mecralarda sevenleri ile buluşan Kygo şarkıları internette üç yüz milyonun üzerinde izlenme sayısına sahip durumda.

İçinde Kygo stay ve here for you isimli şarkılarının da olduğu Spotify isimli müzik dinleme programında dört yüz milyonun üzerinde dinlenilmiştir. Başarısı kendisinin diğer House müzik yapan meslektaşlarının aksine ilk defa bir olimpiyatlarda, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyatları’nın kapanış törenlerinde sahne almıştır. Dj, şarkı yazarı, prodüktör ve aynı zamanda müzisyen olan Kygo raging şarkısı ile kendine özel bir dinleyici kitlesine sahip oldu. Yaptığı remixler ve hoş bir tını bırakan şarkıları albüm satışlarının yanında dijital mecralarda yüzlerce milyon kez dinlenmiştir.

 

Kygo Avicii, Coldplay, Matty Noyes, John Legend ve Angus and Julia Stone gibi şarkıcıların eserlerini kendi müzik üslubu ve yaklaşımı ile yeniden harmanlamış ve eskisine hiç benzemeyen eserler yaratmıştır. İnternet ortamında hayranları Kygo dinle seçeneğini yüzlerce milyon kez tıklayarak Kygo’nun müzik zevkine ortak olmuşlardır. Bazı müzik sevenler tarafından nefret edilen Passenger isimli grubun Caravan gibi şarkılarını bile çok sevilen hale getiren sanatçının internette sadece bu şarkı için beş yüz binin üzerindedir. Gelecek vadeden sanatçıdan müzikseverler her geçen gün daha fazla remix ve şarkı beklemektedir.

Kygo Şarkıları Albümleri:

Gone Are The Days (feat. James Gillespie) - Single (2021), Undeniable (feat. X Ambassadors) - Single (2021), Freedom (feat. Zak Abel) - Single (2020), Think About You (feat. Valerie Broussard) - Single (2019), Wait 2 - Single (2019), Kids in Love (Remixes) (2018), Happy Now (feat. Sandro Cavazza) - Single (2018), I See Fire (Kygo Remix) - Single (2018), Stranger Things (feat. OneRepublic) - Single (2017), Never Let You Go (feat. John Newman) - Single (2017), Stargazing - EP (2017), Kids in Love (2017), I See You (feat. Billy Raffoul) - Single (2017), Stargazing (feat. Justin Jesso) [Kaskade Remix] - Single (2017), Stargazing (Orchestral Version) [feat. Justin Jesso & Bergen Philharmonic Orchestra] - Single (2017), Cloud Nine (2016), ID (Ultra Music Festival Anthem) - Single (2015), Firestone (feat. Conrad Sewell) - Single (2015), Here for You (feat. Ella Henderson) - Single (2015), Epsilon - Single (2013)