Hoşgeldiniz!

Neşet Ertaşın Uğruna Türküler Yaktığı Leyla Ertaş Ve Türküsü 06:10
Neşet Ertaşın Uğruna Türküler Yaktığı Leyla Ertaş Ve Türküsü 821.803 izlenme - 6 yıl önce NEŞET ERTAŞIN UĞRUNA TÜRKÜLER YAKTIĞI LEYLA ERTAŞ VE TÜRKÜSÜ
Neşet Ertaşın Uğruna Türküler Yaktığı Eski Eşi Leyla Ertaş 13:26
Neşet Ertaşın Uğruna Türküler Yaktığı Eski Eşi Leyla Ertaş 13.706 izlenme - 6 yıl önce İŞTE NEŞET ERTAŞIN UĞRUNA TÜRKÜLER YAKTIĞI LEYLA ETAŞ:Kasetçilerde elden ele gezen ve kişisel bir serzeniş olmaktan çıkıp kültürel bir vesikaya dönüşen bu türküde Muharrem Ertaş, ´acının söylettiği sözlerle´ oğluna şöyle sesleniyordu: ´Küsmedim Neşet´im kahrettim sana Baban değil miydim sormadın bana Olan olmuş yavrum ne deyim sana Sen aklını yitirmişsin evladım´ Türkünün sözlerinde Leyla Ertaş´ı kırabilecek tanımlamalar vardı. Ancak Neşet Ertaş, sevdiği kadını savunmak uğruna babasına karşı çıkmış ve o da tepkisini babasından öğrendiği yöntemle, yani bir türküyle göstermişti: ´Aşkı kimden aldın, sevgiyi kimden Aslı bozuk deme, gel şu insana Soracak olursan eğer ki benden Aslı bozuk deme gel şu insana... Yazımızı felek yazdı Mevla´dan değil Senin dediklerin evladan değil Her hata suç bende Leyla´dan değil Aslı bozuk deme gel şu insana...´ Bu türküdeki sahiplenişe rağmen Leyla Ertaş, rahmetli olmuş eski kayınpederinin sözlerine kızınca, babası adına özür dilemek yine Neşet Ertaş´a düştü.
Neşet Ertaş'ın Uğruna Türküler Yaktığı Leyla Ertaş 04:56
Neşet Ertaş'ın Uğruna Türküler Yaktığı Leyla Ertaş 5.004 izlenme - 6 yıl önce Kasetçilerde elden ele gezen ve kişisel bir serzeniş olmaktan çıkıp kültürel bir vesikaya dönüşen bu türküde Muharrem Ertaş, ´acının söylettiği sözlerle´ oğluna şöyle sesleniyordu: ´Küsmedim Neşet´im kahrettim sana Baban değil miydim sormadın bana Olan olmuş yavrum ne deyim sana Sen aklını yitirmişsin evladım´ Türkünün sözlerinde Leyla Ertaş´ı kırabilecek tanımlamalar vardı. Ancak Neşet Ertaş, sevdiği kadını savunmak uğruna babasına karşı çıkmış ve o da tepkisini babasından öğrendiği yöntemle, yani bir türküyle göstermişti: ´Aşkı kimden aldın, sevgiyi kimden Aslı bozuk deme, gel şu insana Soracak olursan eğer ki benden Aslı bozuk deme gel şu insana... Yazımızı felek yazdı Mevla´dan değil Senin dediklerin evladan değil Her hata suç bende Leyla´dan değil Aslı bozuk deme gel şu insana...´ Bu türküdeki sahiplenişe rağmen Leyla Ertaş, rahmetli olmuş eski kayınpederinin sözlerine kızınca, babası adına özür dilemek yine Neşet Ertaş´a düştü. EKLEYEN TEMEL İNTERNET CAFE :ŞUAYİP TEMEL:B.BÖLCEK MAH. MUTLU DÜĞÜN SALONU YANI AKS.