Hoşgeldiniz!

Melanie Martinez Şarkıları

MELANİE MARTİNEZ KİMDİR?

Melanie Martinez

Melanie Martinez

Melanie Adele Martinez, 28 Nisan 1995 tarihinde New York’ta dünyaya gelmiştir. Kendisi Amerika Birleşik Devletli bir söz yazarı, şarkıcı ve fotoğrafçıdır. Daha önce fotoğrafçı olarak çalışan Melanie Martinez Amerika’da sevilerek izlenen The Voice adlı ses yarışmasında tanınarak ünlenmiştir. Bu yarışmada, dünyaca ünlü Britney Spears’ın şarkılarını yorumlayan sanatçılar arasında Melanie Matinez Toxic yorumu ile unutulmazlar arasındaki yerini almış fakat birinciliği yakalayamamıştır. Söylediği müzik türü alternatif, Indie ve elektronik kapsamında değerlendirilmektedir ve eleştirmenlerin dikkatini yumuşak ses tonu ile çekmiştir. Kimi performanslarında vokalin yanı sıra gitar da çalmaktadır. Yazdığı şarkılar ise pek çokları tarafından “farklı” diye nitelendirilmiştir.  

22 Nisan 2014 tarihinde Melanie Matinez Dollhouse adlı single’ı ile çıkış yapmıştır. Hemen arkasından ise Carousel ile ününü pekiştirmiştir çünkü bu şarkı American Horror Story serisinin Freak Show adlı sezonunda açılış müziği olarak çalmıştır. Dead To Me adlı parçası da bu albümde yer almıştır. 14 Ağustos 2015 tarihinde ise Cry Baby adlı albümünü yayınlamıştır. Albüm çıkışını yaptığı hafta Billboard listesine ilk 6’dan giriş yapmayı başardı ve günümüzde bu albüm altın plak sahibidir. Bu albümden ilk önce Pity Party adlı single gelmiştir. 23 Aralık 2015 tarihinde ise şarkıcı ismi Gingerbread Man olan yeni bir şarkı ile dönmüştür. Hemen arkasından ise yine Cry Baby albümünden çok sevilen Soap adlı şarkısı gelmiştir. Bu parçası ile Training Wheels parçalarını bir klipte birleştirerek sosyal medyada yayınlayan Martinez parçalarının hemen hepsini Stream üzerinden paylaşmıştır. Ayrıca Cry Baby albümündeki tüm şarkıların kliplerinin çekileceğini duyurmuştur. 13 klipin tamamının 2016 sonunda bitmesi beklenmektedir. Alphabet Boy adlı isyan şarkısı da bunlar arasında olacaktır.

 

Melanie Matinez şarkıları 2013 ile 2014 arasında gerçekleştirilen Dollhouse Tour ve 2015 ile 2016 seneleri arasında yapılan Cry Baby Tour ile sevenleriyle buluşmuştur. Melanie Martinez dinle diyecek sevenleri özellikle son albümündeki şarkıların hikayelerinin birbirinin devamı olduğunu hatırlamalı çünkü Martinez bir şarkıcı kadar yaratıcı bir söz yazarı olduğunu da ortaya koymaktan hoşlanıyor.

Melanie Martinez Şarkıları Albümleri:

Gingerbread Man - Single (2016), Soap - Single (2015), Pity Party - Single (2015), Cry Baby (2015), Cry Baby (Deluxe Edition) (2015), Soap (Remixes) - EP (2015), Cry Baby (Deluxe Edition) (2015), Cry Baby (2015), Pity Party (Remixes) (2015), Hit the Road Jack (The Voice Performance) - Single (2012), Toxic (The Voice Performance) - Single (2012), Seven Nation Army (The Voice Performance) - Single (2012), Crazy (The Voice Performance) - Single (2012), Cough Syrup (The Voice Performance) - Single (2012), Too Close (The Voice Performance) - Single (2012), Bulletproof (The Voice Performance) - Single (2012), Lights (The Voice Performance) - Single (2012), The Show (The Voice Performance) - Single (2012)