Hoşgeldiniz!

Metallica Şarkıları

METALLİCA ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Metallica- Thank You Baltimore! 05:16
Thank You Baltimore
Metallica - Thank You, St. Louis! 03:10
Thank You, St. Louis
Metallica- Baltimore, MD Recap (2017) 05:38
Baltimore, MD Recap
Metallica  -  Thank You, San Antonio! 03:08
Thank You, San Antonio
Metallica - Thank You, Chicago! 03:11
Thank You, Chicago
Metallica - Moth Into Flame (Metontour - St. Louis, Mo - 2017) 06:59
Moth Into Flame
Metallica - Mission Metallica Teaser 01:27
Mission Like a siren in my head that always threatens to repeat, Like a blind man that is strapped into the speeding driver's seat, Like a face that learned to speak, when all it knew was how to bite, Like a misery that keeps me focused though I've gone astray, Like an endless nightmare that i must awaken from each day. Like Conviction, A premonition, Not worthy of so i deny ...... I deny. I blind my eyes and try to force it all into place, I stitch them up, see not my fall from grace. I blind my eyes, i hide and feel it passing me by, I open just in time to say goodbye. Almost like your life, Almost like your endless fight, Curse, the day is long, Realize you don't belong, Disconnect somehow, Never stop the bleeding now, Almost like your fight, And there it went, Almost like your life. [Solo] Like a wound that keeps on bleeding to remind me not to think, Like a raging river drowning when i only need a drink, Like a poison that i swallow, but i want the world to die. Like a release from prison that i didn't know i was in, Like a fight to live the past i prayed to leave from way back then, Like a general without a mission until the wars will start again ...... start again. I blind my eyes and try to force it all into place, I stitch them up, see not my fall from grace. I blind my eyes, i hide and feel it passing me by, I open just in time to say goodbye. Almost like your life, Almost like your endless fight, Curse, the day is long, Realize you don't belong, Disconnect somehow, Never stop the bleeding now, Almost like your fight, And there it went, Almost like your life. Like a touch from hell to feel how hot that it can get if I get caught, Like a strike from heaven to reprieve that brings you straight down to your knees, Almost like your life, Almost like your endless fight, Curse, the day is long, Realize you don't belong, Disconnect somehow, Never stop the bleeding now, Almost like your fight, And there it went, Almost like your life. That was just your life.
Metallica- Thank You, Philly! 05:16
Thank You, Philly
Metallica & Iggy Pop: T.V. Eye (Live - Mexico City, Mexico - 2017) 04:56
Iggy Pop
Metallica - Thank You, Denver 03:18
Thank You, Denver

METALLİCA KİMDİR?

Metallica

Metallica

Metallica, ilginç bir öyküyle ABD’de San Francisco şehrinde kurulan, 80’lere damgasına vursa da her dönem bıkmadan dinlenilen ve metal müziği insanlara sevdiren özel bir gruptur. Grubun kuruluş hikayesi gazeteye verilen bir ilanla başlar. Grubun kurucu üyelerinden James Hetfield, 1981 yılında gazeteye “davulcu aranıyor” ilanı vererek, Lars Ulrich ile tanışır ve hikaye başlar. Grup tarafların tanışmasından 5 ay sonra, resmi olarak 28 Ekim 1981 tarihinde kurulur. Bu kez gazeteye gitarist için ilan verilerek, Dave Mustaine ekibe dahil olur. İlerleyen zamanlarda ise türlü sebeplerden ötürü gruba giren ve çıkan birçok isim olmuştur. 2008 itibariyle grubun son üyeleri ise; Lars Ulrich, Kirk Hammett, James Hetfield, Robert Trujilllo’dur.

Çıkardıkları albümlerle giderek çoğalan hayran kitlesine ulaşan grubun, en ilham verici albümü olarak Master Of Puppets (1986) bilinmektedir. Black Album (1991) ile hem çok büyük kazanç elde etmişler, hem de heavy metal müzik adına çok başarılı olmuşlardır. Metallica Nothing Else Matters şarkısı bu albümün en ses getiren parçasıdır. Metallica Enter Sandman ise grubun konserlerinde en çok seslendirdiği şarkısıdır. 1991 yılında çıkardıkları, Metallica The Unforgiven parçası da en yoğun ilgi duyulan şarkılardandır. Metallica’nın 10 tane Grammy Müzik Ödülü bulunmakla beraber, sırasıyla çıkardıkları beş albümün hepsinde satış listelerinde birinci olmuşlar ve bu özelikleriyle ABD’de bilinen ilk gruptur. Metallica şarkıları sevenleri tarafından ezbere bilinmektedir. 2016 verileri itibariyle 7 kıtada konser veren tek gruptur.

Albüm satışları çok iyi olan grup, ayrıca internette Metallica dinle yazılarak, online olarak da dinlenilmektedir. Metallica heavy metal müzik türünde şarkılarıyla tanınınmış ve sevilmiş olmasına rağmen, hard rock müziğine yaptığı katkılarla da müzik tarihine geçmiştir. Metallica müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmış, unutulmayacak bir efsanedir.

 

Grup çıkardığı albümlerle birçok ödüle layık görülmesine karşın, sergilediği performanslar da ödüllendirilmiştir. Bazıları; 1992 yılında yaptıkları Metallica performansıyla “en iyi metal performansı”, 2001’de The Call Of Ktulu ile “en iyi rock enstrümantal performansı” ödülü ile ödüllendirilmiştir.

Metallica Şarkıları Albümleri:

Hardwired…To Self-Destruct (2016), Hardwired…To Self-Destruct (Deluxe) (2016), Ride the Lightning (2015), Metallica Through the Never (Music From the Motion Picture) (2013), Beyond Magnetic - EP (2011), The Videos 1989-2004 (2008), Death Magnetic (2008), I Disappear - Single (2008), St. Anger (2003), Garage Inc. (1998), Reload (1997), Load (1996), Metallica (1991), ...And Justice for All (1988), Master of Puppets (1986)