Hoşgeldiniz!

Mo Şarkıları

MO KİMDİR?

Mo

Sahne adıyla bildiğimiz Mo, gerçek ismiyle Karen Marie Aagard Orsted Andersen, 13 Ağustos 1988 tarihinde Danimarka’nın Ubberud kasabasında doğmuştur. Sosyal medyada yayınladığı ve kendi imkanlarını kullanarak hazırladığı Pilgrim şarkısı ile birçok beğeni toplayarak tanınmaya başlamıştır.

2012 yılında Ronni Vindahl ile bir araya gelerek çalışmalara başlayan Danimarkalı pop şarkıcı mø glass‘ı, 14 Ocak 2013 tarihinde ilk single’ı olarak yayınlamıştır. Çok geçmeden 15 Mart 2013 tarihinde Pilgrim ve Maiden şarkılarını piyasaya sürerek Danimarka listelerinde ilk on sırada yer almayı başarmıştır. 2013 Danimarka P3 Guld Ödülleri’nde ilk defa televizyonda canlı performans sergilemiştir.

7 Haziran 2013’te Waste of Time şarkısını yayınladıktan sonra, Avicii ile yaptığı Dear Boy şarkısı ile Avicii’nin ilk albümünde yer almayı başarmıştır. İlk stüdyo albümünü 7 Mart 2014 tarihinde çıkartan mo şarkıları ile olumlu yorumlar alarak beğenileri toplamıştır. İlk albümünden sonra Avrupa ve Amerika turnelerine başlayan şarkıcı 2014 yılında Danimarka Müzik Ödülleri’nde Danimarka’da Yılın En İyi Albümü, Danimarka Yılın Şarkıcısı, Danimarkalı En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ve “Walk This Way” şarkısı ile Danimarkada En İyi Müzik ve Video ödüllerinin sahibi olmuştur.

2014 yılında İggy Azalea ile “Bag it for” şarkısı için bir araya gelen Mo,şarkıyı ilk defa “Saturday Night Live” da canlı olarak söylemişlerdir.

Major Lazer, Dj Snake ve Ariana Grande ile birlikte çalıştıkları ve Mart 2015 te “Lean On” şarkısı, kısa zamanda büyük beğeniler toplayarak dünya genelinde çoğu ülkenin listelerinde ilk 5 sıranın içinde yer almıştır. Bu şarkıyla 2015 GAFFA Ödülleri’nde En iyi Uluslar Arası Başarı, 2015 MTV müzik Ödülleri’nde En İyi Şarkı ve Billboard Müzik Ödülleri’nde En İyi Dans ve Elektronik Şarkısı ödüllerini almıştır. Ocak 2016’da internette 1 milyar izlenme sayısını aşan bu şarkıyı mo dinle olarak arattığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

R&B, elektronik ve soul müzik tarzıyla gündeme gelen Mo, Never wanna know şarkısıyla da büyük beğeni toplamıştır. Spice Girls hayranlığıyla bilinen sanatçı, müzik tarzına cesaretini de yansıtarak “Elektronik müzikle birleşen cesaret” yorumlarını da almayı ihmal etmiyor.