Hoşgeldiniz!

Nick Jonas Şarkıları

NİCK JONAS KİMDİR?

Nick Jonas

Nick Jonas

Tam ismi Nicholas Jerry Jonas olan Nick Jonas, 16 Eylül 1992’de ABD’nin Teksas eyaletinin Dallas kentinde, müzikle ilgilenen bir ailede doğdu. Şarkıcı, aktör ve söz yazarıdır. Kardeşleri Joe ve Kevin Jonas ile beraber kurduğu Jonas Brothers grubuyla ve Disney kariyeriyle tanınmaktadır. Pop, pop rock, R&B ve blues tarzlarında müzik yapmaktadır.

Henüz yedi yaşında Broadway müzikallerinde yer alan Nick Jonas, on bir yaşındayken Joy To The World adlı bir single yayımladı. 2004 yılında ise Nicholas Jonas adıyla ilk albümünü Columbia Records bünyesinde çıkardı. Ancak solo albümünün fazla başarı elde edememesinin ardından, 2005 yılında, büyük kardeşleri Joe ve Kevin’la, Jonas Brothers adıyla bir grup kurdular ve müzik çalışmalarına beraber devam ettiler.

Jonas Brothers It’s About Time adlı ilk albümlerini 2006 yılında yayımladı.  2007 yılında kendi isimlerini taşıyan ikinci albümleriyle Bilboard listelerinde 5. sıraya yükseldiler ve albüm, ABD’de iki milyondan fazla sattı. Aynı yıl, Disney’in Hannah Montana dizisinde Miley Cyrus’la beraber rol alarak oyunculuk kariyerlerine başladılar. Grup, 2008 yılında yer aldıkları Camp Rock filmiyle büyük popülariteye ulaştı. Aynı yıl, A Little Bit Longer adlı üçüncü stüdyo albümlerini çıkardılar ve Bilboard listelerinde zirveye ulaştılar. Albüm, grubun en çok satan albümü oldu.

2009 ve 2010 yıllarında Les Misérables, Hair Spray, Camp Rock 2: The Final Jam, Mr. Sunshine ve Last Man Standing gibi farklı yapımlarda rol aldı ve bundan sonra da oyunculuk kariyerini çeşitli film, müzikal ve dizilerle sürdürdü. Camp Rock 2 filminde Nick Jonas introducing me şarkısıyla takdir topladı.

Jonas Brothers’ın 2013 yılının ekim ayında resmi olarak dağılmasının ardından Nick Jonas ikinci solo albümü için çalışmalara başladı.

Nick Jonas chains adlı singleını 2014’te piyasaya sürdü. Albümünün ikinci çıkış parçası olarak daha sonra Nick Jonas Jealous’u yayımladı. Bu şarkı, Jonas’ın Billboard’da ilk ona giren ilk çalışması oldu.

Nick Jonas, kendi ismini taşıyan ikinci albümünü 2014’te çıkardı. The Voice’in sekizinci sezonunda konuk jüri olarak görev aldı. Nick Jonas levels adlı yeni singleını 2015’te yayımladı. Aynı yıl, Careful What You Wish For adlı filmde oynadı.

Nick Jonas close isimli, Tove Lo ile beraber çalıştığı şarkıyı, üçüncü albümünün çıkış parçası olarak 2016’da çıkardı. Şarkı büyük başarı elde etti ve Last Year Was Complicated albümü, yayımlandığı ilk hafta Billboard listelerinde ikinci sıraya yükseldi. Bacon adlı singleını da piyasaya süren Nick Jonas, 2016 yılında Goat adlı bir filmde James Franco ile rol aldı.

 

Nick Jonas, kariyeri boyunca Teen Choice Awards,  Young Hollywood Awards, Nickelodeon Kids’ Awards, iHeart radio Music Awards gibi etkinliklerden ödülle döndü. Nick Jonas şarkıları pek çok kez listelerde üst sıralara erişti.

Nick Jonas Şarkıları Albümleri:

Remember I Told You (feat. Anne-Marie & Mike Posner) - Single (2017), Remember I Told You (feat. Anne-Marie & Mike Posner) - Single (2017), Remember I Told You (feat. Anne-Marie & Mike Posner) [Acoustic] - Single (2017), Find You - Single (2017), Find You (Acoustic) - Single (2017), Home (From the Motion Picture "Ferdinand") - Single (2017), Last Year Was Complicated (2016), Last Year Was Complicated (2016), Last Year Was Complicated (Deluxe Edition) (2016), Close (Remixes) [feat. Tove Lo] - Single (2016), Last Year Was Complicated (Deluxe Edition) (2016), Nick Jonas X2 (2015), Nick Jonas X2 (2015), Teacher (Dave Audé Remix Radio Edit) - Single (2015), Chains (Audien Radio Edit) - Single (2015), Teacher (Bassanova Remix Radio Edit) - Single (2015), Nick Jonas (2014), Chains (Mike Hawkins Remix) - Single (2014), Chains (Dan Farber Remix) - Single (2014)