Hoşgeldiniz!

Pia Mia Şarkıları

PİA MİA KİMDİR?

Pia Mia

Pia Mia

Profesyonel kariyerinde pia mia olarak bilinen Pia Mia Perez, 19 Eylül 1996 tarihinde Guam’da doğdu. Şarkıcı, söz yazarı ve modeldir. R&B ve pop türlerinde müzik yapmaktadır.

Piyano ve gitar çalmayı da bilen sanatçı, kariyerine şarkı söylediği videoları yayımlayarak başladı, daha sonrasında reklam ve müzik videolarında yer aldı.

Müzik kariyerine 2007’de, Bella Thorne ile Bubblegum Boy adlı şarkıyı yaparak başlayan Pia Mia, 2013’te Chris Brown’ın menajeri Abou “Bu” Thiam ile tanıştı ve yapımcı Nic Nac ile çalışmaya başladı.

Mart 2014’te Drake’in bir önceki yıl çıkardığı “Hold On, We’re Going Home” parçasının coverını bir videoyla internette yayımladı ve bu parça, sanatçıya popülerlik kazandırdı.

Pia mia red love adlı, ilk EP’si The Gift’in çıkış parçasını 2013’te müzik videosuyla beraber Vevo kanalında yayımladı. Kısa süre sonra, The Gift’i online olarak, ücretsiz piyasaya sürdü ve pia mia dinle kolaylığını takipçilerine sağladı. Sekiz parçalık olan The Gift’in Shotgun ve I Got It’in olmadığı kısaltılmış bir versiyonu da 2014 başlarında iTunes’a konuldu. The Gift’te yer alan parçalardan pek çoğu, örneğin mr president yüksek dinlenme rakamlarına ulaştı.

Şubat 2014’te Amerikan plak şirketi Interscrope Record’la anlaşma imzalayan sanatçı, bilimkurgu aksiyon filmi Divergent için Chance the Rapper ile işbirliği yaparak Fight For You adlı soundtrack parçasına imza attı. Çalışmalarında destek olan ünlü rapçi Kanye West, onu Rihanna’ya rakip olabilecek yeni bir ses olarak değerlendirdi.

2015 yılında ilk albümü için çalışmalara başlayan Pia Mia, yüzden fazla şarkı kaydettiği bu albümünden G-Eazy’nin eşlik ettiği Fuck With U adlı bir reklam şarkısını ve do it again adlı şarkıları yayımladı. Chris Brown ve Tyga’nın vokal desteği verdiği Do It Again şarkısı, Pia Mia’nın listelere giren ilk şarkısı oldu.

30 Ekim 2015’te Pia Mia üzerinde çalıştığı albümünden bir single olarak touch adlı şarkıyı da yayımladı. Şarkıcının albümüne girmeyen pia mia şarkıları ve coverları da bulunmaktadır.

 

2016’da Will.i.am’e eşlik ettiği Boys&Girls parçası yayımlandı.

Pia Mia Şarkıları Albümleri:

Off My Feet - Single (2017), I'm a Fan (feat. Jeremih) - Single (2017), The Gift 2 - EP (2017), On & On (feat. S.Y.P.H.) - Single (2016), We Should Be Together - Single (2016), Do It Again (feat. Chris Brown & Tyga) - Single (2015), Do It Again (feat. Chris Brown & Tyga) - Single (2015), Touch - Single (2015), F**k With U (feat. G-Eazy) - Single (2015), The Gift - EP (2014), Shotgun Love - Single (2013), What a Girl Wants - Single (2013), The Last Man On Earth - Single (2012), The Last Man on Earth - Single (2012)