Hoşgeldiniz!

Queen Şarkıları

QUEEN ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Queen - Rock Songs (40 minutes long) 38:28
Rock Songs
Queen - Invincible Hope W/ Nelson Mandela / The Call - Feat Brian May / The Show Must Go On  (46664) 09:17
Invincible Hope W
Queen & Adam Lambert - North American Tour 2014 03:30
Adam Lambert - North American Tour
Queen  & Seal - Who Wants To Live Forever (Freddie Mercury Tribute Concert) 04:15
Seal - Who Wants To
Queen- Stormtroopers In Stilettos Trailer 00:48
Stormtroopers In Stilettos
Queen - Body Language (Official Video) 04:41
Body Language
Queen - Return Trip (Let Me Live) 05:07
Return Trip
Queen - Outside-In (A Winter's Tale) 04:01
Outside-In
Queen - Teo Torriatte (2005 Video) 05:31
Teo Torriatte When i'm gone no need to wonder If i ever think of you The same moon shines The same wind blows for both of us And time is but a paper moon Be not gone Though i'm gone it's as though I hold the flower that touches you A new life grows The blossom knows there's no one else Could warm my heart as much as you Be not gone Let us cling together as the years go by Oh my love my love In the quiet of the night Let our candle always burn Let us never lose the lessons we have learned Teo torriatte konomama iko Aisuruhito yo Shizukana yoi ni Hikario tomoshi Itoshiki oshieo idaki Hear my song still think of me The way you've come to think of me The nights grow long But dreams live on Just close your pretty eyes And you can be with me Dream on Teo torriatte konomama iko Aisuruhito yo Shizukana yoi ni Hikario tomoshi Itoshiki oshieo idaki When i'm gone they'll say we were all fools And we don't understand Oh be strong don't turn your heart We're all you're all we're all for all for always Let us cling together as the years go by Oh my love my love In the quiet of the night Let our candle always burn Let us never lose the lessons we have learned
Queen - I'm In Love With My Car (Official Video) 03:15
I'm In Love With My Car The machine of a dream Such a clean machine With the pistons a pumpinAnd the hub caps all gleam When i'm holdin' your wheel All i hear is your gear When my hand's on your grease gun Oh it's like a disease son I'm in love with my car Gotta feel for my automobile Get a grip on my boy racer rollbar Such a thrill when your radials squeal Told my girl i'll have to forget her Rather buy me a new carburetor So she made tracks sayinThis is the end now Cars don't talk back They're just four wheeled friends now When i'm holdin your wheel All i hear is your gear When i'm cruisin' in overdrive Don't have to listen to no run of the mill talk jive I'm in love with my car Gotta feel for my automobile I'm in love with my car String back gloves in my automolove

QUEEN KİMDİR?

Queen

Queen

Queen, 70’li yıllarda bir rüzgar gibi esse de, her zaman esmeye devam edecek efsanevi gruplardan biridir. 1970 yılında Roger Taylor, Fredie Mercury ve Brian May tarafından, rock müzik türünde kurulan grup, farklı türlerle de adını duyurmuştur.

Grup üyeleri;

 Fredie Mercury: grup şarkılarının birçoğunun sahibi olan ve gruba solistlik yapan ayrıca piyanist olan üyedir.

Roger Taylor: Grubun bateristidir.

Brian May: Eğitimini astrofizik üzerine yapmasına karşın müzik sevgisi ağır basmış olan, gitarist ve vokalist olan grup üyesidir.

Özellikle opera rock türünde yaptıkları eserlerle ayrıca ilgi çekmiş ve hayrna kitlesine ulaşmıştır. Queen şarkıları, müzik tarihine geçmiş olan, müziğe renk ve fark katmış en kıymetli eserlerdendir. Queen Bohemian Rhapsody şarkısı, opera rock tarzının ilk örneği olarak gösterilmekte, 1999 yılında “Music Of The Millienium” anketinde en iyi şarkı olarak seçilmiştir. Queen Somebody To Love parçasıyla da oldukça fazla ses getirmiştir. Parçanın en dikkat çeken özelliği ise grup üyelerinin tek mikrofonda aynı anda vokal yapmaları ve toplam 9 kişi ile seslendirmeleridir. 1984 yılında piyasaya çıkan Queen I Want To Break Free şarkısı ise hala en sevilen  şarkı olma özelliğini korumaktadır.

Queen dinlenilmesi gerek gerçek efsanlerden biridir, albüm alarak dinlemek çok önemli olmasına karşı online olarak da internetten Queen dinle yazılarak birçok şarkısına ve klibine ulaşılabilinir. We Will Rock You şarkısı da dinlenilmesi gereken, Greatest Hits albümünde bulunan, Queen şarkılarından biridir.

Grubun logosu da çok anlamı, şöyle ki; grup üyesi Fredie Mercury tarafından tasarlanmış olup, üyeleri temsil eden simgeler tercih edilmiştir. “Q” harfini saran, burçlardan esinlenmiş olarak her birinin burcunu yansıtan aslanlarla çevrelenmiş olup, üzerinde anka kuşu bulunmaktadır.

 

Ayrıca grup film müzikleri de yapmış olup, ayrıca birçok filmde de müzikleri kullanılmıştır. Mike Hodges (1980), Russell Mulcaky (1986) yaptıkları bazı film müziklerindendir. Bohemian Rhapsody şarkısı da Wayne’s World filminde kullanılarak listelerde zirveleri zorlamıştır. Ayrıca grup katkılarıyla birçok müzikalde hazırlanmıştır. Bunlardan bir tanesi We Will Rock You müzikalidir.

Queen Şarkıları Albümleri:

The Platinum Collection (2000), Greatest Hits (1981), A Night At the Opera (1975)