Hoşgeldiniz!

Queen

QUEEN ŞARKILARI

Queen - Jailhouse Rock (Montreal 1981) 02:18
Jailhouse Rock
Queen - Mustafa İbrahim (Mustapha) 02:59
Mustafa İbrahim
Queen - Show Must Go On 03:58
Show Must Go On
Queen - Tavaszi Szél Vizet Áraszt 01:52
Tavaszi Szél Vizet Áraszt
Queen - Who Wants To Live Forever 04:07
Who Wants To Live Forever
Queen - Rock In Rio Blues 04:34
Rock In Rio Blues
Queen - Bohemian Rhapsody 06:04
Queen - Bohemian Rhapsody
Queen - Killer Queen 03:09
Killer
Queen - Under Pressure 04:13
Under Pressure Pressure pushing down on me Pressing down on you no man ask for Under pressure That burns a building down Splits a family in two Puts people on streets Bah bah bah bah bah bah Bah bah bah bah bah bah That's o-kay! It's the terror of knowing What this world is about Watching some good friends Screaming let me out! Pray tomorrow takes me higher Pressure on people People on streets Do do do bah bah bah bah O-kay Chippin' around Kick my brains round the floor These are the days It never rains but it pours People on streets People on streets It's the terror of knowing What this world is about Watching some good friends Screaming let me out! Pray tomorrow takes me higher higher higher Pressure on people People on streets Turned away from it all Like a blind man Sat on a fence but it don't work Keep coming up with love But it's so slashed and torn Why why why? Love love love love Insanity laughs under pressure we're cracking Can't we give ourselves one more chance? Why can't we give love that one more chance? Why can't we give love give love give love? Give love give love give love give love give love? Cause love's such an old fashioned word And love dares you to care For people on the edge of the night And love dares you to change our way Of caring about ourselves This is our last dance This is our last dance This is ourselves under pressure Under pressure pressure
Queen - The Miracle 05:02
The Miracle

QUEEN KİMDİR?

Queen

Queen

Queen, 70’li yıllarda bir rüzgar gibi esse de, her zaman esmeye devam edecek efsanevi gruplardan biridir. 1970 yılında Roger Taylor, Fredie Mercury ve Brian May tarafından, rock müzik türünde kurulan grup, farklı türlerle de adını duyurmuştur.

Grup üyeleri;

 Fredie Mercury: grup şarkılarının birçoğunun sahibi olan ve gruba solistlik yapan ayrıca piyanist olan üyedir.

Roger Taylor: Grubun bateristidir.

Brian May: Eğitimini astrofizik üzerine yapmasına karşın müzik sevgisi ağır basmış olan, gitarist ve vokalist olan grup üyesidir.

Özellikle opera rock türünde yaptıkları eserlerle ayrıca ilgi çekmiş ve hayrna kitlesine ulaşmıştır. Queen şarkıları, müzik tarihine geçmiş olan, müziğe renk ve fark katmış en kıymetli eserlerdendir. Queen Bohemian Rhapsody şarkısı, opera rock tarzının ilk örneği olarak gösterilmekte, 1999 yılında “Music Of The Millienium” anketinde en iyi şarkı olarak seçilmiştir. Queen Somebody To Love parçasıyla da oldukça fazla ses getirmiştir. Parçanın en dikkat çeken özelliği ise grup üyelerinin tek mikrofonda aynı anda vokal yapmaları ve toplam 9 kişi ile seslendirmeleridir. 1984 yılında piyasaya çıkan Queen I Want To Break Free şarkısı ise hala en sevilen  şarkı olma özelliğini korumaktadır.

Queen dinlenilmesi gerek gerçek efsanlerden biridir, albüm alarak dinlemek çok önemli olmasına karşı online olarak da internetten Queen dinle yazılarak birçok şarkısına ve klibine ulaşılabilinir. We Will Rock You şarkısı da dinlenilmesi gereken, Greatest Hits albümünde bulunan, Queen şarkılarından biridir.

Grubun logosu da çok anlamı, şöyle ki; grup üyesi Fredie Mercury tarafından tasarlanmış olup, üyeleri temsil eden simgeler tercih edilmiştir. “Q” harfini saran, burçlardan esinlenmiş olarak her birinin burcunu yansıtan aslanlarla çevrelenmiş olup, üzerinde anka kuşu bulunmaktadır.

 

Ayrıca grup film müzikleri de yapmış olup, ayrıca birçok filmde de müzikleri kullanılmıştır. Mike Hodges (1980), Russell Mulcaky (1986) yaptıkları bazı film müziklerindendir. Bohemian Rhapsody şarkısı da Wayne’s World filminde kullanılarak listelerde zirveleri zorlamıştır. Ayrıca grup katkılarıyla birçok müzikalde hazırlanmıştır. Bunlardan bir tanesi We Will Rock You müzikalidir.

Queen Albümleri:

The Platinum Collection (2000), Greatest Hits (1981), A Night At the Opera (1975)