Hoşgeldiniz!

Queen Şarkıları

QUEEN ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Queen - The Kiss (Aura Resurrects Flash) (Official Montage Video) 02:04
The Kiss Let not your hold be so tight, She'll return in the morning, If you give her the night. Madraykin is she suffering? Is she suffering? Madraykin is she suffering? Revealing her birthmark you cast out her eye, Clipped are the wings of the angels sighs, Revealing her birthmark you put out her tongue, Clipped are the wings of the fairies who run. Madraykin is she suffering? Is she suffering? Madraykin is she suffering? How deep does she weep in your well of unkeep, The kiss of madraykin will keep you from sleep. Keep you from sleep, Keep you from sleep, Keep you from sleep, Keep you from sleep.
Queen - Greatest Hits (1) [1 hour long] 01:02:22
Greatest Hits
Queen - Rock Songs (40 minutes long) 38:28
Rock Songs
Queen - All Dead, All Dead (Official Lyric Video) 03:17
All Dead, All Dead She came without a farthing A babe without a name So much ado 'bout nothing Is what she's try to say So much ado my lover So many games we played Through ev'ry fleeted summer Through ev'ry precious day All dead all dead All the dreams we had And I wonder why I still live on All dead all dead And alone I'm spared My sweeter half instead All dead and gone all dead All dead all dead At the rainbow's end And still I hear her own sweet song All dead all dead Take me back again You know my little friend's All dead and gone Her ways are always with me I wander all the while But please you must forgive me I am old but still a child All dead all dead But I should not grieve In time it comes to ev'ryone All dead all dead But in hope I breathe Of course I don't believe You're dead and gone All dead and gone
Queen - Tutti Frutti (Live In Budapest, 1986) 03:41
Tutti Frutti
Queen  & Seal - Who Wants To Live Forever (Freddie Mercury Tribute Concert) 04:15
Seal - Who Wants To
Queen - Lily Of The Valley (Official Lyric Video) 01:50
Lily Of The Valley I am forever searching high and low But why does ev'ryone tell me no Neptune of the seas an answer for me please The lily of the valley doesn't know I lie in wait with open eyes I carry on thru' stormy skies I follow ev'ry course my kingdom for a horse But each time i grow old Serpent of the nile relieve me for a while And cast me from your spell and let me go Messenger from seven seas has flown To tell the king of rhye he's lost his throne Wars will never cease Is there time enough for peace? The lily of the valley doesn't know
Queen - Flash (Official Video) 02:52
Flash
Queen & David A Stewart - Say It's Not True (46664) 03:21
David A Stewart - Say It's Not True
Queen - Who Wants To Live Forever 04:07
Who Wants To

QUEEN KİMDİR?

Queen

Queen

Queen, 70’li yıllarda bir rüzgar gibi esse de, her zaman esmeye devam edecek efsanevi gruplardan biridir. 1970 yılında Roger Taylor, Fredie Mercury ve Brian May tarafından, rock müzik türünde kurulan grup, farklı türlerle de adını duyurmuştur.

Grup üyeleri;

 Fredie Mercury: grup şarkılarının birçoğunun sahibi olan ve gruba solistlik yapan ayrıca piyanist olan üyedir.

Roger Taylor: Grubun bateristidir.

Brian May: Eğitimini astrofizik üzerine yapmasına karşın müzik sevgisi ağır basmış olan, gitarist ve vokalist olan grup üyesidir.

Özellikle opera rock türünde yaptıkları eserlerle ayrıca ilgi çekmiş ve hayrna kitlesine ulaşmıştır. Queen şarkıları, müzik tarihine geçmiş olan, müziğe renk ve fark katmış en kıymetli eserlerdendir. Queen Bohemian Rhapsody şarkısı, opera rock tarzının ilk örneği olarak gösterilmekte, 1999 yılında “Music Of The Millienium” anketinde en iyi şarkı olarak seçilmiştir. Queen Somebody To Love parçasıyla da oldukça fazla ses getirmiştir. Parçanın en dikkat çeken özelliği ise grup üyelerinin tek mikrofonda aynı anda vokal yapmaları ve toplam 9 kişi ile seslendirmeleridir. 1984 yılında piyasaya çıkan Queen I Want To Break Free şarkısı ise hala en sevilen  şarkı olma özelliğini korumaktadır.

Queen dinlenilmesi gerek gerçek efsanlerden biridir, albüm alarak dinlemek çok önemli olmasına karşı online olarak da internetten Queen dinle yazılarak birçok şarkısına ve klibine ulaşılabilinir. We Will Rock You şarkısı da dinlenilmesi gereken, Greatest Hits albümünde bulunan, Queen şarkılarından biridir.

Grubun logosu da çok anlamı, şöyle ki; grup üyesi Fredie Mercury tarafından tasarlanmış olup, üyeleri temsil eden simgeler tercih edilmiştir. “Q” harfini saran, burçlardan esinlenmiş olarak her birinin burcunu yansıtan aslanlarla çevrelenmiş olup, üzerinde anka kuşu bulunmaktadır.

 

Ayrıca grup film müzikleri de yapmış olup, ayrıca birçok filmde de müzikleri kullanılmıştır. Mike Hodges (1980), Russell Mulcaky (1986) yaptıkları bazı film müziklerindendir. Bohemian Rhapsody şarkısı da Wayne’s World filminde kullanılarak listelerde zirveleri zorlamıştır. Ayrıca grup katkılarıyla birçok müzikalde hazırlanmıştır. Bunlardan bir tanesi We Will Rock You müzikalidir.

Queen Şarkıları Albümleri:

The Platinum Collection (2000), Greatest Hits II (1984), Greatest Hits (1981), A Night At the Opera (1975)