Hoşgeldiniz!

Sam Smith Şarkıları

SAM SMİTH KİMDİR?

Sam Smith

Sam Smith

19 Mayıs 1992 yılında İngiltere Londra’da dünyaya gelen Sam Smith şarkıcı ve söz yazarıdır.  Müzik kariyerine ilk olarak 2012 yılında disclosure şarkısı olan Latch ile giriş yaptı oldukça sevilen bu şarkısı ile başarı kazanılmıştır. Şarkı birçok müzik listesinde üst sıralara kadar yükseldi. Bu sebeple de oldukça kısa sürede büyük üne kavuştu. Şarkısı 2013 yılına gelindiğinde Naughty Boy’un bir şarkısını seslendirdi. Oldukça ilgi gören şarkı kısa sürede müzik listelerinde üst sıralara ulaştı. Bu başarı ile oldukça ünlenen başarılı şarkıcı naughty boy la la la ft sam Smith ile çok ciddi bir başarı elde etmiş oldu. Bu başarıdan sonra kendi albümü için çalışmalara başladı.

Ülkesi dışında da çok fazla hayrana ulaşan sanatçı ilk albümünü 2014 yılında In the Lonely Hour ile yaptı. Oldukça başarılı olan albüm kısa sürede çok fazla kişi tarafından dinlendi ve satın alındı bu başarısı ile oldukça şöhret yakalayan sanatçı birçok şarkıcı ile düetler yaptı ve şarkılarının seslendirdi. İlk albümünden stay with me oldukça ilgi gördü ve çok beğenildi. Müzik listelerinde üst sıralarda bulunan bu şarkı sonrasında bu albümde yer alan sam smith latch isimli şarkı ile de büyük çıkış yakaladı. Oldukça sevilen bu şarkıda çok fazla dinlendi ve büyük bir ilgi gördü. Ayrıca bu albümde yer alan sam smith Nirvana isimli şarkısı ile başarısını arttırdı.

 

Sanatçı 2015 yılına gelindiğinde yeni bir şarkı ile müzik listelerine girmeyi başardı. sam smith lay me down isimli şarkısı ile oldukça başarılı şekilde müzik listelerinde yer almaya başladı. Ülkesinde ve birçok farklı ülkede çok fazla sayıda hayranı oluşan sanatçı birçok konser verdi ve turneye çıktı. Çok sevilen sam smith şarkıları oldukça ilgi gördü ve birçok farklı platformda dinlenmeye başlandı. Özellikle klipleri video paylaşım platformlarında çok fazla izlendi. Bu başarısı ile bir farklı platformda sam smith dinle şeklinde arama yaparak şarkılarına ulaşılması mümkün olmuştur. Başarılı şarkıcı ve söz yazarı kariyerini etkileyici bir şekilde sürdürmektedir.

Sam Smith Şarkıları Albümleri:

Too Good at Goodbyes (Acoustic) - Single (2017), Too Good at Goodbyes - Single (2017), The Thrill of It All (Special Edition) (2017), Writing's on the Wall - Single (2015), Stay With Me (Deluxe) - Single (2015), In the Lonely Hour (2014), I'm Not the Only One - EP (2014), Nirvana - EP (2014), Stay With Me - EP (2014), Have Yourself a Merry Little Christmas - Single (2014), Money On My Mind - EP (2013)