Hoşgeldiniz!

Skrillex Şarkıları

SKRİLLEX KİMDİR?

Skrillex

Skrillex

Los Angeles, Kaliforniya’da 15 Ocak 1988 tarihinde dünyaya gelen Skrillex, daha küçük yaşlarda birçok yer gezmiş, ailesiyle sürekli hareket halinde olmuştur. Asıl adı Sonny John Moore olan sanatçı ilk müzik eğitimini Los Angeles’te özel bir akademide almış, iki yıl süren bu eğitimini yarım bırakarak müzik yapmaya devam etmiştir.

O asi bir gençtir ve bunu sanatına da yansıtmaya kararlıdır. Lise yıllarında iken punk gruplara katılmış, daha sonra elektronik müzik tercihine bağlı olarak Silver Lake’te disk jokeylik yapmıştır. Yerinde duramayan sanatçı birçok grubun da kapısı çalar. From First To Last grubunda gitar çalmak ister ve bunu From First To Last adlı grubun çıkış albümü olan Dear Diary, My Teen Angst Has a Body Count adlı çalışmada başarır. Grup da Skrillex şarkıları da çok beğenilince turneler başlar. Gittikleri her yerde büyük hayran kitlelerine konserler veren grup ikinci bir albüm hazırlıklarına başlar. İki sene sonra 2006 Mart’ında Heroine adlı albüm çalışması ile sevenlerinin karşısına geçen Skrillex ve grubu From First To Last büyük beğeni alır. Satışlarıyla da kendinden söz ettiren grup Skrillex dinle sloganlarıyla salonları inletmektedir.  Fakat bir anda ses sorunu ile karşılaşan Skrillex ameliyat olur, yoğun tedavilerden sonra dönen sanatçı müzik kariyerine solo devam etmek ister.

Uzun bir süre Myspace vasıtasıyla solo şarkılarını yayınlayan sanatçı, birçok grup ile onlarca turneye katılmış on binlerce hayranına performansını izletmiştir. Katıldığı bütün gruplara kendi tarzını yansıtan sanatçı tüm dünyayı gezip, konserler vermiştir. 2008 yılı sanatçının hayatında bir dönüm noktasıdır zira Skrillex artık yapımcı yönüyle de karşımızdadır. 2010 yılında bir başka grup Metalcore ile yapımcılık işinde de ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Grubun üçüncü albüm çalışmasında hem vokalistlik yapmış hem de yapımcılığını üstlenmiştir. 2011 yılında Skrillex bangarang ile listelerin üst sıralarına tırmanmış, internette tam 488 milyon defa görüntülenen kliple adından çokça söz ettirmiştir. Skrillex purple lamborghini ile de You Tube’da 200 milyona yakın görüntülenmeye ulaşmıştır.

Skrillex Şarkıları Albümleri:

Recess (2014), Ease My Mind v Ragga Bomb Remixes - EP (2014), Bangarang (2011), More Monsters and Sprites (2011), Scary Monsters and Nice Sprites (Deluxe Tour Edition) (2010)