Hoşgeldiniz!

Thalia Şarkıları

THALİA KİMDİR?

Thalia

Thalia

Asıl adıl Ariadna Thalía Sodi Miranda olan Thalia, 1971 yılının 26 Ağustos günü Meksiko kentinde dünyaya gelmiştir. Latin esintilerini hem müziği ile hem dansı ile izleyicilerine yıllardır sunmakta olan sanatçı daha çocuk denecek yaşta müzik yaşamına başlamıştır. 15 yaşında Timbiriche grubu ile şarkılar söyledi ve büyük bir beğeni kazandı. Tam beş albüme imza attığı bu grup ile yollarını üç sene sonra ayırdı. Müzik yaşamını solo olarak devam ettirmek isteyen sanatçı Los Angeles’in yolunu tutar.

Latin müziğinin en kuvvetli seslerinden biri olarak gösterilen Thalia; Latin pop, pop rock, tarzlarının dünyaca ünlü yıldızlarının başında gelmektedir. Şarkıcılığının yanı sıra söz yazarlığı ve oyunculuk da yapan Thalia şarkıları her zaman müzik listelerinin ilk sıralarında yer almıştır. 1994 yılında Thalia Marimar isimli dizisi ile iyi bir oyuncu olduğunu herkese kanıtlar.  Bununla birlikte kariyerindeki dönüm noktası bir televizyon dizisi olmuştur. 1999 yılında bir pembe dizi olan Rosalinda, şarkıcının Türkiye dâhil 180 ülkede tanınan bir ekran yüzü olmasını sağlamıştır.

2000 yılında çıkardığı Arrasando albümünü iki yıl sonra çıkardığı Thalia adlı çalışma takip etmiştir. Thalia şarkıları büyük bir coşku ile söylerken Latin Amerika’ya has danslar ile de dinleyicilerine bir müzik ziyafeti sunmaktadır. Thalia dinle, Thalia izle manşetleri gazeteleri süslemekte iken sanatçı hem dizileri hem de filmleri ile kariyerini devam ettirmektedir. 2008 yılında Lunada albümü ile sevenlerini mutlu eden şarkıcı bu albümden dört yıl sonra bir başka albüm çalışması olan Habitame Siempre ile hayran sayısını her geçen gün artırmıştır.

Günümüze dek kırk milyonu aşkın satış rakamlarına ulaşan Thalia mania isimli çalışması ile ne kadar maharetli bir sanatçı olduğunu, soprano sesini dünyaya kanıtlamıştır. Bu özelliği ile tüm zamanların en çok tanınan ve en çok satış rakamlarına ulaşan kadın sanatçısı olmuştur. On parmağında on marifet olan sanatçı 2015 yılında dünyaca ünlü bir giyim mağazasına kendi tasarımlarıyla kıyafet yapmıştır. Son olarak 2016 yılında Thalia desde esa noche adlı çalışması ile ilk single albümünü piyasaya sürmüştür.

Thalia Şarkıları Albümleri:

Tu Y Yo - Single (2002), Arrasando (2000), En Extasis (1996)