Hoşgeldiniz!

The Weeknd Şarkıları

THE WEEKND KİMDİR?

The Weeknd

The Weeknd

Abel  Tesfaye ya da The Weeknd sahne adıyla tanınan, Etiyopyalı ve Kanadalı R&B şarkıcısı 16 Şubat 1990 doğumludur. Sosyal medya üzerinde sahne adını kullanarak yüklediği birkaç şarkı üzerinden adından sıkça söz ettirmeye başladı. Sosyal medya da o kadar çok üne sahip oldu ki, 2011 yılında 9 parçadan oluşan 3 tane mixtape çıkardı. 2012 yılındaysa, tüm mixtapelerdeki şarkıları yeniden çalışarak bir albüm oluşturdu. Trilogy isimli bu albüm, müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı. İlk albümüyle MTV’nin sunucusu John Norris tarafından övgüye boğuldu. Dijital dünyada en çok dinlenen sanatçılar arasında yerini aldı.

İlk albümüyle birçok önemli müzik ödülüne aday gösterildi, birçoğunu kazanarak geniş bir hayran kitlesine sahip olan sanatçı, vakit kaybetmeden ikinci albümünü de piyasaya sürerek, müzik dünyasında kalıcı olacağının garantisini verecek adımlar attı.

İkinci albümü Beauty Behind The Madness’ın ikinci single parçası The Weeknd The Hills ile gündeme bomba gibi düşen sanatçı yine müzik eleştirmenleri tarafından olumlu yorumlar aldı ve kendi ülkesi olan Kanada’da müzik listelerinde beş numaraya kadar yükseldi.

Oldukça popüler olan Grinin Elli Tonu adlı film için seslendirdiği The Weeknd Earned It, filmle birlikte büyük sükse yaratsa da ne yazık ki The Hills’in gölgesinde kaldı. Eleştirmenler The Hills’in sanatçının tarzına Earned It’den daha yakın olduğunu belirttiler.

22 Eylül 2016 yılında aynı isimle çıkardığı 3. albüm olan The Weeknd Starboy adlı şarkıyı, Fransız elektronik müzik duayeni Daft Punk ile beraber seslendirdi. Şarkının prodüksiyonunu da üstlenen Daft Punk aynı zamanda Abel Tesfaye, Doc McKinney ve Henry Walter ile birlikte şarkı sözlerinin yazılmasına da katkıda bulunmuşlardır. Dijital platformlardan indirebileceğiniz bu şarkıyı The Weeknd dinle ya da The Weeknd şarkıları yazarak internet ortamından bulabilirsiniz.

 

İlk albümüyle birlikte birçok müzik ödülüne layık görülen şarkıcı, müzik dünyasındaki kariyerine emin adımlarla ilerlediğini ikinci albümündeki başarısıyla kanıtladı. Dünyaca ünlü sanatçılarla ortak projelere imza atması da sanatçıyı daha çok dinleyeceğimiz ve müzik dünyasında çok göreceğimizin kanıtı olmuş durumda.

The Weeknd Şarkıları Albümleri:

Starboy (2016), Starboy (2016), Beauty Behind the Madness (2015), The Hills (Remixes) - Single (2015), Beauty Behind the Madness (2015), Kiss Land (Deluxe) (2013), Trilogy (2012)