Hoşgeldiniz!

Tove Lo Şarkıları

TOVE LO KİMDİR?

Tove Lo

Tove Lo

29 Ekim 1987 yılında İsveç Djursholm’da dünyaya gelen tove lo gerçek adı ile Ebba Tove Elsa Nilsson 2000’li yıllar ile birlikte müzik yapmaya başlamıştır. İlk olarak 2006 yılında Math Rock isimli bir müzik grubu kuran sanatçı bu grubun dağılması ile birlikte söz yazarlığına başlamıştır. Bu konuda başarılı olan sanatçı 2010 yılında müzik şirketi ile anlaşarak albüm hazırlıklarına başlamıştır. 2014 yılında piyasaya çıkan albümü oldukça ilgi görmüş ve adından söz edilmesini sağlamıştır. Queen of the Clouds olan albümde başarılı tove lo şarkıları bulunmaktadır. Ülkesinde ve birçok farklı ülkede büyük bir başarıya ulaşan şarkıcı sorunsuz bir şekilde kariyerini sürdürmektedir. Çıkarttığı albümde habit isimli şarkısı ile önemli başarı yakalamayı başarmıştır.

Sanatçı bu albümündeki birçok şarkı ile oldukça büyük bir başarı elde edebilmiştir. Özellikle stay high isimli şarkısı da çok fazla sevilmiş ve dinlenmiştir. Başarılı bir şekilde sürdürdüğü kariyerinde bu albümden thousand miles isimli şarkısı ile başarı sağlayabilmiştir. Birçok ülkenin müzik listelerinde üst sıralarda yer alan bu şarkı oldukça fazla kişi tarafından dinlenmiş ve sevilmiştir. Ayrıca bu albümde bulunan talking body isimli şarkısı da sorunsuz bir şekilde dinlenebilmektedir. Etkili bir şekilde müziği dikkat çeken şarkıcının bu albümünde bulunan not on drugs şarkısı da birçok müzik listesinde üst sıralara ulaşabilmiştir. Ülkesindeki başarılar yanında İngiltere ve Amerika müzik listelerinde de ciddi bir başarı sağlayabilmiştir.

 

Sanatçının 2014 yılında çıkarttığı albümünde bulunan out of mind isimli şarkısı da çok fazla izlenilmiş ve sevilmiştir. Başarılı bir şekilde bestelenen ve sözleri yazılan bu şarkılar çok sayıda kişi tarafından sevilerek dinlenmiş ve video klipleri izlenmiştir. Sanatçının birçok şarkısına ve klibine internet üzerinden tove lo dinle ile ulaşmak mümkün olabilmektedir. Sanatçı bu albümündeki başarı sayesinde ülkesinde ve birçok farklı ülkede konserler vermiş ve turneye çıkmıştır. Şarkılarını seven hayranları ile buluşan sanatçı 2016 yılında cool girl isimli şarkısı ile başarısını devam ettirmiştir. Şarkısı çok sevilmiş ve klibi hayranları tarafından çok fazla izlenmiştir.

Tove Lo Şarkıları Albümleri:

BLUE LIPS [lady wood phase II] (2017), Disco Tits - Single (2017), Disco Tits - Single (2017), Scars (From "The Divergent Series: Allegiant") - Single (2016), Cool Girl - Single (2016), Allegiant (Original Motion Picture Score) (2016), Moments (The Remixes) - Single (2016), Lady Wood (2016), Timebomb (Remixes) - Single (2015), Talking Body (Remixes) - Single (2015), Queen of the Clouds (Blueprint Edition) (2015), Remixes & Covers (2015), Truth Serum - EP (2014), Queen of the Clouds (2014), Habits (Stay High) [The Chainsmokers Radio Edit] - Single (2013), Out of Mind - Single (2013), Habits (Stay High) [The Chainsmokers Extended Mix] - Single (2013)