Hoşgeldiniz!

Tuncel Kurtiz Şarkıları

TUNCEL KURTİZ ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Tuncel Kurtiz-Geçit Yok 10:46
Geçit Yok Tuncel Kurtiz o muhteşem davudi sesiyle ''Geçit Yok'' şiirini Grup Yorum ve Suavi eşliğinde okuyor ve dinleyenleri soluksuz bırakıyor.
Tuncel Kurtiz - Mezarımı Derin Kazın 01:19
MEZARIMI DERİN KAZIN kumru (tv filmi) yönetmen: cemal şan
Tuncel Kurtiz - Saat Onikiyi Bes Geçiyordu 02:03
Saat On İkiyi Beş Geçiyordu Tuncel Kurtiz - Saat Onikiyi Bes Geçiyordu ____@____xclas______ Tuncel Kurtiz Şiir Video Klip Şarkı Sözü : Zaman, can çekişirken, Akrep yelkovan, arasında; Bir adım öteye gidemezken geceden, Ay, ışığını çekerken sinesine, Yıldızlar çekilirken kuytu karanlıklara, Hüzün, Bakır bir çaydanlıkta demleniyordu, Ve ben, son sigaramdaki dumanları da hapsediyordum içime, Saat on ikiyi beş geçiyordu. Ekmek bıçağında dilimleniyordu ömrüm; Masum, yalınayak çocukluğum; Umudun kıyısından geçmeyen gençliğim, Ulu orta seriliyordu, harami sofrasına, Düş bahçelerim yağmalanıyordu, Her kes payına düşeni alıp giderken. Bütün kimsesizliğimle, Bütün çaresizliğimle, Bütün çıplaklığımla, kalıyordum karanlığın koynunda; Üşüyordum, Tepeden tırnağa buz kesiyordu yalnızlık. Saat on ikiyi beş geçiyordu. Dişlerimle, şafağı sökmek isterken karanlığın göğsünden; Gün ağarıyordu saçlarıma, Tel tel, Raylarımdan çıkıyordum, Vagonlarım kopuyordu bir biri ardına, Savruluyordum, Bir cinayete kurban gidiyordum, Kaza süsü verilmiş, Faili meçhul bir ölüm biçiyordu terzi masasında, Bir tabuta çivileniyordum. Saat on ikiyi beş geçiyordu.
Tuncel Kurtiz - Bir 'inat' Hikayesi 02:56
Bir 'inat' Hikayesi
Tuncel Kurtiz - Delikanlım 01:15
Delikanlım İyi Bak Yıldızlara deniz gezmiş belgeseli isimli belgeselde denk geldiğim, tuncel kurtiz tarafından seslendirilmiş, nazım hikmet'in inandıkları veya sürüklendikleri fırtınalar içinde bütün ölmüş, öldürülmüş ve ölecek olan gençlere yazdığı pek hüzünlü bir şiirin ses kaydıdır. delikanlım iyi bak yıldızlara onları belki bir daha göremezsin belki bir daha yıldızların ışığında kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin delikanlım senin kafanın içi yıldızlı karanlıklar kadar güzel korkunç, kudretli ve iyidir yıldızlar ve senin kafan kainatın en mükemmel şeyidir! delikanlım sen ki ya bir köşe başında kan sızarak kaşından geberceksin ya da darağacında can vereceksin iyi bak yıldızlara onları göremezsin belki bir daha
Tuncel Kurtiz -Ramiz Dayı- Tut Yüreğimden Ustam 02:28
Ramiz Dayı

TUNCEL KURTİZ KİMDİR?

Tuncel Kurtiz