Hoşgeldiniz!

Twenty One Pilots Şarkıları

TWENTY ONE PİLOTS ŞARKILARI VE MÜZİKLERİ

Twenty One Pilots - Fairly Local 03:32
Fairly Local
Twenty One Pilots - Tear In My Heart 03:13
Tear In My Heart
Twenty One Pilots - House Of Gold 02:52
House Of Gold

TWENTY ONE PİLOTS KİMDİR?

Twenty One Pilots

Twenty One Pilots

 

2009 yılında Josh Dun ve Tyler Joseph tarafından kurulan müzik grubu Twenty One Pilots Amerikan kökenli bir gruptur. Grup kökeni Colombus, Ohio’da kurmuştur. Oldukça genç ve dinamik olan müzik gurubu şarkıcı olma hayallerinin peşinde koşan iki tane genç tarafından kurulmuştur. Kariyerlerine müzik yolunda ilerlemeye karar veren grup üyeleri müzik dünyasında kendilerinden emin adımlarla ilerlemekteler. Stressed out isimli şarkısıyla büyük çıkış yakalayan ve üne kavuşan grup, kendilerini indie pop, alternative hiphop alanında müzik yaparken tanımlıyorlar.

Albümleri peş peşe sıralayan grubun en çok başarı elde ettiği albümü olan, Twenty One Pilots Blurryface adlı 4. stüdyo albümlerinin en hit parçası olan Twenty One Pilots Ride 11 Mayıs 2015 yılında you tube üzerinden yayınlandı. Ertesi gün Google Play Store’da satışa çıkan şarkının diğer günde müzik videosu yayınlandı. Şarkı o kadar çok başarı elde etti ki kısa sürede Billboard 100 Listesinde beş numaraya kadar yükseldi. Grubun bu kadar kısa sürede bu kadar büyük başarı elde etmesi aynı zamanda büyük bir hayran kitlesinin de oluşmasına neden oldu. Grubun hali hazırda birçok fan kulübü bulunmakta.

 

Twenty One Pilots Heathens şarkısı ise grubun bir diğer hit parçalarından biri. Şarkı Billboard 100 Listesinde iki numaraya kadar yükselerek büyük başarı yakaladı. Grup şarkının sözlerini twitter üzerinden mors alfabesi kodu kullanarak 15 Haziran 2016’da yayınladı. Ertesi gün yani 15 Haziran’da Warner Bros. Yapımı Suicide Squad isimli Amerikalı bir süper kahraman filminin soundtrack’i olacağı açıklandı. Şarkının sözlerini Tyler Joseph yazdı ve prodüktörlüğünüde Mike Elinzo üstlendi.

 

Grubun bütün şarkıları dijital ortamda Twenty One Pilots şarkıları ya da Twenty One Pilots dinle yazıldığında internetten indirme ve dinleme olanağına sahip olabilirsiniz. Grup yaptığı hit parçalarla bütün müzik listelerini sallayarak büyük başarı elde etti. Aynı zamanda grup, dijital ortamda en çok dinlenen müzik gruplarından biri olmakla kalmayıp bir dolu müzik ödülünün de sahibi.

Twenty One Pilots Şarkıları Albümleri:

Cancer - Single (2016), Suicide Squad: The Album (2016), TOPxMM - EP (2016), Blurryface (2015), Vessel (2013), Three Songs - Single (2012), Three Songs - Single (2012), twenty one pilots (2009)