Hoşgeldiniz!

Wiz Khalifa Şarkıları

WİZ KHALİFA KİMDİR?

Wiz Khalifa

Wiz Khalifa

 

Amerikalı rap sanatçısı olan Wiz Khalifa ya da gerçek ismiyle Cameron Jibril Thomaz 8 Eylül 1987, Amerikanın North Dakoto eyaletinde doğdu. İlk albümü olan Show and Proveı 2006 yılında çıkardıktan tam bir yıl sonra Warner Bros. şirketiyle anlaşan Wiz, ikinci albümü olan Deal or No Deal’ı Warner Bros.’un desteği olmadan çıkardı. 2010da internetten ücret talep edilmeden çıkardıkları Kush And Orange Juice adlı mixtape’i çıkarmasının hemen akabinde Atlantic şirketiyle anlaşan Wiz, Atlantic’le anlaşmalıyken çıkardığı ilk single olan Wiz Khalifa Black and Yellow ile üne kavuştu diyebiliriz. Adını nihayet dünyaya duyuran Wiz o kadar büyük bir başarı yakaladı ki, Billboard 100 Listesinde bir numara oldu.

 

Dünyaca ünlenen rap sanatçısı, 2014 yılında Blacc Hollywood adlı bir albüm daha çıkardı. Albümün çıkış parçası olan Wiz Khalifa No Gain ile beklediği ilgiyi göremedi. Daha sonra hızlı bir atağa geçen Wiz, Hızlı ve Öfkeli film serisine yaptığı müziklerle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Serinin 6. filmine yaptığı We own it ve 7. filme yaptığı Wiz Khaliha See You Again  şarkıları ile internette en çok tıklanan şarkılar arasına girerek aylarca gündemde kaldı.

 

Rap dünyasına çabuk kabul edilen Wiz, sahne adına da daha ilk gençlik yıllarında karar vermişti. Khalifa, Arapça’da halef anlamına geliyor, kelimenin sözlük anlamı ise bilgelik. Amcasının Müslüman olmasından etkilendiği için bu ismi bulmuş. Wiz Khalifa dinle ya da Wiz Khalifa şarkıları yazarak internetten bulacağınız birçok şarkıyla rap müziğine doyabilirsiniz.

 

Amerika’da bir hayli sevilen Wiz adına, Pittsburg şehir konseyi kararıyla 12 Aralık 2012 yani 12-12-12’nin Wiz Khalifa günü olmasına karar verildi.

 

 

Özel hayatı konusunda oldukça ketum olan Wiz, Amber Rose ile olan birlikteliğini 8 Temmuz 2013 yılında evlenerek tamamladılar. 21 Mart 2013de Sebastian Taylor Thomaz isimli bir erkek çocukları olan çiftin, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandığı biliniyor.

Wiz Khalifa Şarkıları Albümleri:

Something New (feat. Ty Dolla $ign) - Single (2017), Laugh Now, Fly Later (2017), Khalifa (2016), Blacc Hollywood (Deluxe Version) (2014), We Dem Boyz - Single (2014), Amber Kush (2013), O.N.I.F.C. (Deluxe Version) (2012), O.N.I.F.C. (2012), Rolling Papers (2011), Black and Yellow - Single (2011)