Hoşgeldiniz!

Zayn Şarkıları

ZAYN KİMDİR?

Zayn

Zayn

12 Ocak 1993 yılında İngiltere Bradford şehrinde doğan Zayn Malik gerçek adı ile Zain Javadd Malik Pakistan asıllı bir İngiliz’dir. İngiltere’de doğup büyüyen ve eğitimini burada olan sanatçı 2010 yılında X-Factor isimli yarışmaya solo performansı ile katıldı. Bu şekilde bir başarı yakalayamasa da etkileyici olduğu düşünülerek grup klasmanına katılması istendi. Burada kendisi ile birlikte beş kişilik bir grup kuran sanatçı one direction üyeleri arasına girmiş oldu. Bu grup yarışmadan finale kadar yükselmiş ve yarışmayı üçüncü sırada bitirmiştir. Bu başarıdan sonra One Direction 8 single ve 4 albüm çalışması yapmıştır. 2016 yılına gelene kadar grubun bir üyesi olan sanatçı bu tarihten sonra gruptan ayrılmış ve yoluna tek başına devam etmeye başlamıştır.

Sanatçı 2016 yılında Mind of Mine isimli bir albüm çıkartmıştır. Bu albümde pillowtalk isimli şarkısı ile oldukça başarı yakalamıştır. Albüm büyük bir ilgi görmüş ve çok fazla sevilmiştir. Birçok ülkede müzik listelerinde üst sıralara çıkmıştır. Albümde yer alan befour isimli şarkısı da diğerleri gibi oldukça ilgi görmüş ve klibi çok fazla izlenmiştir. Ayrıca albümde yer alan birçok şarkı yanında like i would isimli şarkısı da çok fazla ilgi görmüştür. Gruptan ayrıldıktan sonra ilk solo çalışması olmasına rağmen oldukça büyük başarı yakalamış olması popülerliğini arttırmıştır.

 

Sanatçı ülkesi yanında Amerika ve birçok farklı ülkede oldukça sevilmiş ve it's you gibi birçok şarkısı çok fazla beğenilmiştir. Bu durum birçok konser yapmasına ve turne düzenlemesine neden olmuştur. Dünyadaki birçok ülkede grubu ile verdiği konserlerden sonra solo albümü içinde gitmeye başlamıştır. Çok sevilen zayn şarkıları bu konserlerde hayranları tarafından ilgi ile dinlenmektedir. Çıkarttığı albüm ve şarkıları çok sevilen sanatçı oldukça ciddi bir satış rakamına ulaşmış ve müzik listelerinde ilk sıralara kadar yükselmiştir. Sevilen şarkıların dinlenebilmesi için internet üzerinde birçok farklı platformda zayn dinle ile bu şarkılara ve kliplerine ulaşmak mümkün olabilmektedir. Çok sevilen sanatçı başarılı şekilde kariyerine solo albümleri ile devam etmek istediğini belirtmiş ve bu yolda ilerlemektedir.